Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ismét összevesztem anyámmal,...

Ismét összevesztem anyámmal, mit csináljak?

Figyelt kérdés

előzmény: pár napja volt a születésnapom és tesómnak jött egy üzenet a telefonjára és lefordítottam a telefonját, mert tudom, hogy édesanyánkat kimondottan érdekli a magánéletünk. Valamilyen szinten viccnek is szántam, mert aznap egész sokat is mondogattunk és viccelődtünk rajta. Erre anyám felpattan ésmegsértődik és bevonul a szobába. Utána megyek és rámüvölt, hogy takarodjak ki. Kidobta a virágot, amit kaptam tőle és nem hajlandó hozzámszólni.


Egyébként többször volt már olyan, hogy az engedélyem nélkül túrkált a szobámban és a laptop-omban, illetve a hátam mögött a nagymamámmal kibeszélte azt, amit megtudott rólam és az én magánéletemről kérdezgeti a nővéremet (fordítva is így van).



Ti mit tennétek?


2022. jan. 10. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Semmit.

Készülj a felnőtt életedre, anyád reakciói nagyon nem normálisak, ha majd külön éltek, akkor magad szabályozod, hogy mennyi teret engedsz neki.

Addig is hagyd, hogy duzzogjon, majd elmúlik..

2022. jan. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Prokopf ***** válasza:
32%
Békülj, beszélgess vele többet (akár magadról is), így te tudod meghatározni kíváncsisága irányát.
2022. jan. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Semmit, így járt b+, igazad volt. Ne üsse bele az orrát az életetekbe, mert előbb-utóbb vérezni fog.

A virág kidobása teátrális jelenet volt, engedd el.

Összességében jól csináltad, hogy rejtetted előle a képernyőt.

Remélem, a "turkálásos" eset óta jelszó/ujjlenyomat/stb. feloldás van a laptopodon, a szobád ajtaján meg rendes zár, melyhez csak neked van kulcsod (+a tartalék kulcs egy megbízható helyen).

Én anyám is kíváncsiskodott, vállam felett nézegette, kivel, mikor, hogyan csetelek/levelezek, mikor egyszer elegem lett belőle, és rákiabáltam, hogy "kapd már ki a cserpákod!" -azaz a "húzz innen a p*-cs*ba" finom verziója.

Ő is durrogott-püffögött, hogy joga van tudni ha itt lakom nála stb, mire én meg azt mondottam, hogy jólvan, de akkor innentől kezdve minden rezsi és vásárlás felesben megy, nem én állok mindent.

Bekusult, és többé nem állt felettem. :)

2022. jan. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
Költözz ell. Bumm problem solved.
2022. jan. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez de gáz.

Ilyen az én anyám is. Végeztem a sulival dolgoztam majd albérletbe mentem az akkori párommal.

Így én döntöttem el mit tudhat rólam.

2022. jan. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Majd idövel kibékültök.
2022. jan. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
azóta se szól hozzám....
2022. jan. 12. 13:36
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
És őszintén, fáj ez neked? :)
2022. jan. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
35%
Kitől jött üzenet?
2022. jan. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!