Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hatalmas ház eladása, hogy a...

Hatalmas ház eladása, hogy a gyerekednek egyszerűbb legyen a dolga és ne kelljen hitelt vagy albérletet fizetnie vagy nem?

Figyelt kérdés

Van egy házunk vidéken, ami jelenleg ~50 milliót ér. Sorházban élünk és ebből egyet 4 hónapja ennyiért adtak tovább. A miénk pakkra ugyanolyan, csak a miénken szigetelés is van. (Balaton északi parti kis falu)


Itt nincs normális munkalehetőség, de legalább a szomszédos falukban sem. Szeretnénk a párommal egy nagyobb városba költözni. Az a baj, hogy vagy albértletben vagyunk és keveset tudunk félrerakni vagy albérletben vagyunk és valamennyit mégis félre tudunk rakni. Páromnak és nekem is csak érettségi van, mindkettőnk dolgozik, szóval sokat nem tudnánk félrerakni. Én szüleimnél dolgozok a rosszul menő boltjukban, amit bérelnek. Fizetést keveset kapok, mert amit kapnék igazából, abból fizetném az itteni lakbért, ami a rezsi teljes költsége. Nem tudok most félretenni, mert amit kapok, azt eszem/iszom. Párom is a szüleinél lakik egy kicsi házban, keveset tud sajnos félretenni.


Arra gondoltunk, hogy ha eladnánk ezt a házat, akkor abból a szüleimnek is tudnánk találni egy földszintes kis házat, ami elég lenne nekik. Illetve nekünk egy lakást egy nagyobb városban, 2 szobás tökéletes lenne. 23-25 millióért azért már találni rendes kis házat vidéken és kisebb lakást nagyvárosokban is.


Természetesen ezt ők teljesen elutasítják. Szerintük ez fölösleges lenne, nem akarnak elköltözni, maradjunk csak itt náluk, oda szülhetek gyereket, jó hely ez. Csak hogy nem akarok. Olyan helyre akarok költözni, ahol van normális munkalehetőség!!, ahol van KÓRHÁZ....., ahol nem egy túra mondjuk egy deichmannba elmenni.... mert hogy most itt bizony az. Az "autónk" is mindjárt lerobban, nem akarnak benzinnel tankolni, mindig tönkre megy valami rajta. Így mindenhova vonattal vagy busszal járunk. A vonathoz előbb 2 falun át kell buszozni. Mehetsz persze gyalog is.....


Ha nekem lenne gyerekem és egy ekkora rohdt nagy házam lenne(140nm) és el akarna költözni, biztosan eladnám, hogy neki is legyen egy saját helye meg nekem is.

Azt mondták még, hogy ha annyira menni akarunk, menjünk, vehetünk fel hitelt is. Az a baj, hogy ők 25 évesen örököltek és egy percet sem kellett hitellel foglalkozniuk. Mire én fehérváron vagy veszprémben veszek egy 2 szobás lakást, el fog telni 30 év.. Eddig minden barátnőmnek a szülei beleroskadtak a hitelbe. Félek a hiteltől nagyon, párom sincs elragadtatva a hitel gondolatától. Középsulis barátnőméket kitették a házukból, mert a szülei elvesztették az állásukat és nem tudtak fizetni sokáig. Mondjuk ez a korona meg a hitelmoratórium előtt volt... Akkor sem kecsegtető dolog a hitel.


Úgy érzem, hogy nagyon önző módon állnak hozzá a javaslatunkhoz, pedig ez mindenkinek jó lenne.


Ebben a házban 6 hálószoba van, pince, padlás, erkély, konyha, 35nm nappali terasszal. Ebből 2 szobát használunk, a többi szinte csak tároló. A kertet sem használják soha. Ja de nyaranta egyszer kiülnek aztán bejönnek, mert túl meleg van és azt egyikőjük sem szereti. Meg nekem a leveleket össze kell szedni, imádom nagyon ezt a kertet, hatalmas előny a kertes ház. Soha nem játszottam a kertben. Teljesen fölösleges ez a ház nekik. 55 évesek, minek nekik 140nm......? Azt sem lehet mondani, hogy keményen megdolgoztak érte, mert hogy ez örökségből van két oldalról. És még így sem tudtak nekem félretenni 24 év alatt annyit, hogy el tudjak innen menni és elkezdhessem az életem.


Nem hiszem, hogy ÉN gondolkoznék önző módon, szerintem ez így lenne optimális. Igen, tudom, hozzám hasonló korú(24) fiatalok rengetege ölni tudna, hogy egy ilyen házban lakhasson, meg más is felvette a hitelt és fizeti az albérletet vagy a törlesztőrészletet ugye, de légyszíves, tegyétek fel magatoknak a kérdést őszintén... Melyiket választanátok? Albérlet, genyó lakástulajdonosokkal, akik állandóan szidnak téged az albérleted tulajának, hogy hangosak vagytok meg minden és ha ez nem is, de nehezen az albérlet mellett össze tudtok szedni még 2,5 milliót mondjuk 5 év alatt, hogy aztán EGYÁLTALÁN felvehessetek 25 millió hitelt a nyakatokba, amin persze csak a bankok tudnak nyerészkedni....

