Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék minél hamarabb...

Hogyan tudnék minél hamarabb elköltözni otthonról érettségi után?19

Figyelt kérdés

Ebben a tanévben vagyok végzős. Ezt az évet még ki tudom húzni, akár haza kell jönni vírus miatt a koliból, akár nem. Már tarthatatlan otthon a helyzet, apám tojik mindenre, anyámmal förtelmesen rossz a kapcsolat. Nem mennék bele a részletekbe nagyon, maradjunk annyiban, hogy normális belátással nézve nem tinihisztiről van szó. Annak ellenére, hogy anyagilag igyekszenek mindent megadni, érzelmileg nem igazán, és ezzel va a baj, még mielőtt valaki azzal jönne, hogy biztos az a bajom, hogy nem kaptam meg a legújabb iPhonet.(Egyébként tényleg nem, de egyáltalán nem ez a bajom, mielőtt azzal jönne valaki, hogy elkényeztettek)

Kicsit házimunkák területén vannak hiányosságok, amiket egyébként anyám gyakran felhánytorgat, hogy miért nem tudok. Pedig igazából soha nem is hagyta, hogy megtanuljam őket, ha főz elküld a konyhából, hogy zavarok, majd hozzámvágja, hogy már megint nem segítettem, pedig akartam, csak nem hagyta. Meg a mosógéppel is bajban vagyok, mert azt se hagyja, hogy használjam, konkrétan üvöltve kiveszi a kezemből a cuccokat, ha én akarom elindítani a mosást. De egyébként a főzésen és mosáson kívül a többi dolgokkal rendben vagyok, azokba belejöttem a koliban.

Spórolt pénzem nem túl sok van, 18 éves korom előtt nem dolgoztam, mert anyám nem engedte a saját bankszámlát, én meg úgy nem dolgoztam, hogy neki utálják a fizetésem, mert már többször is meglopott, pl amikor rokonoktól ünnepre pénzt kaptam. Ami rendelkezésre áll összeg, az annyi, amit heti zsebpénznek kapok a szüleimtől(2000 ha levesszük az uti költséget), ha koliba vagyok. (Tehát szünetekben, online oktatás alatt semmi) Illetve ha engedi az állapotom, akkor esetleg tudok vérplazmadonor lenni. A koli miatt (ott is van órarend, amit be kell tartani) suliidőben nem tudok dolgozni.

Továbbtanulás kérdőjeles, szeretnék, de nem ragaszkodom hozzá rögtön és azonnal, ha úgy könnyebben tudnék költözni.

Ha végzek csak érettségim lesz, mivel gimnazista vagyok.


Mit javasoltok? Hogy oldjam meg a minél hamarabbi költözést.


2021. szept. 18. 17:03
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz vidéki (szülőktől távoli) egyetemre és élj a kolesz lehetőségével. Közben dolgozni is tudsz
2021. szept. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
100%

Ha egyetemre mész,akkor menj koliba, közben eljársz szépen dolgozni, eközben már nem vagy a szüleiddel :)

Aztán összegyűlik egy össszeg egyetem végére ( 1-3 milló, lehet hülyeség) aztán elköltözöl, dolgozol

Ha nem mész továbbtanulni akkor is dolgozol csak sztem joobban jársz ha tanulsz

Házimunka: gyakorold és kész, elég gáz h anyukád igy viselkedik ( az enyémmis ilyen csak ő meg is csináltatja ha belehalok is) moss akkor ha nincs otthon, értelemszerűen főzés is, vagy mindig otthon van!? En minel messzebb kerülnék tőlük, és fogok is, bár én már dolgozgatok is, nekem fontos a pénz, vsn számlám is, ennyiből önàlló vagyok

Sztem ne bánkódj az érzelmek miatt, gondolj arra, ha majd egyedül élsz, és lesz pénzed, párod akkor boldog lehetsz

Szomorú h vannak ilyen szülők, nekem is ilyen, meg sokmindenkinek

Neked meg annyit mondok h önállósodj, ne foglalkozz annyit a szüleiddel, sok sikert!

2021. okt. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!