Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék minél hamarabb...

Hogyan tudnék minél hamarabb elköltözni otthonról érettségi után?19

Figyelt kérdés

Ebben a tanévben vagyok végzős. Ezt az évet még ki tudom húzni, akár haza kell jönni vírus miatt a koliból, akár nem. Már tarthatatlan otthon a helyzet, apám tojik mindenre, anyámmal förtelmesen rossz a kapcsolat. Nem mennék bele a részletekbe nagyon, maradjunk annyiban, hogy normális belátással nézve nem tinihisztiről van szó. Annak ellenére, hogy anyagilag igyekszenek mindent megadni, érzelmileg nem igazán, és ezzel va a baj, még mielőtt valaki azzal jönne, hogy biztos az a bajom, hogy nem kaptam meg a legújabb iPhonet.(Egyébként tényleg nem, de egyáltalán nem ez a bajom, mielőtt azzal jönne valaki, hogy elkényeztettek)

Kicsit házimunkák területén vannak hiányosságok, amiket egyébként anyám gyakran felhánytorgat, hogy miért nem tudok. Pedig igazából soha nem is hagyta, hogy megtanuljam őket, ha főz elküld a konyhából, hogy zavarok, majd hozzámvágja, hogy már megint nem segítettem, pedig akartam, csak nem hagyta. Meg a mosógéppel is bajban vagyok, mert azt se hagyja, hogy használjam, konkrétan üvöltve kiveszi a kezemből a cuccokat, ha én akarom elindítani a mosást. De egyébként a főzésen és mosáson kívül a többi dolgokkal rendben vagyok, azokba belejöttem a koliban.

Spórolt pénzem nem túl sok van, 18 éves korom előtt nem dolgoztam, mert anyám nem engedte a saját bankszámlát, én meg úgy nem dolgoztam, hogy neki utálják a fizetésem, mert már többször is meglopott, pl amikor rokonoktól ünnepre pénzt kaptam. Ami rendelkezésre áll összeg, az annyi, amit heti zsebpénznek kapok a szüleimtől(2000 ha levesszük az uti költséget), ha koliba vagyok. (Tehát szünetekben, online oktatás alatt semmi) Illetve ha engedi az állapotom, akkor esetleg tudok vérplazmadonor lenni. A koli miatt (ott is van órarend, amit be kell tartani) suliidőben nem tudok dolgozni.

Továbbtanulás kérdőjeles, szeretnék, de nem ragaszkodom hozzá rögtön és azonnal, ha úgy könnyebben tudnék költözni.

Ha végzek csak érettségim lesz, mivel gimnazista vagyok.


Mit javasoltok? Hogy oldjam meg a minél hamarabbi költözést.


2021. szept. 18. 17:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
46%
De, a szokásos tinihiszti. Gondolom, anyád 0-24 otthon van, hogy esélyed nincs semmit csinálni otthon...
2021. szept. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%
Na most anyagilag mindent megadnak vagy meglopnak?
2021. szept. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

#10 ne zavarjon, hogy az a kérdező nem ismeri az apját, én meg azt írtam, hogy tojik mindenre.

#11 Kollégista vagyok. Hétvégén mind a ketten otthon vagyunk. Digitális oktatás alatt addig voltak óráim, amíg haza nem ér. Szünetben meg veszekszik ha főzök vagy mosok, szóval hacsak nem akarok plusz konfliktust nincs sok lehetőségem erre a két dologra. Egyébként meg egy büdös szóval nem írtam, hogy nem csinálok otthon semmit. Azt írtam, hogy van két fontos dolog, amihez annyira nem értek, mert otthon nem hagyják. De ez pl nem jelenti azt, hogy nem tudom összeszedni a száraz ruhákat a szárítóról, nem tudok elmosogatni, vagy megcsinálni egy nagyobb takarítást... Egyébként meg nem, nem a szokásos tinihiszti, bármennyire is annak tűnik a kérdésből. Az, hogy nem részleteztem bővebben a problémát az nem azt jelenti, hogy tinihiszti. Csak nyilván tisztában vagyok vele, hogy az alap problémára a költözésen kívül nagyon nincs más megoldás, ezért feleslegesnek tartom részletezni a teljes részleteket.

#12 Meglepő, de a kettő nem zárja ki egymást. Anyám nagyon ad a külsőségekre, ami az anyagiak nélkül nem működik, illetve ő főképp az a mentalitású, akinek ahhoz, hogy jó szülőnek érezze magát elég az, ha anyagilag mindent próbál megadni a lehetőségekhez mérten. De például a nyolcadikos ballagásomra rokonoktól kapott pénzem valószínűleg nem magától tűnt el, minden szó nélkül a persellyel együtt. És valószínűleg nem a saját fantáziám próbált engem végig rossznak beállítani, amikor rákérdeztem, hogy mizu vele.

