Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudunk tenni ilyen esetben...

Mit tudunk tenni ilyen esetben (végrehajtàs)?

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk testvérek, édesanyànk parkinson kóros és skizofrén, emiatt 0-24 ellàtàsra szorul, otthonban lakik, ami havi 130.000ft. A nyugdíja 90.000 ft, tehàt testvéremmel ketten szoktuk kipótolni felesben. Nemrég derült ki, hogy édesanyànk titokban hiteleket vett fel, kettőt is, ami miatt elkezdték vonni a nyugdíjàt, mivel nem lett fizetve, és elkerült végrehajtóhoz. Sajnos a két nyugdíj összesen majdnem kétmillió forint. Sem én, sem testvérem nem àllunk úgy anyagilag, hogy még a jelenleginél is több összeggel pótoljuk ki a nyugdíjàt, viszont ha nem fizetjük az otthonban az ellàtàsàt, utcàra teszik. Egyikünk sem tudnà befogadni, én szàllón élek, testvérem pedig màsnàl lakik. :( Van e valami jogi lehetőség?
2021. nov. 12. 09:46
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
94%

Próbáljátok azt bizonyítani, hogy nem volt beszámítható, amikor hitelt vett fel. Nem lesz könnyű menet, de hátha..

Illetve..tegyétek mérlegre, hogy ügyvéd és pereskedés, vagy kipótoljátok a mama ellátását. Tényleg beszélj ügyvéddel, és nézz utána, mikor vette fel a hitelt, kitől, és mire költötte.

2021. nov. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Édesanyánk skizofrén és parkinsos kóros. Tehát nem elég, hogy mentálisan beteg, de egyébként is beteg. Nehezen mozog, remeg a keze, stb. Amikor felvette ezeket a hiteleket a végrehajtási lap szerint, akkor még nem volt róla pszichiátriai szakvélemény, hogy ő skizofrén. Sajnos én laktam vele otthon akkoriban egyedül, én tudtam, hogy valami nem stimmel, de hiába mondtam gyerekként meg tiniként a többi felnőtt rokonnak, senki nem hitte el, nem foglalkozott vele. Mire eljutottunk vele a pszichiáterhez, már elhatalmasodott ez a probléma.


A hiteleket nem tudom hogy lehetne bizonyítani, hogy mire vette fel, mivel én sem tudom, nővérem sem. Semmi olyan holmija nem volt, vagy olyan dolog, amire azt tudtuk volna mondani utólag, hogy na erre ment el. Én azt gondolom, hogy a bankban is látnia kellett volna az ügyintézőnek, hogy nincs is pénze. Szerintem emiatt már kár lenne pereskedni, nincs pénzünk ügyvédre, meg perköltséget fizetni :(

2021. nov. 12. 11:42
 23/34 anonim ***** válasza:
86%

Értem.

Sajnálom.

2021. nov. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
87%

#22

Szociális rászorultság esetén az ügyvéd és a per is ingyenes!

[link]

2021. nov. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a segítséget, utána járunk!
2021. nov. 12. 12:21
 26/34 anonim ***** válasza:
82%

Nem lehet, hogy a hiteleket a nővérednek vette fel és most adja a hülyét?

Mert egyébként eléggé megmagyarázhatatlan az egész.

2021. nov. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Az a baj, hogy utólag màr hogy lehet bàrmit is bizonyítani, tőle meg hiàba kérdezek bàrmit, anya nem beszàmítható. Nővérem nem tudom, de csak nem hazúdna nekem. Én tényleg tini voltam meg gyerek, mikor ezek fel lettek véve, meg nekem anyu sose mondott semmit a pénzügyeiről. Később, màr mikor dolgoztam, adtam neki pénzt haza, de sose mondta, mire kell, én sem kérdeztem sajnos. De utàna szeretnék jàrni a lehetőségeknek, hogy ne mi szívjunk emiatt.
2021. nov. 12. 13:21
 28/34 anonim ***** válasza:
66%
Nem lehet, hogy a puszta megélhetésre vette fel? Vagy azzal próbálta betömni a lakáshitel okozta lyukakat?
2021. nov. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Bàrmi lehet, viszont ha így volt, nem értem, a bank mire adott neki újabb hitelt.
2021. nov. 12. 13:43
 30/34 anonim ***** válasza:
86%

Ez rendes bank, vagy valamilyen gyorskölncsönzős cég? Úgy tudom, ők lazábban veszik ezt.

Igazából az a bak, hogy nem tudtatok róla akkor, amikor a fizetési felszólítások érkeztek. Olyankor még lehet ellentmondani, alkudozni, a végrehajtó nehezebb terep már.

2021. nov. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!