Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes felkeresni egy apát...

Érdemes felkeresni egy apát 37 év után?

Figyelt kérdés
3 éves koromban láttam utoljára apámat, (elváltak anyámmal) és utána nem akart látogatni, nem akart gyerektartást fizetni anyámnak. 12-18 éves korom között hiányzott, de anyám lebeszélt a meglátogatásáról, mondván , hogy link ember, felesleges.18-28 éves koromig gyűlöltem, s nem is tudtam megkeresni( nem volt még a facebook elterjedve ennyire). 28 évesen elkezdtem keresni a régi lakásán, a volt munkahelyén, de nem találtam, 2 hónap után feladtam. 28-40 éves koromig az államokban éltem, nem foglalkoztam a dologgal, de azért még bántott a dolog belülről. Ez egy lelki törést okozott életem során, nem tudom most 40 évesen mit mondanék neki,( ha megtalálom, mert facebookon nincs fennt) de szemrehányni már nem akarom semmiképpen....ti mit mondanátok a helyemben? És hogyan keresnétek meg ha nincs facebookon? A magándetektív drága mulatság....

2021. ápr. 7. 21:48
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%
Őszintén, erre csak olyan ember tud igazán válaszolni, aki ugyanebben a helyzetben van. Így külső emberként, szerencsére nem tudom milyen helyzetben vagy, de én azt gondolom hogy ha egy apát nem érdekli a gyereke akkor az nem is apa. Nem érdemli meg hogy felkeresd, és valószínű ha felkeresnéd nem is érdekelnéd. Ha ő is rágódna ezen mint te, akkor már rég felkeresett volna.
2021. ápr. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem sincs értelme. Nem az tesz valakit szülővé, hogy genetikai anyagot ad hozzád. Túl van misztifikálva ez a dolog. Nem akar mindenki gyereket, aki egyszer szexel egy jót. Mivel ő felnőtt fejjel döntött úgy, hogy nem akar az életed része lenni, te mit várnál ettől a találkozástól? Szerintem inkább menj pszichoterápiába és próbáld elengedni ezt a dolgot.
2021. ápr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
89%

Azt megbanhatod, hogy nem kerested meg. Fordítva nem, legfeljebb elkönyveled, hogy anyukádnak igaza volt.


Szerintem a lelki gyógyulásod segítene a találkozás, akárhogy is alakul.

2021. ápr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Én 23 év után ismertem meg az apámat. Nekem a lelki békémet segítette, hogy legalább megismertem. Viszont nagy csalódás ért. Engem eldobott, míg a másik 2 gyerekének mindent megadott rengeteg szeretettel. Fáj volt ezt látni, de legalább tudom, hogy nem várhatok tőle sokat.
2021. ápr. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Köszi, legalább megpróbálom, de fogalmam sincs mit mondanék neki...
2021. ápr. 7. 22:42
 6/33 anonim ***** válasza:
97%
Valószínűleg csalódás lesz, de ha nem hagy nyugodni, keresd meg
2021. ápr. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
94%
A te döntésed, de nagyon óvatos legyél, számára semmit nem jelentesz kb. 1 idegen vagy, és mivel felfokozott erzelmeid lesznek a találkozás után, könnyen kihasznalhat. Így jártam en is, szerencsére nem tul nagy összeggel húzott le mert időben észbe kaptam. Hidd el ha barmennyire is erdekelted volna, talalt volna módot a kapcsolatra. Ha felkeresed nagyon-nagyon óvatos legyél. Egy sorstárs.
2021. ápr. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Én meg arra gondoltam, hogy lehet hogy most 62 éves korára esetleg van valami bűntudata, csak neki sincs ereje, hogy lépjen, ezt az esélyt meg kell adni, de nem tudom mit fogok neki mondani, miről beszélgessek egy emberrel akit szinte nem is ismerek? Magázzam, tegezzem? 25 évesen( 15 évvel ezelőtt) megfogadtam magamnak, hogy egyszer elé állok, amikor ő már idősebb lesz, s megkérdezem tőle hogy miért nem akart látni!? Most már nem akarom ezt kérdezni, nem akarom kérdőre vonni , csak beszélni vele bármiről....
2021. ápr. 7. 22:51
 9/33 A kérdező kommentje:
Köszi, de mivel tud kihasználni?
2021. ápr. 7. 22:52
 10/33 A kérdező kommentje:
Ja értem.... érzelmileg. Ok. Résen leszek.
2021. ápr. 7. 23:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!