Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogadnátok ha a gyerekete...

Hogy fogadnátok ha a gyereketek azt mondaná hogy transz?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben azon gondolkoztam hogy coming outolnák anyukámnak transzként. Tudom hogy ez egy szülőnek nagyon megterhelő dolog lehet, ezért szeretném megkérdezni hogy nektek mennyire lenne nehéz ezt elfogadni, mennyi idő lenne feldolgozni,stb...


Ha van itt esetleg transz gyerek(ek)nek a szülője nagyon szivesen meghallgatnám hogy ő hogyan élte ezt meg, mert szeretnék egy jobb rálátást nyerni arra, hogy anyukámnak min kéne keresztül mennie



2021. dec. 16. 03:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
13%
Az elsőnek talán igaza van abban hogy mindenki és szerintem ő is az. Bevallom ismeretlenül én transz vagyok de soha nem érdekelt hogy erről színt kell valljak bárkinek is. A feleségem tudja és másra ez nem tartozik, sőt ő még kedveli is. Ha pedig homi vagy akkor nem tudom, szerintem ne erőltesd, költözz el, ismerj meg valakit és majd rá fognak jönni hogy más vagy mint amit ők gondolnak és beletörődnek.
2021. dec. 16. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
84%

Nyeljék egy nagyot.

Én szeretem az összes gyerekemet,ha víziló akkor is.

Attól se voltam feldobva, amikor a 16 éves lányom a pasijához ment aludni.


Jól tettem, hogy nem hisztiztem, két éve együtt vannak, nagyon szép szerelem lett.


Nem véleményezem senki szexuàlis orientációját, csak tudom, hogy nem hoz könnyű életet.


Az őszinteség nàlunk meg alap, bármiröl van szó.

Annak meg örülnék, hogy bízik bennem.

2021. dec. 16. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 anonim ***** válasza:
17%
És esetedben mit jelent ez?
2021. dec. 16. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim ***** válasza:
2%
Most így hogy ez a veszély nem fenyeget azt mondom kitagadnám, de ha ilyen történne/történt volna lehet börtönben kötnék ki.
2021. dec. 16. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
44%
Na, éjjel nem alszanak a parasztok, ahogy a válaszokat elnézem...
2021. dec. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 anonim ***** válasza:
25%
Kend is de korán kőt, tán kakas kukorékút?
2021. dec. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
39%
Én bár nem ismerek egy embert se, aki transz, homo, bi vagy bármi is lenne, de valamiért egyáltalán nem is érdekel a létezésük. Nem akaszt ki, nem undorodom, szó szerint semmit se érzek az irányukba. És épp ezért, amiért nem zavar a létezésük, ezért azt is el tudnám fogadni ha a gyerekem jelentene be ilyesmit, de megmondom őszintén én elsőre nem hinném el, nem venném komolyan (bár ezt nem feltétlen közölném vele). Manapság már ez is egyfajta divat féle lett és ezért a gyerekek könnyen elhiszik, hogy lehet ők is azok, szóval én ráhagynám, aztán majd vagy kinövi vagy nem
2021. dec. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 anonim ***** válasza:
92%

A mi esetünkben először nekem mondta el a fiam, hogy ő nem lánynak érzi magát, és megkért, hogy mondjam el én a páromnak, mert én jobban ismerem hogyan értené meg ezt leginkább. Ezzel nem volt semi gond. Mi elfogadó emberek vagyunk az élet más területein is, támogató szülők vagyunk, de minket is megviselt, szerintem ez valahol elkerülhetetlen.

Ha bízol az anyukádban, mondd el neki és segíteni fog abban, hogy milyen módon és kinek érdemes coming outolni a későbbiekben.

Előtte én igyekeznék felkészíteni őt. Erre jó módszer lehet felolvasni egy transzsággal kapcsolatos hírt és kommentálni neki, hogy te mit gondolsz erről. Valami olyan hírt, ami nem a politikához kapcsolódik közvetlen, nehogy a politikai nézetei befolyásolják. Ennek kapcsán, ha nem teljesen tájékozott a témában, lehetőséged van arra, hogy elmagyarázd neki mi mit jelent.

Légy türelmes, az ember első reakcióját befolyásolja a kultúra, amiben felnőtt, idő kellhet neki a megértéshez, elfogadáshoz. Te sem egyetlen pillanat alatt élted meg a felismerést és a megértését mit jelent ez, van akinek hosszabb időre van szüksége.

A legfontosabb, hogy ne hirtelen dönts arról, hogy most elmondod. Készülj rá, kipihenten, lelkileg stabilabb állapotodban tedd meg a lépést, hogy erös legyél az érzelmileg kihívást jelentő pillanatban és tudj neki segíteni feldolgozni az elmondottakat.

2021. dec. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim ***** válasza:
69%
Őszintén? Fogalmam sincs. De szeretném úgy kezelni, ahogy Tuza Éva, csak nem tudom, v képes lennék-e rá.
2021. dec. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
56%

Csak akkor venném komolyan ha évekig így gondolná.

Az oka:

Az egyik ismerősöm kamaszként transznak vallotta magát a baráti társaságban. Miután elköltözött otthonról nem sokkal "nemet váltott"(elkezdett férfiként öltözni,férfi nevét használt stb) úgy egy év múlva viszont újra nőként öltözött, női ruhákat hordott. Nem környezeti hatás miatt, egyszerűen rájött, hogy mégsem arra vágyik.

Mivel más tapasztalatom nincsen ilyen téren azért várnék mielőtt komolyan venném ilyen téren a gyerekemet

2021. dec. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!