Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálnátok ha a gyerekete...

Mit csinálnátok ha a gyereketekrõl kiderülne hogy pedofil?

Figyelt kérdés

Mit csinálnátok, hogy éreznétek, ha megtudnátok hogy a gyereketek pedofil (vonzódik a kisgyerekekhez)?

Ha kiderülne hogy szexuális dolgokat csinált kisgyerekekkel, feljelentenétek? És abban az esetben, hogyha soha semmi konkrétat nem csinált, csak benne van a hajlam, képesek lennétek elfogadni és szeretni? Milyen lépéseket tennétek mások biztonságának megörzése érdekében?

Csak kiváncsiságból kétdezem amúgy, nekem nincs gyerekem, és fogalmam sincs mit csinálnék egy ilyen helyzetben.



2021. dec. 13. 16:25
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem inkább az a durva és elszomorító, hogy mindenki a feljelentésre gondol elsőre, még véletlen sem arra, hogy ekresnek valami szakembert, pszichiátert ilyesmit, hogy esetleg segítsen rajta, és legyen normális élete.
2021. dec. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
32%
#20 "A feljelentés a legjobb, amit egy szülő tehet ebben az esetben" - te normális vagy? Kinek jó?
2021. dec. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
24%
#21, én pont ezt javasoltam (#9)...
2021. dec. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
34%

Feljelenteném azonnal, és nem lenne többet a gyerekem.


Lesza..., hogy én hoztam világra, meg "szeretnem kéne". Hát, hogyne. Aki védteleneket bánt, az rhdjon meg ott, ahol van.

2021. dec. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a pedofília megbocsátható, de a pedofil bűncselekmény nem. Amíg valaki nem megy tettlegességig (nem molesztál, nem erőszakol, nem nézeget ilyen tartalmú anyagokat az interneten), esetleg még terápiás kezelésen is van, hogy megelőzze a bajt, az megbocsátható.

Az, ha ezek valamelyikét elköveti már nem. És azért írom azt, hogy pedofil bűncselekmény, mert azt "bárki" elkövetheti. Sőt, statszisztika szerint a legtöbb pedofil bűncselekmény elkövetője orvosi, pszichiátriai értelemben véve nem pedofil. Egyszerűen azért mert a legtöbb erőszakos bűncselekmény nem az áldozat iránt érzett szexuális vágy miatt történik, hanem az áldozat kiszolgáltatott helyzete a vágy tárgya. És nyilván az erőszaktevő gyengébb, kiszolgáltatott áldozatot keres, aki lehet egy gyerek, lehet egy melegítőben kocogó nő(a ruha általában csak annyit számít, hogy könnyű legyen leszedni, megragadni, de ez nem feltétlenül jelent kihívó öltözetet) , egy sérült ember, vagy bárki gyengébb.


Én személy szerint a pedofíliát megbocsátanám, ha nincs tettlegesség. A pedofil bűncselekményt nem, akár orvosilag pedofil, akár nem.

2021. dec. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

#25 Jól leírta.

Ez olyan mint a családon belüli erőszak. Ott az elkövetők nem azért verik általában a gyereket vagy a nőt, mert bosszantja őket, hanem érezni akarják, hogy valaki felett van hatalmuk. Mert az élet más területein mindenben és mindenkivel szemben alulmaradtak.

Ezért most, ha valaki a saját neméhez vagy a fejletlen gyerekekhez vonzódik magában mindenkinek saját baja, de a tettlegesség teljesen más. És az ilyet jobb kezelni valahogy, mert, ha úgy hozza az élet, hogy "kicsúszik a kezükből az irányítás" akkor elkeseredettségében meg is fogják tenni, mondván, hogy neki úgyis mindegy. (Nyilván ezt nem a melegekre értem, mert az elvileg 2 felnőtt kölcsönös belegyezésen alapuló kapcsolata...)

2021. dec. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
87%

Ha soha nem élné ki ezt a vágyát, talán el tudnám fogadni, nem tagadnám ki, mert nem tehet erről. Szerintem ugyanúgy szeretném. Valószínűleg azért szégyellném és nem beszélnék róla (mármint nem a gyerekemről, hanem erről a tulajdonságáról), de azért nagyon igyekeznék jó anyja lenni.


De ha bármikor, akár csak egyszer megpróbálna bármit ezzel kapcsolatban a valóságban, azonnal feljelenteném és tanúskodnék ellene, megszerezném a legjobb ügyvédeket az áldozat családjának és mindenben segítenék nekik.


Teljesen elméleti, nincs gyerekem.

2021. dec. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a válaszadók 99%-ának nincs saját gyereke, nagy valószínűséggel unatkozó tizenévesek írogatnak ilyen elképesztő válaszokat.

A saját gyermekünk külvilággal szembeni megvédése annyira alapvetően belén égetett ösztön, hogy aki ilyeneket ír, hogy elzavarná, meg feljelentené, az vagy gyermektelen, vagy annyira fanatikusan meg akar felelni a társadalomnak, hogy a saját családi kötelékeit is beáldozza és alárendeli, mint az az india anya, aki lefogta a saját lányát, hogy a fia, azaz a lány bátyja le tudja vágni a fejét. Mindezt miért? Mert egy korai gyerekvállalással mintegy "szégyent hozott a családra". Ki nem szarja le a szégyent? Az én gyerekem az én vérem, mégha rosszat is tesz. Egy korrekt szülő inkább a megoldást keresné, jó pszichiáter, önkontroll fejlesztés, ügyvéd stb.

2021. dec. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
28%
Hát ha ilyen gyerekem lenne tuti hogy addig ütnén ameg mozog :D
2021. dec. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Befizetném, elküldeném Kambodzsába.


[link]

2021. dec. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!