Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Minimum, hány évesen engednéd?

Minimum, hány évesen engednéd?

Figyelt kérdés
Mennyi a minimális életkora a fiadnak/lányodnak, hogy engedd odaköltözni a 35-40 éves, független, rendezett egzisztenciával bíró, jó megjelenésű, ellenkező nemű, diplomás, szerelméhez? Semmit nem kell fizetnie, nem kell dolgoznia, csak élni, tanulni, fejlődni, és boldognak lennie.

2022. jan. 6. 05:53
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
95%

Én nem vagyok szülő, de azt tudom, hogy egy fiatalt könnyű megvezetni.

De ez nem feltétlenül korfüggő. Egyrészt ismertem olyan 15-18 éves fiúkat-lányokat gimis koromban, akik értelmi és érzelmi szempontból egyaránt teljesen érettek voltak arra, hogy ezt helyén tudják kezelni, vagyis ne engedjenek az érzelmi zsarolásnak, ne lehessen őket "kilóra megvenni", se kihasználni, és ha felismerik, hogy rossz döntést hoztak, akkor képesek legyenek otthagyni a partnerüket. Volt is erre példa.

Másrészről ma is ismerek olyan huszon-harmincéves párokat, akik hiába "felnőttek", mégis rossz, vagy akár bántalmazó kapcsolatban élnek - ezt ugye nem kell bemutatni, elég gyakori.

Szóval szerintem ez nem annyira korfüggő, inkább egyén- és egyéni képességfüggő. Ha úgy érzed, hogy a 18 év alatti gyermeked már fiatalon is elég érett ahhoz, hogy felismerje a rossz döntést, ki tudjon szállni a kapcsolatból, nem hagyja, hogy kihasználják stb., akkor szerintem pár napot tölthenek együtt, de az összeköltözés szerintem még úgy is erős lenne.

Aztán persze figyelembe kell venni az anyagi függetlenség lehetőségét is (mert ugyebár mi van, ha úgy alakul a helyzet és dolgozni kell), ami megint oda vezet vissza, hogy 18 alatt az nem nem túl szerencsés. Érdemes először leérettségizni és/vagy szakmát szerezni és/vagy továbbtanulni felsőoktatásban, hogy több esélye legyen jobb munkára (persze a magasabb végzettség, mint tudjuk, nem garancia semmire, de anélkül biztos, hogy az ember elesik bizonyos lehetőségektől... de minimum egy érettségi és/vagy szakma). És ha a gyerek nem veled él, akkor ki ellenőrzi, hogy tanul-e rendesen? Akinek ellenőriznie kéne (a párja), annak érdekében áll-e? Vagy inkább az áll a párja érdekében, hogy a gyereked anyagilag függjön tőle?

Rohadtul nehéz kérdés ez, mert én láttam már jó példát ilyen helyzetre, hogy fiatal, 16 éves lány idősebb, harmincas fickóval, és nagyon jó azóta is, és ha arra a szülők nemet mondtak volna, akkor megfosztották volna magukat attól, ami most van... de persze ki tudja, hogy a szülők mennyit őrlődtek ezen, vagy mikor jön egy olyan váratlan fejlemény, amire nem voltak ráutaló jelek...

És persze van sok ellenpélda is. És az ellenpéldáknál hiába van sok pénz, egy vagy több diploma, nagy ház, luxusautó, hiába mutatnak kifelé sok szépet és jót, azért a háttérben megy a verés, a lelki terror, a folyamatos megalázás, az állandó félelemben tartás, és így tovább. És nyilván a fiatal lányokat könnyebben berántják az idősebb, fiatalos, pénzes fickók, de fordítva is van erre példa.


Végső soron, bármennyire is nehéz lehet nemet mondani, én megvárnám, amíg 18 éves lesz és legalább egy érettségije van, hogy ha rosszul alakul a dolog, akkor tudjon boldogulni.

Persze én könnyen beszélek, elvégre nem vagyok szülő, ezt csak az alapján írom, amit én személyesen tapasztaltam, és amit a környezetemben látok, de szerencsére nyitott szemmel járok :)

2022. jan. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
91%
Engedem? 30 fölött nem lenne vele problémám
2022. jan. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
64%
Agyon is ütném a 40 éves palit ha a 18 év alatti, de ha a már 20 éves lányomat is kerülgetné.. (függetlenül attól, hogy már papíron nagykorú)
2022. jan. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
87%

Valójában ez nem korfüggő, egy 40 éves embert is meg lehet vezetni, ha naiv, de 18 év felett (Amerikában - de nincs szó arról, hogy oda vonatkozna a kérdés - 21 év felett) mindenki ahhoz kezd a saját életével (amennyiben nem áll korlátozó, vagy kizáró gondnokság alatt, de erről sem tesz említést a kérdést feltevő, kérdező személy), és úgy cseszi el a saját életét, ahogy akarja.


A kérdés - rád és a gyermekedre vetítve - sokkal inkább az, hogy TE támogatod-e Őt ebben, kap-e Tőled bárminemű támogatást (akár anyagit, akár tettek, segítség általit), vagy nem.

2022. jan. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
papíron mondjuk 18 éves koráig mondhatja meg fölötte már más kérdés.
2022. jan. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
69%
18 év felett oda megy, ahová akar, és úgy teszi (esetleg) tönkre az életét, ahogyan neki tetszik.
2022. jan. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
77%
18 év fölött nem szólhatok bele. De kötelezettségem sincs felé. Ha úgy dönt , kitartott liba lesz, SEMMIBEN sem támogatnám: szóval ha meg úgy menjen, hogy hozzám vissza nem jönne. Amúgy érdekelne, mióta is kering az apja korú hapsi a kiscsaj körül?
2022. jan. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
79%
30
2022. jan. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
52%

Annyira de annyira orulok neki h a 19 eves lanyom normalisan a sajat korosztalyaval ismerkedik!!!


Az a lany aki bedol egy ilyen idosebb pasinak hat arrol megvan a nem pozitiv velemenyem. Ahogy a pasirol is...


18 felett elkoltozhet de onnantol nem vagyok hajlando tamogatni. Ha felnotesdit akar jatszani akkor hajra.

A mai 18 ebes csitrik pontosan igyan annyora bitak es eretlenek mint 20 ebbel ezelott. Csak most nincs normalis szulo aki lekapja ket pofonnal es helyre zegye a gyereket. ..mert az mem meno meg nem liberalis...

2022. jan. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
84%
Minimum soha
2022. jan. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!