Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa nem törődik válás után a...

Apa nem törődik válás után a gyerekekkel, hogy tudok nekik segíteni?

Figyelt kérdés

Egy iskolás és egy óvodás gyerekünk van. Hónapok óta nem fizet gyerektartást, az első tárgyalásra sem jött el. A gyerekeket egyáltalán nem keresi, se névnap, se születésnap, semmi. A gyerekeknek nagyon rosszul esik.

Már van neki egy új nője, a nő gyerekével foglalkozik csak, mintha az övé lenne. Minden nap elmegy a házunk előtt, mivel viszi az új nőjét dolgozni, a múltkor 5 percre ugrott be, előtte 2 hónapig nem is hallottunk róla. A kisebbik nagyon sírt, mivel azt hitte, hogy elviszi egy kicsit magával, de nem ért rá, mert sietett.

Hogy tudok segíteni nekik, hogy ne sérüljön a lelkük, hogy az apjuk nem törődik velük?


2021. okt. 6. 17:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk is ez a helyzet. Eleinte görcsöltem rajta, próbáltam erőltetni, hogy apuka tartsa a kapcsolatot. Most már viszont belefásultam, elengedtem a témát. Ezzel kb egyidőben valahogy a gyerekek is. Már a kisebbik sem keresi az apját, nem várja egyáltalán.
2021. okt. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
20%

Hát tuti nem úgy segítenék, ahogy az első...


Kérdező, tuti nagyon pocsék neked meg a gyerekeknek is, de az ilyen pasinak a másik gyerek is csak átmenetlieg ekkora szám, jönne majd még hozzátok... és szerintem jó lenne, ha akkor a gyerkek nem utálnák.

Szerintem én azt mondanám nekik, hogy ap szeret, de neked is sok barátod van, és ha jön egy új barátod, sokkal többet vagy vele, mint a régiekkel.

2021. okt. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
98%

12. Milyen példa ez a gyerekeknek? Hogy ha jön egy új barát természetes, ha a régit már le sem tojod?


Szerintem azt kell tudatosítani a gyerekekben, hogy nem az ő hibájuk és hogy te velük vagy és maradsz, mint biztos pont. Apjukról meg nem kell mondani semmit, se ellene, se mentegetni.

2021. okt. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
97%

Kérdezö: a 2-es válaszolóval nem érdemes törödni, egy lúzer alak, aki minden családi témába ilyen módon beleugat értelmetlen dolgokat.


Amit tenni tudsz, hogy a gyerekeknek nyiltan megmondod, az apjuk nem akar velük föglalkozni, ne várják. Ez ugyan elöször rosszul esik nekik, de jobb az igazat megmondani, mint hitegetni, ez ugyanis több sérülést okoz nekik.

A gyerektartást meg ne hagyd, az nem kivánságmüsor, az a gyerekeknek jár,

2021. okt. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
87%
hát tuti nem vonnék párhuzamot a barát és az apa között... Ne tegyük zavarossá a dolgokat a gyerek fejében.
2021. okt. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
94%

"De ő azt hangoztatja, hogy csodálatos apa, aki él - hal a gyerekeiért"


Mindegyik azt mondja.

2021. okt. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
56%

"az apjuk nem akar velük föglalkozni, ne várják"


Ez nem biztos, hogy jó, mert azért változhat a helyzet és akkor mit mondasz a gyerekenk? Másrészt nagy önvádat, bűntudatot okozhat a gyerekben, ha ezt mondod. Még képes úgy összerakni, hogy ő rossz, értéktelen gyerek, ezért nem akar foglalkozni vele az apja.

2021. okt. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akar akkor nem lehet mit tneni.
2021. okt. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
31%

Egy goreny az ex ferjed! Ha ugyse fizet..vedd a Te nevedre a gyerekeket! Es ujits be egy naaaaagyoooon szexi pasival! Neha menjetek ki a haz ele babralni kerteszkedni,levelet gereblyezni ha tudod arra jon a foszer! Had egye a fene! Pofam leszakad!


N

2021. okt. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
88%

Ugyanezen mentem át gyerekként, 30 éves vagyok, 1 éve járok terápiára többek között emiatt. A pszichológusom szerint ez a legnagyobb traumám. Hogy értsd, nekem is elváltak a szüleim, apán egy utcával arrébb költözött, lett közös gyereke az új nőjével, az a gyerek volt a minden, hozzám eleinte még jött, aztán már azt sem akarta, hogy én menjek hozzá.

Fizette a gyerektartást, mert kötelező volt, aztán ennyi.


Anyám próbálta mindig jobb belátásra bírni, hiába.


Sajnos ezzel nem tudsz mit kezdeni. Mint ilyen helyzetben felnőtt gyerek írom: a legfontosabb, hogy szeresd nagyon a gyerekeidet, beszélgess velük sokat, és ha igénylik, vidd el őket szakemberhez.

Sajnálom a helyzetet, mert tudom, neked is fáj ezt látni, a gyerekeidet szenvedni, de tényleg nem lehet a másik emberből kierőszakolni ezt.

2021. okt. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!