Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idegileg tönkretettek a...

Idegileg tönkretettek a szüleim. Legszívesebben itt hagynám őket, de tartok a lelkiismeretemtől. A gyerekkorom szörnyű volt érzelmileg, azóta is pánikbeteg vagyok. Azt hiszik mindent tökéletesen csináltak, én vagyok a hülye. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, nem gyerek. Felnőtt fejjel visszatekintve a gyerekkoromra mondom ezeket most.

Vettek egy lakást, hogy ne kelljen albérletet fizetnem. De én úgy érzem, hogy ezt csak azért tették, hogy ne merjem őket "egyedül" hagyni hálátlanul. Szükségem volt a lakásra, nagyon, nem tudtam volna megvenni magamnak, de nem akarok emiatt hálából úgy tenni, mintha nem tettek volna tönkre. Megkeserítették az életem. A részleteket nem írnám le, de egy idegroncs vagyok gyerekkorom óta. Még nem sikerült túllépnem az elmúlt szörnyű éveken.


Ti mit tennétek a helyemben?


Eltűnhetek így a szemük elől, hogy összeszedjem az életem? Minden találkozáskor újra megpróbálnak lelkileg tönkretenni. Barátaim szerint pszichiátriai esetek mind a ketten.

A lakás miatt nem merek eltűnni, mert nem akarok hálátlan lenni. Meg azért sem, mert arra neveltek, hogy nekem vigyáznom kell rájuk (nem olyan idősek még egyébként).


Adjam vissza a lakást és tűnjek el, vagy tartsam meg? Egyáltalán nincs szükségük pénzre, sőt! Anyám egy nagy cég marketing igazgatója, úgyhogy van elég.

Számtalanszor adtam nekik tiszta lapot, megpróbáltam megbeszélni, visszafogni magam, kedves lenni. Egyszerűen nekünk ez a családosdi nem működik, szabadulni akarok!!


Ti mit tennétek?


2018. jan. 2. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nevemen van, eladnám a lakást és az ország másik végébe költöznék.


Én 1000km-re jöttem el hasonlóan "szuper" családtól :)

2018. jan. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

1. A lakást nem TE KÉRTED, ök adták, ezért külön nem kell magad lekötelezettnek érezni.


2. Mivel a lakás a tiéd, egyszerüen eladod - nekik nem kell erröl tudni elöre -, és elköltözöl, ahová akarsz.


3. Az új lakcímedet meg nem kell tudniuk, ha netán eltüntnek jelentenek, akkor is a rendörség ugyan megkeres, de a címedet csak akkor adják tovább nekik, ha te beleegyezel.


4. Ha tényleg ennyire rádtelepedtek, akkor jogos, hogy le akarsz róluk válni, és ezért tényleg a legjobb valahol máshol tiszta lappal kezdeni.

2018. jan. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha igaz, hogy ennyire tönkretették a gyerekkorod és miattuk lettél pánikbeteg, akkor ne érezd rosszul magad a lakásért. Bőven megtehették, van elég pénzük, vedd úgy hogy a lakás valahol kárpótlás ezért. Mégis miért kéne hálásnak lenni, ha megbetegítettek? Én sokkal hálásabb lennék egy olyan szülőnek, akinek nincs pénze lakásra, de egészséges felnőtté nevelt és nem idegronccsá.


Az életedet szedd össze amennyire csak tudod. Kérj segítséget, járj nyugodtan szakemberekhez ezzel, mert nem szégyen. A szüleiddel pedig minimalizáld a kapcsolatot. Nem mondom, hogy szakítsd meg teljesen velük a kapcsolatot, de vond ki magad ebből érzelmileg. Tarts egy pihenőt, amíg nem látod őket, utána meg látogasd őket kevesebbet és felszínesebben, hogyha nem akarod elhagyni őket teljesen. Ne hagyd hogy rendszeresen lehúzzanak érzelmileg. Nem vagy köteles etetni ilyen energiavámpírokat és egy lakás sem hatalmazz fel őket arra, hogy mindent megtehessenek veled.

2018. jan. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

pontosan


a lakást vedd az eddigi bűnök 1%-nak kárpótlásaként és menekülj

2018. jan. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, a "menekülés" kézenfekvő lenne, de nem akarok nekik rosszat. Nem akarom tönkretenni az életüket. Félek tőle, hogy boldogtalanok lennének.

Tudom, hogy abszurd, mert engem tönkretettek, de én nem akarok "visszavágni", de nem tudom, hogy van-e más megoldás.

2018. jan. 2. 14:08
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Akkor mártírkodj és cs.szd el az életedet.
2018. jan. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

ugyan így van vele barátnőm, csak ő lakást sem kapott, csak le akarják ezen felül húzni


hidd el, nem érdemes foglalkozni ezzel, ők választották ezt az utat

2018. jan. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem mártírkodom. Dönteni próbálok.
2018. jan. 2. 14:11
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

El kell döntened, hogy te akarsz minden áron szenvedni, vagy hogy esetleg - de csak esetleg - nekik lesz kicsit rosszabb?


Mellesleg nekik nincs szükségük arra, hogy te "vigyázz" rájuk - elvégre felnött és jó anyagi helyzetben lévö emberek, az egyetlen, amiért "kellesz" nekik, hogy a markukban tudjanak tartani.


Az egyetlen értelmes döntés, ha eltünsz elölük - persze ha neked jobban megfelel az áldozat szerepe, akkor maradj.

Szerintem egyetlen normálisan gondolkodó embernek sem kétséges, hogy mit kell dönteni.

HA te ezt nem akarod, akkor csak te vagy a hibás a továbbiakban az elrontott életed miatt.

2018. jan. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

Szülőként írok, és vállalom a lepontozást.

Sok szülő meg van róla győződve, hogy jól nevelte a gyerekét. Téged jól neveltek, érző szívű felnőtt lett Belőled.

Könnyű lenne azt az utat választani, hogy eltűnsz. Neked, nekik sem lenne jó. Nem biztos, hogy rájönnének, hol rontották el. Csak keserves napokat, hónapokat szereznél megadnak, nekik.

Add el a lakást, költözz el egy távoli városba, mert....ott hegyek vannak, vagy mittudom én miért indokkal. Sokkal jobb összeveszni,egymás fejéhez vágni dolgokat, mint elmenekülni. A gondolatok, lelkiismereted veled megy, nem tudod útközben elhagyni.

Nagyon sz@r érzés az elhagyott szülőnek is, főleg, ha nem tudja a miérteket.

Menj, de ne szótlanul, meglépve, mint egy bűnöző.

2018. jan. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!