Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hamarosan betöltöm a 18....

Hamarosan betöltöm a 18. életevem, anyukám kifog rakni otthonról. Mit tegyek, ha dolgozom fenntartom magam?

Figyelt kérdés

Ezt komolyan kell venni. Áprilisban leszek 18, és anyukám kijelenteti már 16 éves korom óta, hogy kifog rakni, mert miatta nem szabad. (Anyukám amúgy egy görény, de azt most ne itt feszegessük) Lényeg, hogy már többször megpróbálkozott hogy kidobjon, de mindig nála landoltam, és ilyenkor éreztem a megszorításokat.

Én is el akarok menni, rokon nincs ahová mehetnék.


Viszont én csak 11.-es vagyok. Hétvégi diákmunkára gondoltam, az egyik diákmunkából jönne péntek délutánnal, szombat és vasárnappal 2000Ft-os nettó órabérért havi 130ezer forint, ami nagyon szép pénz. Találtam egy albérletet is, 60000Ft, bár ez faluban van, és nem kér kaukciót. Ez az albérlet amúgy 2020 november 13 óta fent van, nem hiszem, hogy elfog kelleni, valamint vannak szobák is ennyiért a városban. Ha rezsit fizetek 100ezer forint.

Ha áprilisban elköltözöm, akkor nekem kell kapnom a családi pótlékot, és a gyerektartást is én kapnák? Mert az kb +50ezer forint lenne, így 180ezrem összejönne egy hónapra, és ha 100ezret fizetek, mindig marad 80ezrem.

Szerintetek fenntudnám tartani magam? Nincs más reményem a sulit beakarom fejezni.



2022. jan. 6. 01:36
1 2 3 4
 31/33 anonim válasza:
23%
hiába adtok tippeket,mert esélyes sincs a kölöknek. Gyün a hiperinfláció,munkanélküliség. Legkésőbb juniusig beüt a krach.
2022. jan. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is úgy jár a legjobban, ha tanul.

Ha meg mégsem üt be, akkor még egy jó élete is lesz.

2022. jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom a helyzetedet, nagyon nem könnyű. Eleinte biztos nagyon nehéz lesz, de összességében jobb is megszabadulni egy ilyen "anyától". Amit még tudok javasolni a már elhangzottakon kívül, hogy az iskolai szüneteket és főleg a nyarat próbáld kihasználni arra, hogy kicsit többet tudj dolgozni. Ha azokat félreteszed, akkor nem leszel annyira szűkösen a hétköznapokon sem. Illetve nem tudom, milyen suliba jársz és hol, de érdemes utánanézni, utánakérdezni ösztöndíjlehetőségeknek. Szakiskolákban jó tanulmányi eredményért jár, illetve az önkormányzatnál is szoktak lenni ilyenek.
2022. jan. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!