Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire normális dolog, hogy...

Mennyire normális dolog, hogy egy szülő nem engedi a 14-15 éves lányának hogy barátja legyen?

Figyelt kérdés
Te sem engednéd?

2021. nov. 5. 19:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%
Ja, meg általában a lányok szenvednek el gyakrabban nemi erőszakot. Nem is értjük, hogy miért féltik őket jobban.
2021. nov. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
68%

engem barataimhoz alig engednek el havi 1x:) csavargonak hivnak meg k*rvanak, mert kovetem a divatot(haspolo ilyenek, de semmi kivagott vagy picsa kirakos ruha!) ha baratom lenne bele sem tudok gondolni mennyire leneznenek itthon

17L

2021. nov. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem alapvetően annyiból nem normális, hogy ezt tiltani teljesen értelmetlen. Hacsak nem azt tervezi a szülő hogy bezárja a lányát egy pincébe, láncra kötve vagy követi árnyékként egész álló nap, nem lesz képes felügyelete alatt tartani minden percben. A lány pedig akár iskola előtt, iskolaidőben, iskola után, akármilyen úton-módon megoldja hogy találkozzon a barátjával. Tehát a szülő jó eséllyel eléri, hogy aláássa a saját tekintélyét mert ugyan veszekszik, ordít, tilt de hülyét csinál magából azzal hogy olyan szabályokat hoz amiket maga sem tud betartatni. Persze vannak helyzetek amikor erős szülői beavatkozás szükséges, mert okkal látjuk úgy hogy a gyerek veszélyben van, amit nem tud felmérni. Csak hát ehhez, az kell hogy lássunk is. Ha előre leszögezzük hogy valamit megtiltunk, akkor nem fogjuk látni mert a gyerek megoldja úgy hogy ne tudjunk róla. Aztán ha valami baj akkor habzik anyuka, apuka szája mert ők előre megmondták hogy ne merészeld. Ja, épp itt kúrták el.


Nekem erről az eltiltásról az az egyetlen személyes tapasztalatom, amikor anno még gimnáziumban az egyik haveromat eltiltotta tőlem az anyja, mert jujj a tanárnéni szerint én vagyok rossz hatással rá : D

Na ez az eltiltást annyira sikerült megvalósítani, hogy pl. együtt jártunk futni rendszeresen a házuktól kb. 20 percnyire. Elment otthonról, hogy elugrik futni egyedül aztán közben találkoztunk. Annyira rossz hatással voltam rá egyébként, hogy mindketten legjobb eredménnyel érettségiztünk, egyetem pipa, utána ki is ment Németországba dolgozni, és nem hever romokban az élete a barátságunk miatt :D

2021. nov. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem, nem értelemtelen: éppen elég csitri van aki a saját nevét is alig tudja leírni, de a fa.szt már tudja szopni. És bizony az ilyen kis ri.bancapálntákat nem kell szabadjára engedni. Mutasson felelősséget, józan észt, tanuljon: akkor majd nem szólok bele van-e csávója.
2021. nov. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
88%
Hát ha a lányod szerinted egy potenciális "r.bancpalánta" aki a "saját nevét is alig tudja leírni", akkor valamit nagyon elszartál az elmúlt tizenakárhány évben, amit a tiltás már nem fog helyrehozni. Tanulni kell, de nem abból áll az élet, mint ahogy később is munka mellett kell az embernek kikapcsolódásra, barátokra, párkapcsolatra időt szakítani. Az a normális ha megtanulja beosztani az idejét, nem az ha csak a tanulással foglalkozik, és az sem ha csak azzal nem.
2021. nov. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
30%

Nem örülnék neki én se, de ezt nem lehet megtiltani.. Úgyis csinálja,majd titokban.

Felvilágosítanám, ha kell akkor írassunk fel majd fogamzásgátlót is. Biztosítanám hogy ha terhes lesz akkor mehet a gyerekével amerre akar. Nem tartom el őket.