2021. szept. 18. 21:01
 14/22 anonim ***** válasza:
39%
Sereg, rendőrség.
2021. szept. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
97%
Nekem is anyukám pont ilyeneken veszett össze velem, amikor otthon laktam gimi alatt, és én is úgy mentem egyetemre a kollégiumba, hogy nem tudtam,hogy kell használni egy mosógépet, meg főzni, mert ugyanígy elküldött anyum a búsba hogy nem jól csinálom, de sose mutatta meg, aztán jött, hogy én nem segítek. Elmentem egyetemre, azóta el is végeztem, és anyukámmal is helyre jött a kapcsolatunk, megtanultam én is értékelni ot, és ő is sokat javult, turelmesebbek lettünk egymással. Én totál megertem,hogy most menekülnél, de csak emiatt ne válaszd egyik vagy másik utat. Ha nem tudod,mivel foglalkoznal hosszú távon, akkor dolgozz 1-2 évet, akár külföldön, ha viszont tudod,mit tanulnal, akkor irány az egyetem, az első 1-2 év után ha olyan szakon vagy, akkor már egyetem mellett is tudsz dolgozni, és van ösztöndíj lehetőség is. Én így voltam, ösztöndíjas képzésre vettek fel , és másodev 2. Felétől volt olyan az órarendem, hogy tudtam mellette melózni, addig anyukám támogatott engem is. megtanulsz mindent hamar, nem nagy kihívás sem egy mosógép, sem a főzés, bele lehet jönni. Szóval azt válaszd, amit szívesen csinálnál. És próbáld meg rendezni a szüleiddel a kapcsolatodat, nekünk jót tett a távolság, akkor kezdtük el rendbe tenni a kapcaolatunkat. És nem tinihiszti ez, de ettől még mindkettőtökön múlik, hogy milyen lesz a kapcsolatotok.
2021. szept. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
31%

Mondjuk ha én ennyire utálnám a szüleimet és igy beszélnék róluk, akkor eszébe nem jutna, hogy támogassanak ha egyetemre megyek.

A történetedben semmi olyan nincs, ami alapot adná ekkora utálatra

2021. szept. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

#16 Nem ismertettem a teljes történetet. Ellenben azt sem állítottam, hogy utálom őket. Annyit mondtam csak, hogy nagyon rossz a kapcsolat, ha otthon vagyok állandó a vita és ez már számomra elviselhetetlen. Én azt mondtam, hogy ha továbbtanulok, rögtön gimi után, akkor anyagilag támogatnak. De kiemeltem azt, hogy nem szeretnék sokáig tőlük függeni tőlük, és nem vagyok biztos abban, hogy túl jó ötlet lenne elfogadni azt, hogy támogassanak.

Nem tudom miért olyan hihetetlen egyeseknek, hogy az anyagi támogatás mellett is lehet nagyon gáz a helyzet. Az nem vonzza magával azt, hogy jó is a kapcsolat, lehet érzelmileg számítani rájuk...

2021. szept. 19. 08:25
 18/22 anonim ***** válasza:
15%

Ha csaj vagy elmész prostinak a rosszlány oldalon. Sok 18-19 éves csaj van fent, óránként 15-20e ft elkérnek a szexért. Pénteken voltam 1 kis csajnál jól megadtam neki, közben dumáltunk. Utálja csinálni, csak jelenleg ebben tud legjobban keresni és ez számára az ugródeszka későbbiekhez.

Ha pasi vagy, akkor katonaság, és rendőrség. Oda mindig keresnek embereket és laktanyában is lakhatsz.

Ha egyik se jó mehetsz az utcára vagy böribe.

2021. szept. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
90%

Pofonegyszerű.


Dolgozol, amíg otthon vagy összeszedsz kb 1 milliót hogy ne üreszsebbel kelljen belevágnod a nagy életbe. Ebből megvan a 2havi kaúció + 1 havi lakbér meg utána pár hónapra megélés, helytől függően. Kinézel egy helyet ahol tudsz dolgozni, a várható fizetés alapján mérlegelsz hogy másokkal együtt kell-e majd laknod vagy egyedül. Utána dolgozol, mint ahogy az ezt követő 40 évben is fogsz.

2021. szept. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
84%

Elrettento peldanak hoznam fel a sajatom, aztan eldontheted, hogy mit kezdesz vele.

En 25 evesen szuleimmel elek hasonlo cipoben sima erettsegivel. Gyarban allatkent kezelnek hol jo penzer hol nem. Sok helyen raadasul olyan anyagokkal dolgoznak, amit nem reszleteznek. Ga sima etettsegivel szeretnel dolgozni, akkor vagy megtanulsz nyelni vagy nincs munkad. En azt tudom tanacsolni, hogy kezdj eo most gyujtogetni, es ketess magad melle valami megbizhato embert, akivel ki tudtok venni egy albit. Ha nem ez, akkor ott van a hajlektalanszallo, a pszichiatria, vagy a borton. Esetleg meg megbeszelni a szuleiddel a dolgot, ha lehetseges. Ami talan a legjobb lenne neked is lelkileg. De azert azt hozzateszem, hogy a megbeszeles sokszor a mibden csoda harom napig tart elven alakul... Sok sikert az eletben.

2021. szept. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!