Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor és hogyan lenne érdemes...

Mikor és hogyan lenne érdemes a szüleimnek elmondanom, hogy akit egy jó barátnőmként mutattam be nekik, az valójában a párom?

Figyelt kérdés

Azonos nemű párkapcsolatban vagyok. A párommal nyáron jöttem össze, vagyis kb. fél éve vagyunk együtt. Szüleinknek már bemutattuk egymást, de mivel mindkettőnk családja elég homofób, azt nem mondtuk meg, hogy egy pár vagyunk, úgy tettünk, mintha barátnők lennénk. A párom a napokban elmondta a saját szüleinek, hogy járunk, és elég nagy botrány volt belőle, a szülei azt mondták, ezzel tönkretette nekik a karácsonyt. Eredetileg én is úgy terveztem, hogy elmondom itthon még az ünnepek előtt, de most kicsit elbizonytalanodtam, mert az én szüleim ráadásul nemcsak simán homofóbok, hanem vallásosak is, az agresszívan térítős fajtából. Félek, hogy ők is cirkuszolni fognak, ha elmondom, és elrontják vele az ünnepeket. A párom azt mondja, ő megérti, ha én még várni szeretnék, mert szerinte sem könnyű eset a családom, de már nem szeretném én se tovább húzni, mert lassan tervezzük majd az összeköltözést. Már rég nem a szüleimmel élek, úgyhogy olyan nem lesz, hogy kidobnak és nem lesz hová mennem, csak szeretném, ha nem menne tönkre az ünnepi hangulat és a családommal való kapcsolatom amiatt, hogy elmondom, hogy szeretek valakit. Esetleg van itt olyan felhasználó, aki hasonló helyzetben van? Ti hogy oldottátok meg?


A normális válaszokat előre is köszönöm szépen! Azt már előre elmondom, hogy aki homofób kommentet akar írni, az fölöslegesen pocsékolja az idejét, egyrészt nem fogok reagálni rá, másrészt nyíltan homofób család mellett nőttem fel, nem tudtok semmi olyat írni, amit ne hallottam volna már legalább egyszer életem folyamán :D


2021. dec. 22. 17:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
73%
Sehogy
2021. dec. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
Ha tudod,hogy nyíltan homofóbok és valláskárosultak is pluszban,akkor én inkább januárban az ünnepek után mondanám el. De sok jóra ne számíts egy ilyen családban tőlük .. de ezt már karácsonyig egyébként sem emésztenék meg,szóval én mindenképp áttolnám januárra. Akkor lesz idejük lehiggadni meg kiszenvedni magukat mire újra találkoztok pl. Ha most elmondod,egész karácsonykor állni fog a bál nálatok
2021. dec. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
9%

"mintha barátnők lennénk"

Hál Istennek legalább lányok vagytok, így nem zavar. Am se zavarna, de így azért nyugodtabban fekszem le. :)

Bár ez nem hasznos válasz a kérdésre, bocsi... de ezt nem bírtam magamban tartani... ;)

2021. dec. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Miért ne költözhetne össze valaki a barátnőjével akár úgy, hogy nincs köztük viszony? Ha a szüleid nyíltan homofóbok, kár közölni velük, hogy nem csak lakótársak vagytok. Majd előbb-utóbb úgyis rájönnek, ha minden családi összejövetelre a barátnődet hozod. Én egyelőre csak az összeköltözés tényét közölném, abban meg semmi nincs - egyszerűen költségcsökkentő. Lassabban adagolva talán nem tör ki botrány - valószínűleg ezt Te se akarod.
2021. dec. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%
Sehogy, jobb ha hallgatsz róla.
2021. dec. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
27%
Ha mar ilyen ize a helyzet akkor kussolj rola. Minek mondanad el?
2021. dec. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%
6-os, gondolom a szüleid tudnának erről mesélni... :D
2021. dec. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%

Mivel nekik rosszul esne, tényleg felesleges elrontani vele az ünnepeket. Majd elmondod a következő hónapokban, aztán emésszék meg ha tudják.

Nem voltam ilyen helyzetben, de azért rálehet látni. És az ilyen emberekkel nem lehet mit kezdeni.

2021. dec. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%

Kit érdekel az ünnep? Mármint, igen, karácsony, de az a szeretet ünnepe. Szeretni pedig a többi nap is lehet. Ha elmondod nekik, és cirkuszt csinálnak, és csak emiatt nem állnak veled szóba, csalódásnak tartanak, esetleg nem tartanak többé a lányuknak, hát az ilyen emberekkel minek akarnád tölteni a karácsonyt, de bármilyen másik ünnepet is? Nem embert öltél, nem kiskutyát nyúztál, nem gyereket molesztáltál, csak beleszerettél valakibe, aki olyan testben van, amihez nem fallosz, hanem vagina társul.


Felnőtt nő vagy, van munkád, lakásod, nincs mitől félni, mint írtad, nincs az, hogy kirúgnak otthonról, nem tudnak mivel fenyegetni. Az meg, ha olyan undorítóan reagálnak, nem fenyegetés, hogy többé nem lesznek az életed része, amit amúgy szerintem ők bánnak később. Ha a szüleid boldogok együtt, nem akarnak más mellett ősz öregekké lenni, megkérdezném tőlük, ha úgy hozza az élet, hogy azonos neműek, és egymásba szeretnek, eldobják a közöttük lévő szeretet? Gondolom nem 1-2 éve vannak együtt, már nem kamaszok, tudják milyen egymás nélkül és egymással. Ha jó ember vagy (bár szerintem enélkül is), Istent a világon lévő sok xarság mellett pont nem az fogja zavarni, hogy egy nő egy másik nőnek adja meg a tiszteletet, szeretetet és támogatást. Hát nem a lélek fontos Isten számára?


Ha szeretnéd, várhatsz még, de ha a szüleid rosszul reagálnak, az egész előzmény sötétbe fordul, szóval szerintem fölösleges várni.


20/

2021. dec. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
7%
Miert kell pont karacsony elott???? Hogy rolatok szoljon???
2021. dec. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!