Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya fél online vásárolni,...

Anya fél online vásárolni, hogy győzzem meg?

Figyelt kérdés
Bármit szeretnék venni akár játékban akár csak online egyből elkezd kiabálni, hogy az összes ilyen átverés és csak le akarják húzni a pénzt a kártyánkról. Már 17 vagyok, de nekem sem engedi, hogy bankkártyám legyen. Eleinte nem zavart, de mostanában egyre többször szeretnék valamit venni a neten, (ruha, nyaklánc, könyv, játékok) de a témát se merem már felhozni mert mindig áll a cirkusz. Nyáron voltam diákmunkán, onnan van pénzem, kifizetném neki, de így sem engedi :(
2021. nov. 21. 14:21
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is vannak komoly fenntartásaim, viszont tudom, hogy a webes vásárlás esetén két hét elállási jogom van, vagyis visszakapom a pénzem, ha meggondolom magam.

Ezért online szoktam rendelni, és olyan helyen, ahol van személyes átvétel, és kp-vel fizetek.


A főkártya biztonsági kódját nem adom meg, max. ha lesz, az e-kártyáét, és amin csak az utaláshoz szükséges összeget tartom.

2021. nov. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
32%
Pont, hogy a netes vásárlókat jobban védi a törvény mint a személyeset. Vásárlástól való elállási jogod van 1 héten belül, 100k ft alatt 1 év, felette 2 év garancia, ilyenek. Én pl mindig utánvéttel szoktam fizetni vagy paypallal mert úgy biztosan csak annyit fizetsz amennyit jóvá hagysz. Ha érdekelnek a részletek írj privit, mert sokat tudnék erről beszélni, csak nem biztos, hogy érdekel :D
2021. nov. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
70%
Mindent online intezek, vasarolok. Elonyben reszesitem a paypal-t, ha valahol nem lehet PP-n keresztul fizetni, akkor inkabb nezek mast. Kb 3 alkalommal volt ebay-en, h vegul nem kaptam meg az arut, de a penzt visszakaptam.
2021. nov. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim válasza:
0%
Szia! En ugy tudom hogy 14 eves kor felett, az OTP banknál csinalhatsz szülői bele egyezés nélkül junior kártyát. Bár azt amúgy nem ertem, hogy nyáron hogy kaptad meg a pénzt, mert en ugy tudom, hogy altalaban ki utaljak a diákoknak a pénzt.
2021. nov. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim válasza:
20%
enyem is felt hogy lelopjak a penzt a kartyajarol en ugy vettem ra hogy pl sheinen megneztuk a velemenyeket meg a kepeket amiket a vasarlok tettek fel, aztan azt mondta hogy jo de eloszor csak egyvalamit rendelunk es ha az megjon es jo minosegu akkor rendelhetek tobbet is.
2021. nov. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
51%
Az utánvétes fizetéssel mi a baja?
2021. nov. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
89%

Az "összes" ilyen? Azt megértem, mikor valami facebook csoportból magánember ver át, legalábbis benne vagyok csopikban, és sokszor kiírják, ki nem küldi az árut, de hogy az összes? 2006-ban regisztráltam az ebayre, azóta onnan, aliról, mindenféle külföldi oldalról rendelek, egyszer nem vertek át.


Egyébként észrevettem, hogy mostanában mintha a bankkártyás fizetések ingyen lennének, az utánvétes fizetések meg plusz pár száz forintok.

2021. nov. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
62%
OTP Junior ilyesmi már nem létezik?
2021. nov. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
37%

Nem kell meggyozni. Vagy rendelsz utanvettel (ez miert nem jutott eszedbe?) vagy megveszed boltban, szemelyesen.

Talald fel magad kerdezo, nem olyan nehez ez.

2021. nov. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
67%

Anyukád túlparázza. Manapság már többlépcsős az azonosítás is mielőtt bármit is vennél online.

Ha ennek ellenére is para akkor vásárolj utánvéttel,bár az pár száz forinttal többe kerül sok helyen.

2021. nov. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!