Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mit tennél, ha a...

Szülőként mit tennél, ha a gyerekednek lenne egy tanára aki rendszeresen (vagy akár csak egyszeri alkalommal) szándékosan gúnyt űz a gyerekedből?

Figyelt kérdés

2021. aug. 8. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Igazán aktuális kérdés augusztus közepén.
2021. aug. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
99%

Ha egyszer történik ilyen, akkor esetleg (ESETLEG) bemegyek hozzá, és megbeszélem vele a témát.

Ha rendszeresen, akkor ELÖSZÖR neki szólok, hogy hagyja abba, ha nincs eredménye, akkor a következö az igazgató, ha ö sem reagál, akkor meg a felettes szervekhez fordulok.


De természetesen ennek alapfeltétele, hogy tényleg legyen(ek) ilyen eset(ek), ne csak a gyerek képzelje be az egészet.

2021. aug. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Kezdőtanárként írok neked.

Számon kell kérni a kollégán személyes találkozó keretein belül. Ő is a "kakas a szemétdombon" kiváló példája aki visszaél a hatalmával.

A legtöbb gyerek ott helyben túl nagy sokként éli meg a nyilvános megaláztatást, ezért általában nem is tudja megvédeni magát vagy érdemben reagálni akármit. Egyáltalán nem is meri, mert belé van kódolva, hogy neki a felnőttel szemben biztos nem lehet igaza. Pedig a megalázás mindig az alázót szolgálja: ez a tanár így akar menőnek tűnni a többi diák előtt / a hiányzó tekintélyét így próbálja pótolni stb.

Ha úgy érzed, tudsz higgadtan, összeszedetten vitázni, élőben sarokba lehet szorítani az ilyen tanári selejtet. Aztán remélhetőleg elszégyelli magát és leáll a gyereked terrorizálásával.

Ha pedig nem, egy névtelen e-mail az igazgatónak megteszi. Hangsúlyozd nyugodtan, miért írsz névtelenül, nem fognak kinyomozni vagy hasonló. Ha még az intézményben más nem is, az igazgató jó eséllyel törődik a neveléssel. Minimum elbeszélget a zaklató tanárral akire ha saját lelkiismerete nem is, az esély, hogy elveszítheti a munkáját biztos hatni fog.

A gyereked mentális jóléte miatt lépj az ügyben.

2021. aug. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
1#:))))
2021. aug. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

"Ha pedig nem, egy névtelen e-mail az igazgatónak megteszi"

Te aztán jó firma lehetsz:)

2021. aug. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztosan tudnám, hogy a gyerek nem túloz el semmit, hogy pontodan úgy tõrtént, ahogy nekem elmesélte, négyszemkõzt beszélnék a tanárral, csak higgadtan, nyugodtan, és várnék, lesz-e eredménye. Ha nincs eredmény, az igazgatóhoz fordulnék.
2021. aug. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

A tanár főnökének szólj. Gondolom ez az iskolaigazgató vagy a helyettese.

Soha ne szemtől szembe konfrontálódj, nincs értelme. Akivel gondod van, mindig annak a főnökének szólj.

2021. aug. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazgatónak kell jelenzi
2021. aug. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan menjen a gyerek az igazgatohoz a problemaval. en hatodikos voltam amikor szemuveges lettem. epp matek kisdolgozatot irtunk, hamar vegeztem, kiraktam a papirt a pad szelere es vartam, csendben. a tanarno korbe jart, mikor hozzam ert, elvette a papirt es annyit mondott hogy szemuveges papa. visszakerdeztem annyit hogy mit mondott tanarno? mire elkezdett hepciaskodni hogy ne feleseljek vele, oruljek hogy nem azt mondta hogy szemuveges papa majom. hozza teszem, mindig jo gyerek voltam, minden tanarral szemben tiszteletet mutattam. kimentem a terembol ezek utan, mas diakokat kuldott ki utanam hogy menjek vissza. nagyon rosszul esett. csengeteskor mentem az igazgatohoz. onnantol kezdve nem piszkalt sem engem, sem mas diakokat.
2021. aug. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!