Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukával való nézet leltérés...

Anyukával való nézet leltérés kezelése felnőtt korban?

Figyelt kérdés

Szoval, 18 éves vagyok... Sajnos úgy sikerült, hogy az egyik tantárgyból megbukok, és az osztályfőnököm szólt, év végén se fogom tudni behozni ezt a dolgot. Sokat sírtam miatta, mert én se így képzeltem el ezt az egészet. Viszont találtam egy "b" tervet, miszerint elmegyek dolgozni, aztán estiiskolába leteszem az érettségit és úgy megyek tovább. Ezzel együtt viszont a barátomhoz szeretnék költözni, mert Pesttől majdnem 2 órára lakunk vonattal...


Most, hogy ezt elmondtam anyukámnak, közölte, hogy nem tudja hogy mondja el a rokonoknak és hatalmasat csalódott bennem. Úgy érzem, mintha megutált volna, azért, mert nem tudtam megtenni amit szeretett volna. Elég rossz érzés, és saját magamat hibáztatom, pedig mindent megtettem amit egyedül meg tudtam csinálni annak érdekében, hogy ne ez legyen a vége.

Rosszuo esik, hogy azt mondja tudja, hogy sose lesz meg az érettségim és nem fogok semmit csinálni mert el fogok kajlódni.


Akinek volt hasonló helyzete, az kérem segítsen abba, hogy mi lett a történet vége... :(


U. I. : bocsánat, nagyon el vagyok most veszve


2022. jan. 11. 07:37
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
82%
tele van a net ingyenes, online gyakorlási lehetőséggel.
2022. jan. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Próbáltam. Matekingen is sokat voltam, és youtube-on is kerestem. De amit a dolgozatban kért a tanár nem tudtam megmutatni, hogy gyakoroltam
2022. jan. 11. 09:08
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy diszkalkuliás? Azért ha az ember gyakorol, sok feladatot néz neten is, egy 2-est nem nehéz összehozni még egy értelmesebb gimnáziumban se az alapfeladatokból. Érdemes lenne kivizsgáltatni, mert ha valóban diszkalkuliás vagy, "felmentést" adnak matekból és nem buksz meg.
2022. jan. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
52%
Van matektanár aki online is oktat, keress olyat. Megosztja a képernyőjét, közben magyaráz, kérdezhetsz.. ezt 6 után is lehet otthonról.
2022. jan. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
En is hasonloan kuzkodtem a matekkal, en felevkor tobbszor is buktam, meg ev vegen is... mondjuk erre a tanarno is rajatszott. De vegigcsinaltam. Nehogy elkoltozz...
2022. jan. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
81%
Az ötleted nettó baromság, ne is haragudj. Érthető, hogy anyad nem lelkesedik.
2022. jan. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is vizsgáltasd ki magad, valószínűleg diszkalkuliás vagy. Volt egy osztálytársam, akinél megállapították és csak szóbeliznie kellett matematikából, az írásbelire felmentést kapott. A sors iróniája, hogy most boltban dolgozik pénztárosként. :)
2022. jan. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos vagy sem, az érettségi ma már alap. Emlékszem, Nagymamám a 80-as,90-es években mennyit anekdotázott nekem, az unokájának, hogy a falujában volt egy Magdi nevű lány,és hogy akkoriban neki, meg a tanító úrnak (aki egyébként egész hosszú életet élt, Mamám - aki a tanítványa volt - után bő 15 évvel halt meg) volt egyedül érettségije.

Anélkül ma már jószerivel semmire sem mész.

2022. jan. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
72%

Sok gyereket korrepetáltam matekból, és azt mondom: ha nincsenek kenyérgondjaitok, akkor nagy marha az anyukád, hogy nem hajlandó magántanárra pénzt áldozni. Egy empatikus, csak rád figyelő tanárnál szinte biztosan sok mindent megértenél, ami most lila köd a fejedben.

Egyelőre csináld végig ezt a tanévet. Az ofő (gondolom egyben matektanár is) pedagógusként egy nagy nulla, hogy félévzárás előtt kijelenti, hogy év végéig se fogsz tudni legalább kettesig javítani. Mintha azt mondaná: "hiába küszködsz, úgyis megbuktatlak év végén". Hogy lehet ilyen egy tanár?

Anyukáddal meg a rokonokkal ne foglalkozz. Nyugodtan mondd meg neki, hogy mindez jó eséllyel elkerülhető lett volna, ha nem olyan fillérb...ó, hogy magántanárra sajnálja a pénzt. Úgyhogy a saját ostobaságát magyarázhatja most a rokonok előtt. (Amúgy nekem is az első kérdésem az lenne ilyenkor, hogy magántanárral próbálkoztak-e.)

Nagyon egyetértek azokkal, akik tanácsolták, hogy vizsgáltasd ki, nem vagy-e diszkalkuliás. Mondjuk a matektanárod pedagógiai inkompetenciáját bizonyítja az is, hogy benne ez föl se merült és nem javasolta eddig.

Egyébként maga az ötlet, hogy nekiállj dolgozni és később estin leérettségizz, nem ördögtől való - sőt az egyetlen reális lehetőség. Arra ügyelj, hogy anyagilag meg tudd oldani a lakhatásodat akkor is, ha a barátoddal esetleg szétmentek. Szóval ezt a tanévet azért fejezd be, de ha valóban megbuksz, tedd azt, amit terveztél.

2022. jan. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Én diszkalkuliás vagyok, nem érettségiztem matekból, hanem választanom kellett helyette egy másik tantárgyat. Nem befolyásolta a továbbtanulásomat csak annyiban, hogy nem jelentkeztél olyan szakra, ahová kell volna a matek. Humán beállítottságú vagyok amúgy is.
2022. jan. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!