Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne felnyitni az...

Hogyan lehetne felnyitni az apuka szemét (egyáltalán fel lehet), hogy foglalkozzon többet a gyerekeivel?

Figyelt kérdés
"Nem a gyerekektől válok, hanem tőled" felkiáltással lelépett egy évvel ezelőtt, és azóta egyre csökkenő mértékben tartja a kapcsolatot a gyerekekkel. Most már gyakorlatilag hetente-kéthetente pár órára viszi el őket, akkor van közös program az új nőjével, és ennyi a kapcsolattartás a részéről. Próbáltam vele beszélni, hogy ez így nem jó hosszútávon, mert így teljesen meg fog gyengülni a gyerekeivel a kapcsolat, mert már sajnos a gyerekek sem igazán hiányolják az apjukat. Vissza lehet fordítani ezt a folyamatot? Van akinek sikerült hasonló szituban felnyitni az apa szemét, hogy el fogja így veszíteni a gyerekeit?
2021. nov. 6. 21:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akar a gyerekekkel foglalkozni, akkor hiába mesélsz neki akármit
2021. nov. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

Ne erőltesd nincs semmi értelme.

Ha mégjobban nyűg és kötelező lesz akkor lehet ennyit sem viszi majd őket. A lathatas csak jog de nem lehet kierőszakolni, ahogy a szeretetet sem.

2021. nov. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Mért akarod ezt elérni? Nem tűnik olyan jó embernek, aki a gyerekek számára követendő példa lenne.
2021. nov. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
Felnptt ember, ha nem akar nem fog változni.
2021. nov. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Amiket én magam körül látok, ez a leggyakoribb. Apuka szépen lassan eltávolodik a gyerekektől.

Nem nagyon tudsz mit csinálni.

2021. nov. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van, 3 hónapja nem kereste a gyerekeit, de elmondása szerint ő jó apa.

Közben meg azt hangoztatja, hogy én nem adom őket oda.

Kár erőltetni.

2021. nov. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
3, 5: El vagyok keseredve emiatt nagyon. Nekem nincsenek rokonaim, szüleim meghaltak, bátyám alkoholista, egyéb rokonok szerte a világban, és nincs is igazán kapcsolat velük. Párkapcsolatom még nincs, és ki tudja lesz-e. Ha bármi történne velem (sajnos nem vagyok teljesen egészséges), akkor az apukájukhoz fognak kerülni a gyerekek, és ha így meggyengül a kapcsolat közöttük, akkor gyakorlatilag mintha egy idegenhez kerülnének olyan lenne.
2021. nov. 7. 09:12
 8/12 A kérdező kommentje:
6: próbáltál beszélni ezzel kapcsolatban az apukával? A gyerekek hiányolják őt?
2021. nov. 7. 09:21
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
He nem akar velük foglalkozni akkor nem fog. Még mindig jobb, mintha "kényszerből" elvinné őket, és bunkó lenne mert csak nyűg neki. Az én apám pl ilyen volt.
2021. nov. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok.

Próbáltam, most hétvégére is ígérte, hogy jön. Nem is jelentkezett. Utoljára nyáron voltak nála egy pár órát.

A nagyobbikat egyáltalán nem érdekli, a kicsi időnként emlegeti.

2021. nov. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!