Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa nem törődik válás után a...

Apa nem törődik válás után a gyerekekkel, hogy tudok nekik segíteni?

Figyelt kérdés

Egy iskolás és egy óvodás gyerekünk van. Hónapok óta nem fizet gyerektartást, az első tárgyalásra sem jött el. A gyerekeket egyáltalán nem keresi, se névnap, se születésnap, semmi. A gyerekeknek nagyon rosszul esik.

Már van neki egy új nője, a nő gyerekével foglalkozik csak, mintha az övé lenne. Minden nap elmegy a házunk előtt, mivel viszi az új nőjét dolgozni, a múltkor 5 percre ugrott be, előtte 2 hónapig nem is hallottunk róla. A kisebbik nagyon sírt, mivel azt hitte, hogy elviszi egy kicsit magával, de nem ért rá, mert sietett.

Hogy tudok segíteni nekik, hogy ne sérüljön a lelkük, hogy az apjuk nem törődik velük?


2021. okt. 6. 17:36
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
40%
Nekem is elvaltak de ha nem valtak volna el en kertem volna oket ra mert nem szimpatikus a faterom. Nevet is valtoztattam! Azota teljes minden. Nem hianyzik. Milyen trauma? Apro koromban is gyuloltem latni apam pedig nem vert.. nemtudom ez miert trauma. En nekem jo nelkule. :)
2021. okt. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Szomorú, hogy ilyen sok rossz szülő van.
2021. okt. 7. 13:28
 23/26 anonim ***** válasza:
77%
20: nagyon rossz érzés ezt olvasni, és belegondolni, hogy lehet, hogy az én gyerekeim is így fognak érezni felnőttként... (a 11es voltam)
2021. okt. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
94%

23-as, 20-as vagyok, nagyon sokat tudnék erről mesélni. A lényeg, hogy amikor megtörtént a "leválás", tehát amikor már nem jött el soha értem apám, de én még eljártam hozzá rendszeresen látogatni, egyre többször ment el otthonról, pont mindig dolga volt, így haza lettem küldve. Vagy ott volt, de nem foglalkozott velem, csinálta a dolgát, szerelt, tévét nézett, hozzám meg szinte nem is szólt. Néha a nője szemétkedett velem egy sort. Sokszor sírva mentem haza, anyám meg vigasztalt.

15 évesen eldöntöttem, hogy ebből nekem elég volt, többet én biztos nem megyek, majd ő keres, ha akar. Soha többé nem keresett. 15 éve azt sem tudja, mi van velem, úgy, hogy anyámtól egy utcára lakik.

Szóval 15 évesen meg később nem éreztem ezt akkora tehernek. Felszabadultam, nem sírtam utána, egyre kevesebbet gondoltam rá. Mégis ahogy teltek az évek, egyre jobban kiütköztek dolgok a személyiségemben. Kötődés partnerekhez, a házasságról, gyerekvállalásról alkotott véleményem, pl. nem merek gyereket vállalni, mert félek, hogy válás esetén a férjem is ilyen apa lenne, pedig egy nagyszerű férfi. Félek a közösködéstől, vagy pl. minden egészséges és normális apa-gyerek kapcsolattól meghatódom, elérzékenyülök és hiányérzetem támad. Idősebb jó fej férfiak társaságában mindig arra gondolok, bárcsak ő lenne az apám. Valami hiányzik, és ezt az űrt, hogy nincs apám semmivel nem lehet betölteni.


Anyám legalább jól kezelte a válást so-so, mégis a terápia segít a legtöbbet. Már egy éve járok és még nem látom a végét. Nyilván más dolgok is előjönnek ott, de ez a téma borít ki a legjobban.


Sajnálok minden anyát és gyereket, aki ilyenen vagy hasonlón átmegy. Sajnos rengeteg ilyen van, én is sokat láttam már a környezetemben és a pszichológusom is azt mondta, hogy "tipikus" a történetem. Úgyhogy fantasztikus férfiakat nevel a társadalom.

2021. okt. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
93%
20, 24: sajnálom, elkeserítő ez, ami veled történt, és félek, hogy nálunk is ez lesz. Most még nem látok a gyerekeimen hiányérzetet igazán, elvannak az apjuk nélkül. Lehet, rajtuk is felnőttkorban, ha majd párkapcsolatuk lesz, akkor fog kijönni ennek az egésznek a hatása. Sok felelőtlen apa/szülő (azért lényegesen kevesebb anya lép le, és hagyja el a gyerekét) nem is tudják milyen károkat okoznak a gyerek életében, milyen negatív hatásai lesznek ennek felnőttkorban... (23-as)
2021. okt. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
74%

25#

Nem is erdekli oket , annak orulnek , hogy megszabadulnak a tehertol, a tapasztalatom szerint!

2021. okt. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!