Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Pánikbetegség miatt elveszítem...

Pánikbetegség miatt elveszítem a szeretteimet; mit tegyek?

Figyelt kérdés

26/N vagyok, kiskorom óta szorongásos beteg. 16 éves korom óta hordanak pszichológushoz, pszichiáterhez, rengeteg pénzt dobtunk ki a semmire.

Nem akarom részletezni, a lényeg, hogy 3 testvérem közül mindegyik szorongásos beteg valamilyen szinten a régi családi körülmények miatt.

Úgy adta az élet, hogy kollégista lettem, ahol sikerült végre önállósodni (tudom, korábban kellett volna, de a betegségtől a poklokat jártam meg).

Viszont ha haza megyek, nagyon durva panikrohamokat kapok. Az egyik ilyen miatt anyukám annyira kikészült, hogy nem beszélt velem egy hétig

És most megint ez a helyzet. Haza mentem az ünnepekre, de amint betettem a lábamat az ajtón, rohamot kaptam. Egész nap alszom,nem eszem, Sirok, ideges vagyok és anyukám ezt nem bírja már. Igyekszem kontrollálni magamat,de fürdeni sincs erőm. Amíg a koliban voltam nem volt ez. Minden nap fürödtem, ápolt voltam, most meg félek a szobából is kimenni, azt se tudom hogy jutok vissza a koliba. Mit tehetnék? Tényleg úgy érzem, mintha nem tudnék tisztán gondolkodni.

A koliban magamra mosok, főzök, boltba járok, kitűnő tanuló vagyok az egyetemen. Itthon remegek, stb.

Anyukám meg kikészült tőlem.

Már írtam ki kérdést, a probléma, hogy ha visszamegyek a koliba, hiába vagyok jól, anya nem találkozik/beszél velem.


2021. dec. 28. 14:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Kell ekresni másik szakembert.
2021. dec. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Apukad es a csalad többi atagja mit szól?
2021. dec. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%

Ez nem a te hibád, nincs miért szégyenkezz vagy rosszul érezd magad.


Nekem kicsit úgy tűnik, hogy anyukád megtartására annyira rágörcsölsz, hogy emiatt is plusz szorongás hazajárnod ami nem tesz jót a mentális egészségednek.

Nincs egyéb dolog is otthon, ami halmozottan kiválthatja, hogy rád tőrjön otthon ez a roham? Mondjuk valami trauma, vagy szimplán az emlék, hogy mindig a szülői házba voltak ilyen gondjaid.


Én egyébként a helyedbe nem erőltetném a hazamenetelt. Ha jól megvagy a kollégiumba, nem kell olyan helyre menj ahol újfent rosszul érzed magad. Sokan vagyunk így, én például a nagyszüleim házába nem bírok menni gyomorgörcs nélkül, ha ingyen adnák se kéne. A környezetváltozás láthatóan jót tett neked, ezt ne hagyd kárba veszni. Inkább anyukád látogasson a koliba, ha ennyire akarjátok tartani a kapcsolatot. De picit nekem úgy tűnik, mintha ő akarna ellökni magától és nem te veszítenéd el.

2021. dec. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%
Szeded a gyógyszereidet? Nyitva van a kollégium szünetben? Ha igen, menj vissza. És többet ne menj haza.
2021. dec. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%
Minek mész haza akkor?
2021. dec. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt a másik kérdésnél se értettük, hogy pl. koli meg otthon közt félúton miért nem tudtok találkozni.

Szerintem egy pszichoterapeutát kellene keresni és pszichoterápiával ő biztos tudna segíteni.

2021. dec. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
98%
Te csak arról írsz, hogy anyukád van kikészülőben tőled - holott a történetből amúgy kiderül, hogy neked van pánikrohamod az otthon-léttől. Csak nem akarod sározni az otthoniakat. De nem valami jó a légkör otthon , és emiatt kapsz pánikrohamot, ha hazaérsz. Valóban vissza kellene költöznöd a koliba. Kivel nem találod a hangnemet a családban?
2021. dec. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonymousreview60 ***** válasza:
91%

Ha ez csak hazamenetkor lép fel, akkor nem te vagy a baj gyökere, hanem az otthoni környezet. Akkor minek mész haza? Főleg, ha a testvéreidnek is van (tehát az otthon vagy a szüleitek a közös ok).

Ha a gyógyszer szedése mellett is fellép, akkor új szakember kell.

2021. dec. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Annyira köszönöm, hogy ennyi segítő szándékú komment érkezett.


Nos, a többiek semmit nem szólnak ehhez. Húgom és egyik tesóm elköltözött, a másik pedig mentálisan nagyon beteg, legalábbis egész nap a szobájában ül, úgy szoktunk enni, hogy bezarkozunk a nappaliba addig O eszik (nem szereti az idegeneket, előlük elbujik, ezt teszi apám párjaval), és ő 35 éves.


Apukám semmit nem szól. Szó szerint semmit, szerinte ez oké. Problémákról nem lehet beszélni.


Szakemberhez már nem járok és gyógyszert sem szedek. Az utolsó csúfos kudarc volt, már majdnem könyörögtem a pszichiáternek, hogy segítsen, de szerinte nem volt komoly bajom, adott antidepresszánst ami fél év után sem hatott, erre kaptam egy másikat, az sem hatott, majd egy nagyon erős nyugtatót, és akkor voltam úgy hogy leteszem a gyógyszert.

2021. dec. 28. 15:48
 10/20 anonim ***** válasza:
86%
Másik orvost kell keresni, klinikai szakpszichológust is, hogy a traumádat feldolgozd, a hazamenetelt pedig kerülni, mert előhozza az addig nyugvóponton lévő betegségedet. Bizonyára ért valami stressz, esetleg bántalmazás otthon, amit talán el is fojtottál, de a zsigereidben benne van. Ha vannak barátaid, más rokonaid, hozzájuk is mehetsz, akár csak nappalra is, ha a kollégium zárva.
2021. dec. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!