VAGY a szüleitekkel közösen megbeszélitek, hogy a házatok piaci árából két lakást is tudjatok venni, hogy ne kelljen albérlettel és hitellel foglalkozni?



2021. okt. 30. 20:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/135 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem te nagyon, nagyon elvagy tévedve.

Az az ő házuk, nem a tied. Örülj hogy ott lakhatsz. Az hogy csak érettségid van ők arról nem tehetnek... mi jogon mondanád meg te, hogy adják el azt, amiért ők megdolgoztak, ha nem akarják. (még akkor is ha örökségből van)

Felnőtt ember vagy, ha előrébb akarsz lépni az életben, akkor tegyél érte, ne lehúzni akard a szüleidet.

2021. okt. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/135 anonim ***** válasza:
93%

Úgy érzem, hogy nagyon önző módon állnak hozzá a javaslatunkhoz,


A javaslat önző.

2021. okt. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/135 anonim ***** válasza:
91%
Tökéletesen egyetértek az elsővel. Inkább törekedj rendezni a kapcsolatod velük és akkor tudnátok együtt élni, a gyerekeiteknek lenne majd kert, udvar tér.. Ha elköltöznétek akkor is kellene hitelt felvenni, ha jön a gyerek.
2021. okt. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/135 anonim ***** válasza:
93%
Rosszul vagy te összerakva. Nehogy már a szüleid eladják a házukat. Tipli albérletbe, hanem tetszik.
2021. okt. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/135 anonim ***** válasza:
96%
Miért nem adják el a párod szülei a házukat?
2021. okt. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/135 anonim ***** válasza:
95%

nagyon önző módon állnak hozzá a javaslatunkhoz, pedig ez mindenkinek jó lenne.


Max. neked lenne jó és a palidnak, beletenni a 'csádat a készbe.

2021. okt. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/135 anonim ***** válasza:
93%

#5, Miért nem adják el a párod szülei a házukat?


Hát ez az, ők meg mehetnének egy otthonba, esetleg elfekvőbe, hogy a királylánynak jó legyen.

2021. okt. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/135 anonim ***** válasza:
21%

Rendben, a szülők mondhatják azt hogy költözz el, ahogy tudsz, de akkor te meg 10-20 év múlva, ha már se a házat, se magukat nem tudják ellátni, mondhatod, hogy ezt meg ők oldják meg ahogy tudják.


Szerintem egyébként teljesen reális javaslat, de tényleg joga van a szülőnek nem belemenni. Szerintem költözzetek el egyedül kérdező, ahogy tudtok.

2021. okt. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/135 anonim ***** válasza:
88%

Hát én látok ilyet is olyat is. De ez csak a szülőkön múlik. Ismerek olyat, ahol a nagy házból mind a két gyereknek és anyukának is lett saját otthona, olyat is ahol a kis lakás árát harmadolták és mentek 3 felé némi önerővel hitelt felvéve és olyat is ahol belvárosi dunaparti cirka 150-200 milliós lakása van az idős szülőknek, mellette egy nyaraló és még egy albérlet valahol, a három gyerek ahol a legfiatalabb 28 a legidősebb meg 45 mind albérletben amit alig nyögnek.


Ezt sajnos/nem sajnos a szülő szíve joga eldönteni, hogy mennyire támogatják meg a gyerekeiket. Valaki azt mondaná, hogy már az is áldás, hogy velük lakhatsz egy ekkora házban és még szülhetsz is, nem küldtek el érettségi után, hogy na mostantól boldogulj ahogy tudsz, valaki más biztos megadná a lehetőséget ha ők lennének a szüleid helyében, de ha ők nem vevők a javaslatra akkor szívük joga így dönteni, akkor is ha egyre nagyobb teher lesz a nagy ház meg a nagy kert.

2021. okt. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/135 anonim ***** válasza:
32%

Teljesen egyetértek, de kettőt visszalépnék:


a család szövetség. Manapság nem lesz lakásod, csak úgy, hogy 25-30 évre adósságba hajtod magad, és havonta 80-100-130 ezer forintot kiperkálsz törlesztőre. Bármi történik, bármi legyen, neked akkor is fizetned kell, ha a szar szart eszik, akkor is. Az emberek valamiért még mindig nem értik meg azt, hogy ez mindennél durvább béklyó.


Miért értek veled egyet: neked van egy tök pozitív ötleted, miszerint egy vidéki 50 millás házat el lehetne adni, és a befolyt pénzből kettő lakást venni, ahol mindenki boldogan él. A szülőnek az a dolga, hogy a gyerekét segítse. Ez nyilván változik az idő előrehaladtával a mértéket illetően, de a mai világban ki az, aki ülne egy palotában, és az ablakból nézné ahogy a gyereke csövezik? Akkor minek szarta a világra? Én nem vállaltam se gyereket, se hitelt nem vettem fel, tehát úgy gondolom teljesen kompetens vagyok a témában. Aki ezekkel a "dolgokkal" él, az viselje a következményeit. Igenis a családban legyen összetartás és kerekasztal: ha nincs más megoldás, akkor legyen eladva a hodály.

2021. okt. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!