Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hamarosan betöltöm a 18....

Hamarosan betöltöm a 18. életevem, anyukám kifog rakni otthonról. Mit tegyek, ha dolgozom fenntartom magam?

Figyelt kérdés

Ezt komolyan kell venni. Áprilisban leszek 18, és anyukám kijelenteti már 16 éves korom óta, hogy kifog rakni, mert miatta nem szabad. (Anyukám amúgy egy görény, de azt most ne itt feszegessük) Lényeg, hogy már többször megpróbálkozott hogy kidobjon, de mindig nála landoltam, és ilyenkor éreztem a megszorításokat.

Én is el akarok menni, rokon nincs ahová mehetnék.


Viszont én csak 11.-es vagyok. Hétvégi diákmunkára gondoltam, az egyik diákmunkából jönne péntek délutánnal, szombat és vasárnappal 2000Ft-os nettó órabérért havi 130ezer forint, ami nagyon szép pénz. Találtam egy albérletet is, 60000Ft, bár ez faluban van, és nem kér kaukciót. Ez az albérlet amúgy 2020 november 13 óta fent van, nem hiszem, hogy elfog kelleni, valamint vannak szobák is ennyiért a városban. Ha rezsit fizetek 100ezer forint.

Ha áprilisban elköltözöm, akkor nekem kell kapnom a családi pótlékot, és a gyerektartást is én kapnák? Mert az kb +50ezer forint lenne, így 180ezrem összejönne egy hónapra, és ha 100ezret fizetek, mindig marad 80ezrem.

Szerintetek fenntudnám tartani magam? Nincs más reményem a sulit beakarom fejezni.



2022. jan. 6. 01:36
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

Tudtommal a családi meg a gyerektartás nappali tagozatosoknak jár hiába múlt el 18.

Bocsánat pár elírásért, este van és kattog az agyam 😂

(Panel lakásba mennék)

2022. jan. 6. 01:38
 2/33 anonim ***** válasza:
94%

azért az kemény h kiakar rakni még érettségi elött :O tényleg egy görény...igen a gyerek tartás neked jár, nem anyádnak

hát elég szűkösen élnél mert a kaja az sok, és még a rezsi is belejön

nem tudsz apádhoz költözni vagy vele beszélni erről h a muter kiakar rakni?

2022. jan. 6. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Apam számomra nem létezik. 4 évesen láttam utoljára.
2022. jan. 6. 03:08
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

rokonok? barát/barátnő akivel jól el vagy és esetleg hozzájuk költözhetnél vagy esetleg velük albib

csak mert egyedül ez nagyon necces, pláne ennyiből mert ami papíron kijön az a valóságban nagyon nem pláne h mindig vannak extra kiadások.

Viszont ha apáddal ilyen a kapcsolat a gyerektartást se lesz könnyű anyádtol átvenni v a te számládra utaltatni, lemondott rólad amúgy?

Az a baj h érettségi elött még egy évvel utána lennél millio lehetőséged lenned de így elég gáz, nem lehetetlen de elég kemény...

2022. jan. 6. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Barát az van, de ő érettségi után menne.

Apám fizet asszem 40ezer forintot, és nem mondott le. Amúgy a suliba van szociális segítő, ő azt mondta, hogy megoldható lenne, csak ne anyám legyen a gyámom, de tudtommal akkor már nem ő lesz ha kirak.

Az a baj, hogy nem vagyok tisztában alapvetően a rezsi árakkal sem. Oldalon ahol hirdette, 20ezer volt feltüntetve, így 80 ezer lenne az albérlet, nekem kevésnek tűnik.

Amúgy még vannak garzonok szerte a városban is, vagy a szomszéd városban, azok is 50-85között vannak minimum.


Sajnos (vagy nem sajnos, ha találok normális lakást, és bírom a hétvégi munkát megszabadulás) elkönyvelhető hogy kirak. Azzal kezdte az újévet, hogy áprilisban végre eltakarodok.

2022. jan. 6. 03:24
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de szerintem előbb mindenképp érdeklődj, hogy minden hétvégét vihetnél-e te egyáltalán. Nálunk nem lehetett minden hétvégén dolgozni, főleg vasárnap, a vasárnapi pótlék miatt.


Esetleg esti még esti suli.

Szerintem most kezdj el dolgozni, gyűjtögetni, ha áprilisban kezded, akkor csak májusban kapod meg a fizetést.

2022. jan. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
56%

Az ilyen az nem anya, bár nem ismerem a te személyiségedet...


Az biztos h idehaza lakhatási szegénység van ami azt jelenti hogy egyedül lakásba költözni anyagilag eléggé lehetetlen. Ha ketten vagytok az könnyebb de tartalékot akkor sem tudtok képezni. Neked meg 18 évesen nem dolgoznod kéne hanem szakmát tanulni mivel a képzetlen munkaerőből mindig Dunát lehet rekeszteni miközben szakemberhiány van és az se mindegy hogy minimálbéren tengődsz vagy hazaviszed a 3-400-at...


Sajna a 18-22 közti időszakra kellene egy stabil lakhatás és étkeztetés ami mellett a tanulás megvalósítható.

Érdeklődj a diákhitel felől is!


A legtöbb csaj a te helyzetedben prosti lesz amiből fenn tudja tartani magát. Vagy a puncs.hu -n keresel egy gazdag pasit aki havi párszáz ezerért dug téged heti párszor. Én férfi fejjel biztos ezt csinálnám mert amúgy nagyon nagy szívás 18 évesen kikerülni a semmibe. Bár én gimnáziumban és érettségiben gondolkodok. Lehet hogy szakmunkásba jársz és el tudsz helyezkedni a szakmádban de a mai oktatás színvonalát ismerve erre nem fogadnék.


A közszolgálati egyetem is lehet alternatíva ha adnak szállást és némi alap fizetést és ellátást is. Nem tudom hogy megy ez most. Régen adtak kollégiumi elhelyezést főiskolásként, kaját, havi jelképes illetményt és ingyen civil diplomát. De ez régebben volt. Ma talán már nem adnak civil diplomát. De megkérdezhetnéd.



Nagyszüleid nincsenek?

2022. jan. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Anyum rosszban van a nagyszüleimmel is vagy 10 éve az a baj, így emiatt én sem láttam őket, plusz elég messze laknak. :(


Én fiú vagyok, szóval nem tudok K*rváskodni. Én most szeretnék elkezdeni dolgozni, és gyűjteni. Bent voltam már a diákszövetkezetben, van olyan munka, hogy minden hétvége az enyém lehetne, 2000Forintos órabérért 8 órában ami nagyon jó pénz. Ha jól számolom ez egy hónapra bér 2000*8*2*4 ez már máris alsó hangon 120ezer, a jutatásokkal kapnák összesen 170et.

Ehhez az kell hogy mindig dolgozzak hétvégén. 170ezerből egy hónapra nem tudom, hogy jönnék ki, mert semmi ismeretem nincs a pénz iránt.

Beszélni fogok még azzal a szociális munkással, hogy mi tegyek, köszönöm az ötleteket/válaszokat.

2022. jan. 6. 10:14
 9/33 anonim ***** válasza:
90%

Anyádtól is kérhetsz gyerektartást, mivel még tanulsz.

De ez nem önismereti kérdés, figyelj oda jobban az ilyesmire! Ez jogi vagy családi kérdés.

2022. jan. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Bocsánat, köszönöm a tippet!
2022. jan. 6. 11:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!