Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról,ha egy...

Mit gondoltok arról,ha egy szorongó ember gyereket vállal?

Figyelt kérdés

Sajnos a családomban több ilyen ember is van,gondolom ezek részben genetikai eredetűek.


De,ha valaki ennyire fél mindentől,vagy félelmei vannak,akkor a gyerekvállalástól miért nem félt?


Szerintem az a legnagyobb felelősség az életben,gyereket vállalni.


Na már most,aki hétköznapi dolgoktól fél,mint pl telefonon beszélni egy idegennel,bemenni egy hivatalos ügyet intézni,munkahelyen emberekkel csoportban lenni,stb az,miért nem félt egy ekkora felelősségtől?


Én is szorongó vagyok,de én már kb 15 évesen tudtam,hogy ezeket a géneket nem szabad tovább örökíteni,mert baromi nehéz ezekkel a betegségekkel együtt élni.


2021. nov. 24. 16:47
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
80%

1. A szorongás nem betegség. Járhat együtt azzal, de közel sem minden esetben.

2. A szorongást lehet kezelni.

3. A szorongás nem azt jelenti, hogy valaki mindentől szorong, vagy hogy ha egy konkrét dologtól igen, akkor egy másik konkrét dologtól is.

4. Az, hogy te szorongó vagy, még nem garantálja, hogy a gyereked is az lesz.

2021. nov. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

#2


Persze,lehet,hogy nem fogja ezeket a genetikai hajlamokat örökölni,de ez szerencse kérdése.


Másrészt,a környezeti hatások miatt is lehet valaki szorongó.

Ha a gyerek egy szorongó ember mellett nő fel az nem a legjobb,nem jó példát lát a gyerek.


A szülőnek erőt,magabiztosságot kell sugároznia a gyerek felé.

Hiszen gyerekként nekünk a szüleink a minta.

2021. nov. 24. 16:54
 3/33 A kérdező kommentje:

Nem konkrét fóbiákra gondolok,hiszen mindenki fél valamitől.


De vannak emberek,akik mindentől félnek.

Az emberektől,társas kapcsolattól,az egyszerű hétköznapi dolgoktól.

2021. nov. 24. 16:59
 4/33 anonim ***** válasza:
68%

Milyen jellegű szorongás?

Sajnos van, hogy hormonális, akkor simán örökölhető. Viszont maga a pszichés okok miatt szorongó személy is sok gondot okozhat egy gyereknek. A túlféltés rossz lehet, ahogy egy helyzettől való rettegés is belenevelhető egy gyerekbe.

Szerintem ameddig az ember nem rakta helyre magában a dolgokat felelőtlenség gyereket vállalni.

2021. nov. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
25%
Húha, tényleg vannak nálad gondok kérdező! Túlgondolod ezt a gyerekvállalás dolgot. Nem kell egyik szűlőnek se félistennek lennie, és a nagykönyv szerint nevelnie a gyerekét, ahhoz hogy normális felnőtt legyen belőle. Annyira talán mégse volt mindig szorongó, ha gyereket vállalt. Lehet, csak azzá vált. Na és mint az első válaszoló is írta, kezelhető. A gyereknek sem kell egy tökéletesen harmonikus, problémamentes környezetben felnőnie. Amúgy neked se kell lemondanod végleg a gyerekről amiatt, hogy szorongó vagy. Egy gyerek nagyon sok mindent meg tud változtatni az emberben. Azokat a "rossz" géneidet se biztos, hogy örökölné. De ha nem akarsz gyereket, akkor nem kell eröltetni.
2021. nov. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
92%

Én szorongó vagyok, és ezért nem lesz gyerekem. Magamat fenntartom, de minden dupla annyi energiámba kerül, mint az egészséges embereknek. Irigylem azokat, akik ezt elképzelni sem tudják.

(Járok terápiára, szedek gyógyszert, épp ennek köszönhető, hogy felismerem már mit tudok vállalni, és mit nem.)

2021. nov. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
89%
6 Nekem is generalizált szorongásom van már sok éve, de nem reménytelen a helyzetem, mert észreveszem magamon, hogy fel tudok néha oldódni. Illetve néha más fontosabb dolog miatt van mikor félre tudom tenni azokat a gondolatokat, amik a szorongást okozzák. Ja és én nem tettem le arról végleg, hogy gyerekem legyen. Túlaggódó sosem voltam, és elméletben tudom, hogy hogy kéne nevelni egy gyereket úgy, hogy ne legyen olyan szorongó mint én. Felelőtlenség lenne tőlem, ha szeretnék gyereket?
2021. nov. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
35%
Nem genetikai eredetű a szorongás! Szocializáció kérdése. Nyilván egy szorongó szülő képes ráragasztani a szorongásait a gyerekére. De nincs eleve elrendelve, hogy szorongó szülőknek genetikailag szorongó gyerekük fog születni.
2021. nov. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem simán benne van, hogy a gyerek-nem-vállalástól félt. Hogy mit szólnak majd a rokonok, szülők, ismerősök. Egész életében azt hallgatta, hogy a gyerek az kell, a család az kell, a család a minden, az élet értelme.
2021. nov. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
88%
17:48 az mondjuk hogy lenne szociális dolog ha valakinek az agya nem tudja rendesen feldolgozni/termelni a szerotonint?
2021. nov. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!