Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukával való nézet leltérés...

Anyukával való nézet leltérés kezelése felnőtt korban?

Figyelt kérdés

Szoval, 18 éves vagyok... Sajnos úgy sikerült, hogy az egyik tantárgyból megbukok, és az osztályfőnököm szólt, év végén se fogom tudni behozni ezt a dolgot. Sokat sírtam miatta, mert én se így képzeltem el ezt az egészet. Viszont találtam egy "b" tervet, miszerint elmegyek dolgozni, aztán estiiskolába leteszem az érettségit és úgy megyek tovább. Ezzel együtt viszont a barátomhoz szeretnék költözni, mert Pesttől majdnem 2 órára lakunk vonattal...


Most, hogy ezt elmondtam anyukámnak, közölte, hogy nem tudja hogy mondja el a rokonoknak és hatalmasat csalódott bennem. Úgy érzem, mintha megutált volna, azért, mert nem tudtam megtenni amit szeretett volna. Elég rossz érzés, és saját magamat hibáztatom, pedig mindent megtettem amit egyedül meg tudtam csinálni annak érdekében, hogy ne ez legyen a vége.

Rosszuo esik, hogy azt mondja tudja, hogy sose lesz meg az érettségim és nem fogok semmit csinálni mert el fogok kajlódni.


Akinek volt hasonló helyzete, az kérem segítsen abba, hogy mi lett a történet vége... :(


U. I. : bocsánat, nagyon el vagyok most veszve


2022. jan. 11. 07:37
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Általánosban egészen 6. osztályig minden évben elakart az osztályfőnököm küldeni kivizsgálásra, de anya nem akart vinni, mert ha nem matekozok, szerinte nem teljes az érettségim... És itt is az volt a baj, hogy a rokonok előtt szégyen lenne...

Ilyenkor pedig már nem adják meg szerintem, ha kérnem se.


Online matektanár is van persze, de azt is fizetni kell, amibe anyu nincs benne.

2022. jan. 11. 12:55
 22/28 anonim ***** válasza:
52%
Na és mibol gondolod, hogy ha normál iskolában napi minimum egy matek óra kevés volt ahhoz, hogy megtanuld, akkor estig, heti egy , max 2 napon ez sikerülni fog. Miközben dolgozol, háztartást vezetsz és park a pcsolatoddal is foglalkozol.
2022. jan. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

21-re:


Jogi dolgokban jártasabbaktól kérdezem: ha egy ilyen vizsgálatot elutasít az anya, ez mennyire tekinthető kiskorú elhanyagolásának? A gyermekvédelem lépne erre?


Tudom, most már késő, mert 18 éves a kérdező, de őszintén kíváncsi volnék.


Amúgy, kérdező, ha ilyen mérgező anyukád van, akkor biztos lehetsz benne, hogy tőle külön lakva minden jobban fog menni. Nem magától, nem küzdelem nélkül. De ahogy nézem, most gúzsba kötött lábbal kéne táncolnod, és ez az érzés mindenképpen el fog múlni.

2022. jan. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

21!


Semennyire, mert itt nyilván csak, szóban javasolta a tanár, ahelyett, hogy írásban kérte volna a vizsgálatot.

2022. jan. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Én érettségi évében kaptam teljes felmentést, mert ha nem, akkor valóban nem lett volna teljes érettségim és valóban elvágták volna a továbbtanulásomat. Anyukád ebben nem úgy gondolkodik, ahogy a te érdekeid megkívánnák. Létezik méltányosság is a világon. Mondd meg neki nyugodtan.
2022. jan. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Anyukám viselkedése érdekes, 10 éves voltam amikor váltak a szüleim és azóta megváltozott. Nem járhatok buliba, vagy nem aludhatok a barátnőmnél, ha mégis, akkor olyan elváráshoz köti mint a rendrakás, ami nem felel meg neki mert mondjuk a szőnyegnek 1 mm pontján talál szöszmötöt. A háztartásról nem beszélve, mivel én csak tanulok, ő meg dolgozik nekem több energiám vam, így nekem kell megcsinálni.


De azt a részét nem fejtettem ki, mivel a kérdésem nem erre irányuló volt.


Köszönöm mindenki válaszát :)

2022. jan. 11. 15:14
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Menj el kivizsgálásra. Nekem 9.-ben közölte a matek tanár, hogy érdemes lenne, mert így nem lesz még az érettségi. De általánosban is nagyon gyenge voltam belőle..

Felmentettek.

Én jártam tanárnőt is, vért izzadtam. Egyszerűen nem ment.

2022. jan. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Egy kivizsgálás tényleg nem értana, ettől amúgy nem vagy kevesebb semmivel.
2022. jan. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!