Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálnátok ha a gyerekete...

Mit csinálnátok ha a gyereketekrõl kiderülne hogy pedofil?

Figyelt kérdés

Mit csinálnátok, hogy éreznétek, ha megtudnátok hogy a gyereketek pedofil (vonzódik a kisgyerekekhez)?

Ha kiderülne hogy szexuális dolgokat csinált kisgyerekekkel, feljelentenétek? És abban az esetben, hogyha soha semmi konkrétat nem csinált, csak benne van a hajlam, képesek lennétek elfogadni és szeretni? Milyen lépéseket tennétek mások biztonságának megörzése érdekében?

Csak kiváncsiságból kétdezem amúgy, nekem nincs gyerekem, és fogalmam sincs mit csinálnék egy ilyen helyzetben.



2021. dec. 13. 16:25
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
69%

"Mivel a gyerekem, így nyilván alap, hogy nem válnék az ellenségévé és nem tennék ellene.


Mivel nem vagyok olyan tufa, mint itt egyesek, így tisztában lennék, hogy ezt nem tudatosan választotta magának, hanem ő is szenvedő alanya egy, a törvény által üldözött, de nem akaratlagos tulajdonságnak."


Aha. szóval ha a gyereked megerőszakol valakit, akkor szerinted az erőszaktevő a szenvedő alany... Na ne szórakozz.

2021. dec. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
26%
Elég durva ez a sok lepontozás. Elmebeteg férgek vagytok, hogy védenétek.
2021. dec. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
63%
Védenék? Sanszos hogy maga is molesztáló aki nem jelentené fel az ilyen férget...
2021. dec. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
35%

13.: A legtöbben az 1-es válaszára, valami Annie00mittudoménhogyhívták írására reagáltak, amit azóta töröltek.

A többi lepontozót én sem értem.

A kérdés úgy szól, hogy ha a pedofil konkrétan bántaná a kisgyereket. Ezt értették néhányan félre. - Gondolom én.

2021. dec. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
94%

Ja,még annyi: Egyrészt megint elolvastam a kérdés apró betűs részét, tehát mindkettő szerepel, ha konkrétan bántaná, és ha csak benne van a hajlam. Ezt javítom.


De amiért írok: Volt itt egy fickó már jó régen, aki egészség kategóriában (ha jól emlékszem) nyíltan bevállalta, hogy pedofil hajlamai vannak, soha nem bántana kisgyereket, de nem tud mit kezdeni a gondolataival. Gyötrődött magában, ide írta le. Érdekes módon őt egy-két kivétellel nem ítélték el. Ezek szerint ha hinni lehet ennek a történetnek, akkor ez tényleg pszichés betegség. Rossz volt olvasni a srácot. A vergődését.

Talán valaki emlékszik rá. Én nem tudom visszakeresni, mert nem emlékszem pontosan a kérdésre. Kulcsszavakra sem.

Érdekességképp írtam ezt le. Nagyon bennem maradt a története.

2021. dec. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
96%

Ha csak a hajlam lenne benne, de a közelébe sem menne kisgyerekeknek, sajnálnám szegényt rettentően. Próbálnék neki segíteni lelkileg feldolgozni ezt, neki sem lehet egyszerű. Itt persze egy olyan emberről beszélünk, aki reálisan látja önmagát és a saját vágyait és nem önigazolást vagy felmentést keres.

Ha azonban ösztönlényként, akár csak írásban is, de molesztálna gyerekeket, közeledne feléjük, én feljelenteném. De nyilván a tudtára is adnám, hogy mi a véleményem erről, és így mit gondolok róla és a tetteiről.

2021. dec. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
27%

12-13. Miért érzem, hogy rengeteg válaszoló itt úgy válaszolt, hogy neki nincs egyáltalán gyereke és csak kalótyál arról, hogy "mi lenne, ha..." és hogy ő hogy jelentené fel vagy tagadná ki a saját gyerekét?


Mindenki addig szokott nagyon okos lenni arról, hogy milyen más cipőjében lenni, ameddig soha sem volt benne.

2021. dec. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
15%

"Aha. szóval ha a gyereked megerőszakol valakit, akkor szerinted az erőszaktevő a szenvedő alany... Na ne szórakozz."



A saját gyermekemet, akármit is tegyen, akkor sem jelenteném fel. Megfizetném neki a legjobb ügyvédeket és pszichiátereket, arra kérném, hogy önként vesse alá magát a terápiának, ez még enyhítő körülmény is lenne. Nem mentené fel a felelősség alól, hogy az én gyerekem, de a saját gyerekemet akkor sem, azaz kiabatívan: A-K-K-O-R S-E-M!!!!! jelenteném fel és nem fröcsögnék, mint itt egyesek.



Na kezeket a piros gombra, gyökerek!

2021. dec. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
94%

Ez egy nagyon nehéz kérdés, nem tudom.


Fiam van, imádom. Azt gondolom, bármit tenne, nem tudnám kevésbé szeretni, bár valószínűleg beledöglenék a fájdalomba, ha, kiderülne, hogy pedofil. Ha még molesztálna is gyerekeket, akkor pláne.


És vállalom, hogy nem is tudom, mit csinálnék, hogy feljelenteném-e, pedig a józan eszem nyilván tudja, hogy kötelességem lenne, akkor is, ha a gyerekem. De szerintem erre senki nem tud ténylegesen válaszolni, míg nincs abban a cipőben.

2021. dec. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
81%
Érdekes mentalitás ez, kisgyerekként jobbesetben megtanítja a szülő a gyerekének, hogy a tetteinek következményei vannai, felnőtt korban meg már elvan nézve neki? Nem akkor buksz meg, mint szülő, ha feljelented, hanem akkor, ha szemet hunysz felette. Mit gondolsz, ha valaki egyszer megtette, az nem fogja ezredjére is megtenni, mondván semmi következménye nincs? A feljelentés a legjobb, amit egy szülő tehet ebben az esetben, ez nem azt jelenti, hogy ne szerethetnéd továbbra is ugyanúgy a gyereked, de ugyanúgy, mint gyerekkorában, ha a csokilopásért büntetés jár, akkor felnőtt korban is járjon büntetés.
2021. dec. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!