Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A mérgező szülők milyen...

A mérgező szülők milyen tulajdonsággal rendelkeznek hogy viselkednek?

Figyelt kérdés
2021. szept. 28. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Erről komplett könyveket lehetne írni, nagyon bonyolult kérdés.

Javaslom Susan Forward: Mérgező szülők c. könyvét. Zseniális és rengeteget tanulhatsz belőle.

2021. szept. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

A következők az ismertető jelük:

1. A 30 , 40 éves gyereküket is eltartják. Etetik , itatják, rezsit és szállást biztosítanak számukra.

2. Néha , kb évente kettő alkalommal megmerik kérni a ", kicsi " gyereket valamire.

3. Amíg az a "kicsi" gyerek nem aludta ki magát , zörögni mernek. Pl: ebéd készítés , mosógép elindítása. Mindezt hajnali 11 előtt.

Kb az itt rinyáló életképtelen nemzedék szerint ilyen tulajdonsággal bírnak azok a mérgező szülők.

2021. szept. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

#2

:D

2021. szept. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Hát ha azt vesszük alapul, hogy itt kb mindenre megy a " mérgező " meg a " nárcisztikus ", akkor minden tulajdonságra rá elhetne fogni.
2021. szept. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem leggyakoribb megnyilvánulása az, amikor áldozat szerepet vesznek magukra, hogy ők feláldozták magukat a gyermekükért, mennyit tettek érte, hálásnak kellene lennie, hogy megszülethetett, stb., tehát bűntudatot keltenek benne.
2021. szept. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%

Valóban nagyon jó szakirodalma van a témakörnek.

Nagy vonalakban elmondható, hogy a szülő a gyerekén keresztül akarja azt az életet élni, amit ő nem élhetett. Például ha az anyuka primabalerina akart lenni, akkor a lányának is azt forszírozza, ha pedig a lányt más érdekelne, azt csak fikázni tudja, ezzel is a saját önző céljai felé terelve a gyereket.

Még általánosabban, olyan szülő, akinek egyszerűen nem lehet megfelelni. Ha első leszel egy versenyen, az is kevés, mert ha az ellenfelet elvered 100:1-re, akkor az a baja, hogy miért nem 101:0-ra verted meg.

2021. szept. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Pfu, mesélhetnék. Éveken át tartó verések, soha egy szép emlék. Volt, hogy a hajamnál fogva rángatott ki az ágyból, azzal ébresztett. Nem értettek a matekot? Volt, hogy az ebédlő asztalba verte a fejem, volt, hogy a lépcsőbe. Ha valamiben sikeres voltam, egy idő után nem csinálhattam, nehogy már sikerélményem legyen valamiben. Folyamatosan hülyének néztek/néznek, előttük semmit nem ér a szavam. Van egy olyan idióta felfogásuk, hogy a gyerek magasztalja a szülőt, amiért az megcsinálta, mindig minden körülmények között fogadjon szót, véleménye csak olyan lehet, ami a szülőnek tetszik, stb. Volt, hogy anyám azt mondta, arról is én tehetek, hogy megszülettem. Soha egyszer se mondta, hogy szép lennék. Pedig, már elnézést, nem vagyok eldobnivaló 😂 Ő kövér, mert non stop zabál, amikor annak idején mondtam neki, hogy nem hormonális, hanem agybaja van, azzal jött, hogy majd ha szülök gyereket, meglátjuk hány kg leszek. Hát, azóta szültem, kevesebb vagyok, mint azelőtt xd És kérem csodálkozik, hogy nem hagyom vele felügyelet nélkül az unokát. Apám meg soha nem állította le, de egyik rokonom se. Pedig bűnösök közt cinkos aki néma..
2021. szept. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!