Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Minimum, hány évesen engednéd?

Minimum, hány évesen engednéd?

Figyelt kérdés
Mennyi a minimális életkora a fiadnak/lányodnak, hogy engedd odaköltözni a 35-40 éves, független, rendezett egzisztenciával bíró, jó megjelenésű, ellenkező nemű, diplomás, szerelméhez? Semmit nem kell fizetnie, nem kell dolgoznia, csak élni, tanulni, fejlődni, és boldognak lennie.

2022. jan. 6. 05:53
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
95%
18 alatt biztos nem. De ez a helyzet alapból nem lenne normális.
2022. jan. 6. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
96%
18 felett, gondolom, nem kell az engedélyem, de ha érettségi előtt ilyet tenne, végtelenül szomorú lennék.
2022. jan. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonymousreview60 ***** válasza:
88%

18 év alatt nem engedném. A szülőnek 18 felett meg joga nincs nem engedni. Ha meg a hirmon hajtja a gyereket, nem is lehet sokat tenni ellene.

Aki 35+ évesen 25 alattit választ, az vagy lelkileg éretlen (és pl. a fiatalkori bulizást akarja bepótolni részben vagy egészben) vagy a fiatalabbság illúzióját akarja "megvenni" vagy az egzisztencián át finoman irányítani akarja a párját.

Aki a fiatalabb egy ilyen kapcsolatban, az legyen óvatos, nehogy besikeredjen egy gyerek, a tanulmányok ne a partnerének pénzétől függjenek, és legyen hova (barát, szülő) kifarolni bármikor, ha agresszív módba váltana az idősebb.

2022. jan. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
4%
14
2022. jan. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
91%

Ha már a saját lábán is megállna, ha különmennek.

Nem szeretném a gyk-s tipikus forgatókönyvet, ha netán terhesen kellene visszaköltöznie a gyerekszobába, mert ha nincs szex, kidobják, s majd amíg én babázok munka mellett, ő majd próbálja nyavalyogva befejezni az iskolát, hogy milyen nehéz az élete, mert mindenki kihasználja, az exe meg átjár velem veszekedni. :P

Viccen kívül, az akarjon kirepülni, akinek van már szárnya. Ne kerüljön egyik függésből a másikba, legyen elég felnőtt előbb magáért vállalnia felelősséget, ez meg egyénfüggő, mikor következik be. De szerintem kell az éréshez, hogy legyen egy ilyen szakasz. Legalább egy fősuli kolesszal másik városban.

2022. jan. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
78%
Sehány. Még ha 30 éves, saját lakással, saját jövedelemmel rendelkező, önmagát ellátni képes emberről volna szó háztartás, hivatalok, ügyintézés, munka, anyagiak), akkor is messziről ordít, hogy eltartottként mennyire alárendelt helyzetbe kerülne. És ugye gyerekként az még sokkal súlyosabb szitu.
2022. jan. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
50%
A lányom 16 évesen is érkezett meg a barátjával, aki 9 évvel idősebb nála, 2 éve vannak együtt. A második évben, tehet 17 evesen a szünetekben, iskola mentes napokon és hétvégéken ott lakott, a többi időben még itthon.
2022. jan. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
87%
Nekem ez vészcsengő lenne, hogy nem kell dolgozni, csak boldognak lenni. Mintha a kettő kizárná egymást. Én olyan életet szeretnék a gyerekemnek, amelyben a pénzét olyan munkával keresi, amiben boldog, tanulhat és fejlődhet. Ha csak elvan egész nap meg vásárolgat más pénzén, abból nem lesz motiváció, lendület, abból csak punnyadás lesz meg függőségi viszony. Eleve úgy nevelem, hogy legyen igénye az önálló egzisztenciára, így nem hinném, hogy ilyesmit akarna, de 18 év alatt nem hagynám semmiképp.
2022. jan. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
71%

Nekem a rendezett egzisztenciába beletartozik a morális értékrend is, hogy ennyi idősen van már családja, de minimum egy korban hozzáillő párja.

Ezt az összeköltözést meg soha nem értettem, minek kell valakivel összebútorozni ha olyan nagy a korkülönbség hogy világos hogy az nem lesz hosszútávú kapcsolat.

Ottaludni néha nem lehet?

Sose hittem ebben anyucikorabeli nő nyikhaj palival, vagy szottyadt negyvenes pasi tini tanulólánnyal. Jézus. Egy értelmes mondat nem hangozhat el köztük. Ez vihorászik, a másik meg mint nyugdíjjal horgászik meg rejtvényt fejt.

A többiek megválaszolták már hogy 18 év felett felnőtt ember mindenki. Törvény nem tiltja.

2022. jan. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
83%

18 éves kor elött semmi esetre sem.

Az után sem engedném csak már nagykorú így nem tehetek semmít

De elmondanám neki;hogy ott ő egy kiszolgáltatott hejzetben lessz

Mert semmi nem az ő tulajdona és még el is tartják

Mindenképp arra bíztatnám diploma saját egziztencia

Sajnos vannak emberek akiket még saját maguktól is meg kel vêdeni

Egy a jó: beüti a buksiját és nincs gyerek korigálható minden te ott vagy neki

Gyerekkel már semmi nem jöhet rendbe teljesen

2022. jan. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!