Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jól cselekedtem?

Szerintetek jól cselekedtem?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, már egy ideje dolgozok. Gyerekként úgy kellett felnőnöm, hogy a szüleim rendszeresen nem fizették be a rezsit, albérletet, netet, szóval sokszor fenyegettek minket a szolgáltatók meg a lakás tulajdonosa.


A netet kétszer kötötték ki, egyszer huzamosabb ideig nem volt, máskor pedig kisegített minket egy családtag (ekkor 13-14 éves lehettem). A rezsis dolognál a szüleim egyik ismerőse mentett meg minket, az albérletesnél pedig a testvérem, aki már jóval idősebb nálam, de már nem nagyon foglalkozik velünk, mert családja van stb.


Ezt a helyzetet megelégeltem mikor elkezdtem dolgozni, a szüleim nyugdíja, a fizetésem meg a többi pénz ami bejön egyből megy a számlámra, én kezelek minden pénzt ami bejön hármunktól. Én vásárlok be, én fizetem a rezsit. Pénzt csak akkor adok nekik, ha kérnek valamire.


Apám például rendszeresen fenyeget, hogy megver, ha nem adok neki a kocsmára vagy a párszáz forintos műanyag dobozos borra pénzt. Menekülnék ebből a környezetből, de még nem vagyok olyan anyagi helyzetben, hogy elmehetnék. Barátnőt meg nehezen találok, mert ha felhozok valakit, akkor anyám egyből elzavarja, benyitogat hozzánk meg kutat utánunk, ez meg senkinek sem ideális.



2021. dec. 5. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem tudsz elköltözni? A nem megfelelő anyagi helyzet kicsit tág.
2021. dec. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Albit lehet ekresni egy nagyon alap fizuval is.
2021. dec. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ideiglenesen mindenféleképpen jól cselekedtél, de hosszútávon nem az a helyes út, hogy megcserélitek a szerepeket és gyakorlatilag Te vagy most a felelősen viselkedő felnőtt és a szüleid a felelőtlen "gyerekek" a háztartásban. Nagy valószínűséggel a szüleid is tisztában vannak a hibáikkal, a függőségeikkel (alkohol, kocsmázás), máskülönben nem mentek volna bele, hogy a nyugdíjuk a Te számládra érkezzen, de jelenleg nincs jobb megoldás, mint megfogni a pénzt, annyi megtakarítást képezni, amennyivel már el tudsz költözni albérletbe külön, mert hosszútávon ez nem normális állapot. A szüleid meg egyék meg, amit főztek, ha képtelenek normálisan élni, az az ő bajuk.
2021. dec. 6. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A férjem is belesétált ebbe, nagyon nehezen szabadult aztán ebből az apukaszerepből. Be kellett látnia, hogy ha saját életet akar velem, akkor nem tud a szüleivel ennyit foglalkozni, helyettük dönteni. Így a nyugdíjuk ismét az ő számlájukra megy. Minden hónapban kell nekik 20-40 ezer, mert elcigizik meg hülyeségekre költik, de ez még mindig jobb így.
2021. dec. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jól teszed, amit teszel. Kérdés, mi lesz, ha egyikük elhalálozik...
2021. dec. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!