Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos, hogy anya még azt a...

Jogos, hogy anya még azt a pici pénzemet is elvenné?

Figyelt kérdés

Szegények vagyunk, ez igaz, de anyám hazudott nekem. Azt mondta, ha elmegyek dolgozni oda ahova Ő szeretné, hogy menjek, akkor nem fog elvenni a pénzemből 1 forintot sem.

Oda is mentem, diákmunkán dolgozok irodában hétfőtől péntekig, havi 30 ezret keresek. Eddig minden probléma nélkül sikerült a számlákat fizetni, stb, de szeptember óta, amióta dolgozom, folyamatosan sír nekem, hogy nem tudja fizetni a számlákat. Ma reggel mondta nekem, hogy innentől akkor 20 ezerrel nekem is be kell szállnom a számlákba, mert hirtelen, hogy el kezdtem dolgozni már nem elég az Ő pénze.

10 ezer igy is elmegy egy hónapban a benzinre, ha most 20-al beszállok, 0 forintért fogok dolgozni, ez így nem éri meg nekem. Jogoa, hogy nekem muszáj beszállnom, ha eddig nem kellett?



2021. okt. 28. 13:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/162 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk nem kocsikázni kéne, ha ennyire csórók vagytok. Tudom, most majd jön a szar a tömegközlekedés, csak éppen autó előtt is léteztél valahogy. Nevetséges, hogy a fizetésed majdnem fele csak a bejárásra megy el. Busz, vonat, kerékpár, neadjisten gyaloglás és máris több marad a zsebedben.

És igen, elvárható, hogy ha dolgozol, akkor 22 évesen beadj a közösbe. 20 ezer Ft az manapság aprópénz egy háztartásban, kb egy ember 2 heti kajapénze, arról meg nem anyád tehet, hogy te hagysz magadból bohócot csinálni azzal, hogy havi 30-at keresel.

2021. okt. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/162 anonim válasza:
75%

Kedves kérdező.


Forditva ülsz a lovon. Kapsz anyudtól szállást/étkezést egy kimondhatatlanul barátságos 20 ezer forintos áron.


Nem tudom, hogy hol élsz, de nézd meg mennyiért tudnál egy lakást bérelni, mennyi lenne a kajaköltséged /felőlem főzhetsz is, de 1000 ft/nap alatt az se nagyon jön ki/. Na ezek HELYETT tőled csak egy 20-ast kérnek.


Mi a lópikulából jutott eszedbe, hogy saját magad eltártására elegendő jövedelem nélkül saját kocsival kellene foglalkoznod????? Kocsit azonnal elad, flancolást elfelejt, elkezd pénzügyi tervet készíteni, hogy hogyan válsz önállóvá. Ez a hozzáállás picit gáz egy 16 évesől, de rémisztő egy 22 éves egyetemistától. Térj észhez.

2021. okt. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/162 anonim ***** válasza:
42%

De krva könnyen ítélkezik mindenki!


Kérdező, kicsit több infó kéne. Mit jelent a szegények vagyunk esetedben? Ketten éltek anyuddal? Saját ingatlanban, vagy bérlemény? Anyud dolgozik valahol? Az autóra azért van szükséged, hogy könnyebben eljuss a munkahelyre, egyetemre?

2021. okt. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/162 A kérdező kommentje:

Bővebb infók: Anya iskolatitkár, 125 ezret keres havonta, engem és általános iskolás testvérem tart el.

Saját lakásban élünk. Autó azért kell, mert eü okok miatt nem tudok nélküle elmenni testvéremért iskolába, ha nekem kell, nem tudok ide-oda vinni dolgokat (pl múltkor csomó könyvet vittam anya munkahelyére nagy dobozokban) és eü okok miatt nem tudok sétálni 10 percnél tovább, így bárhova kell menjek ami mellett nincs közvetlen buszmegálló vagy vonatállomás, nagyon fájni fog.

2021. okt. 28. 15:10
 25/162 anonim ***** válasza:
96%
Ezert kell mindent elore megbeszelni es vagy akar leirni. Akkor senki nem kovetelozhet. Amig otthon laktam en is adtam be a rezsibe, nem is volt kérdés. De minden meg lett beszelve, egyutt dontottuk el,hogy mennyit.
2021. okt. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/162 anonim ***** válasza:
93%
Hopp-hopp, te nem a Martinka vagy? Aki egyetemista, a Mekiben vesegörcsöt kapott és a nagyszüleitől autót..?
2021. okt. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/162 anonim ***** válasza:
79%

"Azt mondta, ha elmegyek dolgozni oda ahova Ő szeretné, hogy menjek, akkor nem fog elvenni a pénzemből 1 forintot sem."


Amellett, hogy mélységesen megvetem azt, aki egész életében sehova nem jutott el, itt ez a probléma. Ne ígérje meg, hogy megtarthatja a pénzét, ha tudja, hogy el fogja venni.

2021. okt. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/162 anonim ***** válasza:
99%
Bocs, de írd már le, MILYEN EÜ okok miatt kell autóval járnod!
2021. okt. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/162 A kérdező kommentje:
#26 de...
2021. okt. 28. 15:21
 30/162 anonim ***** válasza:
99%
Havi 125 ezerből művészet 3 emberrel megélni!
2021. okt. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!