Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos, hogy anya még azt a...

Jogos, hogy anya még azt a pici pénzemet is elvenné?

Figyelt kérdés

Szegények vagyunk, ez igaz, de anyám hazudott nekem. Azt mondta, ha elmegyek dolgozni oda ahova Ő szeretné, hogy menjek, akkor nem fog elvenni a pénzemből 1 forintot sem.

Oda is mentem, diákmunkán dolgozok irodában hétfőtől péntekig, havi 30 ezret keresek. Eddig minden probléma nélkül sikerült a számlákat fizetni, stb, de szeptember óta, amióta dolgozom, folyamatosan sír nekem, hogy nem tudja fizetni a számlákat. Ma reggel mondta nekem, hogy innentől akkor 20 ezerrel nekem is be kell szállnom a számlákba, mert hirtelen, hogy el kezdtem dolgozni már nem elég az Ő pénze.

10 ezer igy is elmegy egy hónapban a benzinre, ha most 20-al beszállok, 0 forintért fogok dolgozni, ez így nem éri meg nekem. Jogoa, hogy nekem muszáj beszállnom, ha eddig nem kellett?



2021. okt. 28. 13:59
A kérdező szavazást indított:
Jogos
Nem jogos
199 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/162 anonim ***** válasza:
99%
30/hó? Hiàba diákmunka ha hétfőtől péntekig bent vagy minden hèten, mind1 mennyi órát, nagyon lehúznak 30/20nap az 1500 Ft/nap! Mit csinálsz ennyi pénzért ?
2021. okt. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/162 anonim ***** válasza:
96%
Miféle elcse.szett hely az, ahol ennyi melóért csak 30 ezret fizetnek? Ez kizsákmányolás, egy pillanatig nem maradnék ennyiért. De ha ingyen szeretsz dolgozni, te csak maradj.
2021. okt. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/162 anonim ***** válasza:
27%
Mennyi idős vagy kérdező?
2021. okt. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/162 A kérdező kommentje:

Napi 2 óra, nemzetközi kapcsolatok iroda egyetemen.

22 éves vagyok

2021. okt. 28. 14:12
 5/162 anonim ***** válasza:
18%
Az lehet, hogy neked nulla forintod marad, de anyádnak terhet veszel le a válláról. Vagy megkönnyíted az életet, picit lazábbra húzhatja a nadrágszíjat. Én nem pattognék, egyszer rossz napja lesz, kivág a gcibe és akkor tényleg nulla forintod lesz -kb. mindenre.
2021. okt. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/162 anonim ***** válasza:
94%

Hát a jogos vagy sem kérdést elég nehéz megválaszolni.

Tény, hogy így nullán leszel, ami elég durva veled szemben.

Viszont az is tény, hogy az utóbbi hónapokban brutálisan megdrágult minden, így azt is el tudom hinni, hogy már anyukád keresete nem annyira elég.

Az biztos, hogy a háttered ismeretében én a helyedben keresnék valami jobban fizető diákmunkát.

2021. okt. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/162 anonim ***** válasza:
26%
Ha tudod hogy szarul álltok anyagilag, minek kell kérni? Annyi emberség nincs hogy magadtól add? Te nem ott eszel, fürdesz, fogyasztod a dolgokat? Tényleg ekkora tragédia ha kicsivel könnyebb élete lenen anyádnak, ahelyett hogy huszonévesen is totál eltart? Amúgy meg: keress jobb melót, ennyit a 16 éves unokaöcsém keres meg egy hétvégén, pedig nem aktatologató, hanem kétkezi munkát vállal.
2021. okt. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/162 anonim válasza:
93%

Ez egy olyan kérdés amire szerintem nem itt GYK-n fogsz döntő választ kapni.

Szerintem próbálj meg leülni anyukáddal és megbeszélni, hogy pontosan milyen is a pénzügyi helyzetetek. Elég magas az infláció mostanában, ha anyukád fizetése nem emelkedett vele, akkor elképzelhető, hogy most valóban problémát okoz az eddigi kiadások fedezése, mert megdrágultak. Persze az is lehet, hogy anyukád szeretné ha beszállnál a költségekbe, mivel elég idős vagy hozzá, ebben az esetben viszont valóban nem volt tisztességes amit előtte ígért.

Esetleg segíthet az is ha elmondod neki, hogy te mire szeretnéd költeni/gyűjteni a pénzedet, hogy ő is megértse a te álláspontodat.


Kicsit klisé, de őszinte kommuninkáció nélkül ez így patthelyzet.

2021. okt. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/162 anonim ***** válasza:
24%
"Miféle elcse.szett hely az, ahol ennyi melóért csak 30 ezret fizetnek" Napi két órát kényeskedik munka címén: mennyit kéne hogy kapjon?
2021. okt. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/162 anonim ***** válasza:
76%
Jogos, hogy valamivel be kell szállnod, de az nagyon nem korrekt, hogy ilyen sokat kér. Ennyi pénz semmire sem elég. Adj kevesebbet, a többiből próbáld meg a költségeidet állni.
2021. okt. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!