Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudunk tenni ilyen esetben...

Mit tudunk tenni ilyen esetben (végrehajtàs)?

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk testvérek, édesanyànk parkinson kóros és skizofrén, emiatt 0-24 ellàtàsra szorul, otthonban lakik, ami havi 130.000ft. A nyugdíja 90.000 ft, tehàt testvéremmel ketten szoktuk kipótolni felesben. Nemrég derült ki, hogy édesanyànk titokban hiteleket vett fel, kettőt is, ami miatt elkezdték vonni a nyugdíjàt, mivel nem lett fizetve, és elkerült végrehajtóhoz. Sajnos a két nyugdíj összesen majdnem kétmillió forint. Sem én, sem testvérem nem àllunk úgy anyagilag, hogy még a jelenleginél is több összeggel pótoljuk ki a nyugdíjàt, viszont ha nem fizetjük az otthonban az ellàtàsàt, utcàra teszik. Egyikünk sem tudnà befogadni, én szàllón élek, testvérem pedig màsnàl lakik. :( Van e valami jogi lehetőség?
2021. nov. 12. 09:46
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%
Anyukátok nincs gondnokság alatt? Ebben az esetben ugyanis nem vehet fel hitelt, és a hitelező hibázott.
2021. nov. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
97%

A végrehajtóval lehet egyezkedni, hogy méltányosságból engedjék el a kamatokat, illetve kérelmezhettek részletfizetést. Érdemes ezzel gyorsan lépni, mert napi szinten nőnek a kamatok, amíg nincs megállapodás.


Illetve, hogyha édesanyátok gyámság alatt van, akkor meg lehet támadni a dolgot, hogy nem is vehetett volna fel hitelt a tudtotok nélkül.

2021. nov. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%
Illetve anyukátok lakhelye szerint illetékes önkormányzat családsegítő szolgálatát keressétek meg, mondjátok el a helyzetet és kérjetek segítséget. Hátha van olyan intézetük, pl. idősek otthona, ahová át tudják venni őt. Mondjuk erre sajnos nem sok esély van, de legalább próbáljátok meg.
2021. nov. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
89%
Ha jól tudom az egész nyugdíját nem vonhatják le. Magyarul kérdés mennyi maradna belőle és mennyit kéne még pótolni akkor hozzá.
2021. nov. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
93%

Mi lett a lakásával, amikor otthonba került?

...azt ki lehetne adni ...


Szociális otthonból pedig nem teszik utcára, mert azért "szociális", hogy az olyan ellátatlan idős ember, akinek egy fillér jövedelme sincs, ne kerüljön utcára.

Az anyagi körülményei változásával át lehet számoltatni az otthonnal a fizetését.

Egyébként ilyen mentális állapottal nem öregotthonban van a helye, hanem elmeszociális otthonban.

2021. nov. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
95%

Nomeg mi lett a hitellel? Meg hogy jutott ilyen lehetőséghez, hogy hitelt tudott felvenni, szabadon mászkálhat az utcán, éli életét, jöhet-mehet intékedhet?

Én megnézném, hogy felhasználásra kerül-e a hitel, mi miatt vette fel, azt el lehet-e adni és pénzt csinálni belőle, mielőbb visszafizetni stb. Illetve amiket fent írtak, vehetett-e egyáltalán fel hitelt, és mindenhol utánaérdeklődni mindennek, hogy volt egyáltalán hitelképes, nem is értem.

2021. nov. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
A lakása is végrehajtás alatt volt, azt is elvitte a végrehajtó. NDe még ezen felül is volt hitele.
2021. nov. 12. 10:36
 8/34 A kérdező kommentje:
Szóval a lakáshitelét nem fizette, nem tudjuk, miért nem. Nővérem már rég nem lakott othhon, én meg tizenéves voltam. Nem szólt senkinek sem, hogy nem tudja fizetni a hitelt, és adjon valaki neki kölcsön. Utólag tudtuk meg mi is. Mi már csak abban tudtunk segíteni, hogy szociális otthont nézünk neki, meg hogy azt kiegészítjük, mást nem. Azért szociális otthon, és nem speciális, mert parkinsos kóros. A pszichiátriai intézményekbe mehet skizofrén beteg, de őket úgy gondozzák, hogy visszatereljék a társadalomba, anyut nem lehet ilyen intézményben elhelyezni, mert mozogni is alig tud, nem tudják foglalkoztatni. Szerettünk volna neki ilyenhelyet, de sajnos nincs. Anyagilag sincs lehetőségünk nagyon ugrálni. Így is örülünk, hogy még itt is ellehet, és nem kellett az utcára mennie.
2021. nov. 12. 10:39
 9/34 A kérdező kommentje:
Nem tudjuk, hogy a másik két hitelt mire vette fel. Mi sem értjük, hogy a nyugdíjára hogy adhatott a bank hitelt. A végrehajtási papírok alapján, amit láttunk, nem volt adóstársa sem, szóval teljesen egyedül kapott pénzt az akkori 70.000 forintos nyugdíjára. Nincs gyámság alatt, gondnokság alatt. Egyelőre. Nem tudom, hogy hogy lehet megoldani ezt a helyzetet
2021. nov. 12. 10:41
 10/34 anonim ***** válasza:
87%

Összeszeditek az összes papírt és irány egy ügyvéd!


Lehet, hogy eleve a hitelek felvételekor nem volt mögötte anyagi háttér, hiszen már le volt terhelve (lakáshitel) így a hitelező bukja a hitelt. (Pl. anno a Provident hitelek)

De ehhez muszáj ügyvéd!

2021. nov. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!