Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csak a szülőnek szabad...

Miért csak a szülőnek szabad hülyésgedni, piszkálódni a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Pl ha a szülő szívatja meg hülyeségből a gyereket azt el kell tűrni, de ha a gyerek hülyéskedik a szülővel, akkor rögtön le kell ordítani a gyerek fejét.

Csak szerintem igazságtalan ez az "amit szabad Jupiternek..." elv?


2021. nov. 30. 16:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Mert hatalma van a gyerek felett, mivel a gyerek teljesen ki van szolgáltatva neki.
2021. nov. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem csak egy szülő, egy tanár is úgy szivathat meg egy gyereket ahogy akar, mert a "ranglétrán" felette van.
2021. nov. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos így gondolják. Utána pedig meglepődnek, hogy amint nem függ tőlük a gyerek, lesz@rja őket.
2021. nov. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
Mert szar emberek, azért.
2021. nov. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
74%

ezt a kérdést több szemszögből is lehet értelmezni.


Az anyuka megad mindent a gyereknek (ami a határokon belül van) ő szülte meg, ő ad tetőt a feje fölé...stb


A gyerek meg csak egy ártatlan tréfát követ el (puki párnát tesz az anyuka alá) azzal még semmi gond sincs, de amikor aanya elmegy aludi és alkoholos filcel összefirkája az ágyat na ott persze, hogy megy a kiabálás.


A tanár az egyértelmű, ha a tanárnak nem szimpi a gyerek és a tanár visszaél a "hatalmával" akkor biztos, hogy megszívatja a gyereket.


Én se értem...

2021. nov. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Igazságtalan. Nálunk tágabb családban is előfordul, ha valamit visszaszólok vagy megjegyzek valamit akkor már egyből milyen szemtelen vagyok. (Ezt már felnőttként, úgy hogy van gyerekem is)
2021. nov. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Alain Delon ***** válasza:
86%
Nem mindenhol van ez így. Jobb helyeken hagyják a gyerek személyiségét kibontakozni.
2021. nov. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, attól hogy nálatok ez van, más szülőknél nincs így.
2021. nov. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk szerencsére nem volt így, csak a hatalommániás ember cselekszik így.
2021. nov. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Senkinek sem lenne szabad piszkálódnia a másikkal(kivéve persze, ha ez kölcsönös és még "élvezik" is a felek). Normális szülő nem él vissza a hatalmával, attól, hogy sokan a gyereken ventillálnak, ez még nem kellene, hogy normális legyen.


Anyám is előszeretettel "kínzott" úgy engem, hogy elkezdett csikizni és ha védekezni mertem, kiakadt, hogy miért szorítom a kezét, hogy képzelem, hogy bántom stb. a visszacsikizés nem volt opció, mert nem volt csikis... Apukámmal viszont ez teljesen kölcsönös volt, ő is csikis volt, én is, így egymást csikiztük, sőtt legtöbbször én kezdeményeztem, vele kapcsolatban semmi negatív élményem nem volt, volt, hogy szóban is szivattuk egymást. Lehet, hogy anyám is ebbe akart beleszállni a sajátos módján, de még mindig fel tudom idézni azt a magatehetetlenséget és ok nélküli megalázottságot, amit olyankor éreztem.

2021. nov. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!