Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék anyukámnak...

Hogyan tudnék anyukámnak segíteni, ha ennyire nem tudja kézben tartani a dolgokat?

Figyelt kérdés

Szóval a szüleim elváltak amikor még kisgyerek voltam és azóta anyukámnak nincs párja, én elég messze vagyok egyetemista, ezért ő egyedül él. Már többször mondtam neki hogy találhatnál valakit, de erre mindig az a válasz hogy ő már nincs abban az életszakaszban. Tudni kell róla hogy rengeteget dolgozik elég jó pozícióban (igazából mindig is egy karrierista nő volt). Gyakorlatilag alig van magánélete az életében szinte csak a munka van. Na de a probléma az hogy tényleg minden szétesik körülötte, pl. nem fizeti be időben a számlákat (volt már rá példa hogy majdnem elzárták nálunk a vizet). Nem az a gond hogy nincs elég pénz hanem hogy egyszerűen nem tartja ezt kézben. Segíteni akartam neki ezért én fizetem most a számlákat online, de ehhez el kell nekem küldenie őket és azzal is többször elkésik még így is hogy nem kell bemennie. Hónapok óta kiégett nálunk pár villany, és azóta nem csavartatja be az égőket.

Nyáron rendelt valamit a netről amit neki kellett volna átvennie állandóan csak üldözte a futár míg végül letették róla...

A lakásban is rengeteg mindent fel kellene újítani de előre látom hogy nem fog csinálni semmit csak állandóan mondja hogy kéne.

Általában amikor hazamegyek azzal szembesülök hogy alap dolgok nincsenek otthon (pl. WC papír).

Mostanában nagyon feszült és szerintem azért mert nem tudja hol levezetni a munkahelyi stresszt, de nem csinál semmit hogy jobb legyen a helyzet.



2022. jan. 2. 18:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
keressetek szakembert, pszichologust pl.
2022. jan. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
96%

Teljesen magamra ismerek a leírtak alapján, ez a pár évvel ezelőtti énem. Csak a munka, napi legalább 14 órában, de jobb ha 16, hétvégén is, nem baj ha 40 órája nem aludtam, kávé, energiaital van, maximalizmis, szellemileg minél farasztóbb feladatok elvallalása, időnyomás, totális fizikai leépülés, környezet figyelmen kívül hagyása, ruhában alvás a kanapén, gyorsételek a gép előtt, koszos lakás, üres hűtő, barátok elhanyagolása. Számla be nem fizetése (nem jutott eszembe vagy két hónapig a belépőkódom, bezzeg többszáz más szám ment fejből) áramot lekapcsolták, pánik, erre nincs időm, stb.

Nem a pénz miatt csináltam, időm nem volt elkölteni. Egyszerűen le kellett foglaljon valami szellemileg, hogy ne gondolkodjak azon mennyire rossz az életem, és mennyire hiányzik az ember akit elveszítettem.

Anyukád kézben tudná tartani a dolgokat, ha akarná, itt valami mögöttes dolog van. Ezt próbáld meg kideríteni mi bántja igazából ami miatt saját maga elől menekül. Pl. Veszélyben a munkája, valami nagy hibázás amit jóvá akár tenni, családtag elvesztése, kapuzárási pánik, egy társ hiánya, életcél elvesztése stb

2022. jan. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
80%

Ha legközelebb haza mész együtt elmentek a bankba és intéztek csoportos beszedési megbízást így számlákat automatikusan szolgáltató szedibe vonja le számláról.


Az élőket ha otthon vagy te is ki tudod cserélni.


Alapvető dolgokat szintén együtt vegyétek meg és közben beszélgetni is tudnátok


Illetve nem az a baja hogy te sem laksz már otthon és így már üres lakás egyedül van .

2022. jan. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szerezzetek egy takarítónő/házvezetőnőt, aki heti egyszer elmegy, rendet rak, főz, mos, takarít.


A számlákra írtak megoldást.

2022. jan. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 kovpet ***** válasza:
100%

"Ha legközelebb haza mész együtt elmentek a bankba és intéztek csoportos beszedési megbízást"



Ezért húsz éve se kellett bankba menni, nem hogy most. Simán online megvan, 2 perc per szolgáltató (max limitet érdemes azért megadni, de onnantól nulla gond lesz vele).

2022. jan. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
76%

Én ugyan ez vagyok, mint anyukád. Most is el vagyok maradva vagy 2 decemberi számlával, de egyszerűen sosem úgy jön ki a lépés, hogy be tudjam őket fizetni. Ha lenne is rá időm, inkább mást csinálok. És mindig megfogadom, hogy más lesz, mostmár jobban odafigyelek erre, sosem sikerül.. Engem személy szerint eléggé frusztrál, mert nem egyszer volt, hogy többet kellett fizetnem a késés miatt. Mindent halogatok, és nagyon sokmindent figyelmen kívül hagyok addig, amíg már nagyon fontos lenne megcsinálni.

Mondjuk én szorongok, és pánikbeteg is vagyok, talán az én esetemet meg lehet magyarázni ezzel.. Valamennyire.

Nem látszik amúgy semmi rajtam, rendesen járok munkába, jól teljesítek és minden rendben van velem, de ezek állandó problémák. A baráti kapcsolataimat is hanyagolom. Van olyan, akinek már 4 hónapja nem írtam vissza, pedig nagyon jó barátom. És nem azért, mert nincs időm. Egyszerűen csak nem tudom.. Mentálisan megterhelőek nekem ezek a dolgok.

Lehet anyukádnak is valami mentális gondja van, ami miatt mindent halogat, szétszórt, megterhelőek neki a kis feladatok, és másra koncentrál folyamatosan. Vagy fene tudja igazából. Az biztos, hogy amíg nem erőlteti meg magát, addig nem tud változtatni a dolgokon sajnos.

2022. jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Jársz pszichológushoz, 16-os? Vagy legalább szorongásgátló gyógyszert szedsz?
2022. jan. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is is valami lelki gondja lehet. Az, hogy magát és a környezetét elhanyagolja és a munkába menekül az nem jó. Valószínűleg magányos, többet kéne vele lenni, akár egy barátnő vagy egy csoport, ami esetleg érdekli. Ez a nincs időm egy kifogás, nem kell ma már a postára menni, netbankon belül 25 perc utalni vagy rendszeres beszedési megbízást adni. Mondjuk a bevásárlásokban segíthetsz amikor otthon vagy, a felújítást pedig mondjuk a szünetekre kell ütemezni. Pl nekem az őszi féléves vizsgákat általában január első hetére letudtad, a következő félév meg csak februárban kezdődött, így volt 2-3 hét szabadidőm. Ott azért lehet haladni.
2022. jan. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!