Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segítsek "kiszabadulni"...

Hogyan segítsek "kiszabadulni" anyukámnak a nárcisztikus apám "fogságából"?

Figyelt kérdés

Apám egy szörnyeteg, sajnos valahol mindig sejtettem hogy elég sokminden nem stimmel a családunkban de persze sosem mertem szólni vagy ellenkezni hiszen nekem ez volt a példa, ez volt a normális, ezt tanították. Pár éve járok pszichológushoz aki rengeteg mindenre felnyitotta a szemem. Azóta apámmal nagyon összevesztem és eljöttem otthonról (párommal összeköltöztem). Az apám nárcisztikus, egy igazi szörnyeteg. Hazugságokat terjeszt rólam, engem okol mindenért.


Anyukám sajnos nem mer lépni pedig tudja jól ő is és látja hogy az apám hogy bánik vele. 3 vállalkozást vezetnek, ebből mindent pénzt az apám vesz fel és az anyámnak ebből "fizetést" ad mint egy alkalmazottnak (havi 200 ezer), ő meg elrakja a milliókat. Titkolja anyám elől a családi kassza összegét is. Ő költi a milliókat, az anyám meg annyit nem tud kérni hogy csináltassa meg az autóját ha rossz. Az én anyám robotol az üzletben mint alkalmazott, az apám meg otthon veri a valagát. Tipikus nárcisztikus aki nem kért soha bocsánatott, nem vallotta be soha ha hibázott, mindenért minket okol. Fontosabb volt neki mindig az üzlet és az alkalmazottak mint a családja. Előbb hitt bárki másnak mint nekünk. Soha nem állt ki mellettünk. Rengeteg lelki fájdalmat okozott. A dühét sokszor a kutyánkon szegénykémen aki egész életében láncon tartott, bottal verte. Amikor elengedtük velünk ordibált és újra megkötötte.

A házról íratott egy papírt még évekkel ezelőtt anyámmal,hogy lemondjon róla amit anyu alá is írt neki mert ő igazán szerette az apámat és nem gondolta hogy mi lesz a vége. Ezután az apám megcsalta anyámat és leakart lépni (bárcsak megtette volna) majd végül mégis anyámmal maradt.


Anyukám rengeteg fájdalmat él meg, éjjel nappal ideges, stresszes, feszült otthon a hangulat de nem tud mit csinálni. Ahhoz hogy eljöjjön nincs elég pénze (van egy kistestvérem is). Meg úgy érzem hogy fél apámtól, hiszen neki van pénze akár egy perre is hogy semmiképp ne kapjon anyám semmit. Nem tudom mit tehetnék? Hogyan segítsek neki? Nekem teljes fordulatot vett az életem amióta nem tartom a kapcsolatot ezzel a szemétládával. Felszabadultam, nem vagyok többé a csicskája és végre normális mumkahelyen normális fizetéssel élek ahol megbecsülnek. Szeretném ha anyukámnak is rendbe jönne az élete és olyan ember lenne mellette aki megbecsüli őt.

Ti mit tennétek a helyemben? Van/volt más is hasonló szituációban? Hogy oldottátok meg?


2022. jan. 3. 10:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Anyadnak jó így. Hagyd.
2022. jan. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
Anyád szépen elkezdi rakosgatni a pénzét, és keres egy ügyvédet. A vállalkozás, és apád számláján lévő pénzek is közösek, nem tudja kisemmizni, csak gerincet kellene neki is növeszteni.
2022. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
6%
Na és ha a pénzek közösek, kedves 2, akkor anyukának hogy van saját, amit szerinted rakosgathat?
2022. jan. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
3-as úgy, hogy ő a fizetéséből gazdálkodik a leírás szerint, apuka meg minden másból. Nyilván vesz fel ő is fizetést, nem beszélve az osztalékról, amit sajátjaként kezel.
2022. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%

4!


Csak szólok, hogy ha házassági vagyonkozosseg van, az mindenre érvényes. Anyuka fizetésére is.

2022. jan. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
5-ös Csak szólok.. Ezt nem velem kellene közölni, hanem a kérdező apjával!
2022. jan. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet lemondani a házassági vagyonközösségben lévő házról?

Ha apád feldobja a pacskert, így is - úgy is te fogsz örökölni, és anyádnak holtig tartó haszonélvezeti joga lesz a házon.


Mire kellett apádnak ez a lemondás???

2022. jan. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Sehogy. Neki jó így.
2022. jan. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Nyírd ki.
2022. jan. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne avatkozz bele ha neki jo igy.
2022. jan. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!