Mindenképp védekezzen.

2021. nov. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
32%

Azért mert nem akarják, hogy már fiatalon szexeljen meg hasonlók.


Nekem volt barátnőm 16 éves koromban is (15 volt). Igazából pár hét után lefeküdtünk és kb. minden ismerősöm akinek volt ilyen korban valakije, hamar csinálták. Durva dolgokra képesek hormonok. Ettől én félteném a lányom, mert a szerelem fiatalon mindenre ráveszi a lányokat. Vigyázni kell rájuk ameddig meg jön az eszük.


Tudom, hogy le leszek pontozva de ez az igazság. A lányok nagyon tudnak szeretni, főleg fiatalon és sok fiú kihasználja ezt csúnyán. Olyat is ismertem aki rendesnek tűnt paliként, de csak a szüzességét akarta lányoknak és valamiért a lányok borzasztóan nem látnak át ezen fiatalon, sokan felnőttként sem. Rengeteg nőt ismertem, 90%-uk vissza nézve borzasztóan befolyásolható volt 15-20 évesen, pedig elit gimnáziumba jártam, ahova mindenféle orvosok és ügyvédek lányai jártak. Persze okos nők lettek felnőttként, de fiatalon tyhaj. Nem tudom mi van fiatalon a lányokkal, egyszerűen hiper befolyásolhatóak, erre pedig vigyázni kell.

2021. nov. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
78%
Most nem azért mondom, de huszonévesen meg később is pár hét után már simán lefekszenek egymással az emberek. Meg fura, hogy leírod hogy a nálatok anno 15-16 évesen már mindenki szexelt, de másoktól meg elvárnád hogy ne tegyék. Egy ilyen fiatalt biztos könnyebb befolyásolni, és tegyük hozzá a tizenéves srácok sem feltétlen megfontoltan, felelősségteljesen szexelnek. Éppen ezért én sem azt mondtam, hogy egy kiskorúra ezen a téren ne kéne vigyázni. Amellett érveltem, hogy ilyen tiltások nélkül nagyobb biztonságban tudhatjuk a gyermekeinket. Gyanítom az általad említett lányok szüleinek sem mindegyike támogatta hogy pasizzanak. Attól függetlenül az lett a vége, mert mint mondtam egy ilyen szabályozást elég problémás betartatni, tehát értelme nem volt. Kárt viszont okozhat, mert minél inkább tiltjuk, és tabuként kezeljük a dolgot annál nagyobb alapot adunk a titkolózásnak. A gyerek nem fog őszintén kommunikálni, amit elrejt azt nem látjuk, nem tudunk beavatkozni csak amikor már túl késő. Ha nincs tiltás, nincs botrány, nem akadunk fenn azon hogy a gyerek olyan korba lépett amikor már új természetes szükségletei is megjelennek akkor őszintén tud beszélni erről. Ha jó a kapcsolatunk nagyobb eséllyel fog beszámolni arról, hogy neki valaki tetszik, alakul valami, át tudja hívni, be tudja mutatni, látjuk, meg tudunk győződni róla hogy rendes figura, ha bármi baj történne akkor pedig szintén nagyobb eséllyel jelez mert nem az lesz benne, hogy basszus szabályt szegtem és most ebből baj lett, engem a szüleim most tuti megölnek, hanem hogy semmi rosszat nem csináltam de baleset történt, bántottak vagy bármi más történt amiért segítségre vagy tanácsra van szükségem. Ha tiltjuk nem fog megosztani semmit mert tilosban teszi, úgyis meg tudja oldani. Lesz barátja de nem fogunk tudni róla, arról sem lesz fogalmunk ki az, arról sem ha történt valami, arról sem hogy milyen körülmények között történt mert haza nem hozhatja akkor fene tudja hol találnak megfelelő helyet rá, horrible dictu akár az iskola wc-ben is megoldhatják (találkoztam már ilyen esettel).
2021. nov. 12. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!