Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukával való nézet leltérés...

Anyukával való nézet leltérés kezelése felnőtt korban?

Figyelt kérdés

Szoval, 18 éves vagyok... Sajnos úgy sikerült, hogy az egyik tantárgyból megbukok, és az osztályfőnököm szólt, év végén se fogom tudni behozni ezt a dolgot. Sokat sírtam miatta, mert én se így képzeltem el ezt az egészet. Viszont találtam egy "b" tervet, miszerint elmegyek dolgozni, aztán estiiskolába leteszem az érettségit és úgy megyek tovább. Ezzel együtt viszont a barátomhoz szeretnék költözni, mert Pesttől majdnem 2 órára lakunk vonattal...


Most, hogy ezt elmondtam anyukámnak, közölte, hogy nem tudja hogy mondja el a rokonoknak és hatalmasat csalódott bennem. Úgy érzem, mintha megutált volna, azért, mert nem tudtam megtenni amit szeretett volna. Elég rossz érzés, és saját magamat hibáztatom, pedig mindent megtettem amit egyedül meg tudtam csinálni annak érdekében, hogy ne ez legyen a vége.

Rosszuo esik, hogy azt mondja tudja, hogy sose lesz meg az érettségim és nem fogok semmit csinálni mert el fogok kajlódni.


Akinek volt hasonló helyzete, az kérem segítsen abba, hogy mi lett a történet vége... :(


U. I. : bocsánat, nagyon el vagyok most veszve


2022. jan. 11. 07:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%

Rosszuo esik, hogy azt mondja tudja, hogy sose lesz meg az érettségim és nem fogok semmit csinálni mert el fogok kajlódni.


És teljesen igaza van. Félévkor buksz, és? Ezért biztosan nem engedném, hogy abbahagyd a sulit és nagylányt játssz a pasikáddal. Nekiállsz szépen tanulni.

2022. jan. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Tanultam... De magántanárhoz nem mehetek, mert azt mondja a suliba kell megértenem. Nem megy, hiaba figyelek, hiába csinálok házit és hiába keresek feladatokat neten. Nem értem, és egyébként az eddigi évben csak 1-sm van, talán 1-2 2-s ebből a tantárgyból
2022. jan. 11. 07:59
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam annak idején. Mondjuk én nem igyekeztem egyáltalán, csavarogtam, lógtam a suliból. Aztán kiharcoltam, hogy vegyenek ki a suliból. Azt hittem, dolgozni jobb lesz. Hát nem lett jobb. Folyton váltogattam a munkahelyemet, sehol sem tetszett. Ha nem a szüleimmel laktam volna, tuti elkallódok. Végül aztán esti iskolában érettségiztem, de nagyon kemény volt munka mellett. A legszebb éveimet tékozoltam el, te ne tedd! Hallgass anyukádra, szedd össze magad, és dobd el ezeket a terveket! Ne kelljen később megbánnod a döntésedet.

Np

2022. jan. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Az unokatesóm volt szinte teljesen ilyen helyzetben.

Bukott a suliban, elment dolgozni, összeköltözött a barátjával.

Beiratkozott esti iskolába, de végül otthagyta, nem lett meg az érettségije.

A barátjával később szakítottak (munka, tanulás, háztartás vezetés mellett már nem olyan egy kapcsolat, mint amikor csak tanulni kellene, és az együttélés is nehezebb, mint amikor csak randizgattok)

Nem hitt ő sem se az anyjának, se másoknak, csak a pasijának.

Most se érettségije, se szakmája, se normális élete.

2022. jan. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a helyesírásod vagy írásod, vagy hogy is mondjam.... nem vészes, az alapján nem gondolnálak agyilag teljesen zokninak.

Szóval még csak el sem kezdődött a második félév, szerintem inkább húzzál bele!

Még ha nem menne egy tárgy az egyetemen, vagy sok lenne az anyag, vagy rájössz más áll közelebb hozzád... de ez csak egy érettségi! Könyörgöm, érettségi előtt bármiből is év végén bukni... az gáz!

Nem csoda, hogy irtó ciki anyádnak, hogy majd mesélheti az ismerősöknek rokonoknak, hogy a csemetéje nem érettségizett le, mert megbukott....

2022. jan. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de milyen tanár az, aki már januárban közli, hogy júniusban is meg fog buktatni????

Anyád nem enged magántanárhoz?

Vagy harcold ki otthon a magántanárt vagy menj el épp annyi diákmunkára, hogy vehess heti 2 magánórát.

Ha egyik út sem járható, kérj osztálytárstól segítséget!

2022. jan. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Nem értettem a matekot általánosba se, ott is épp azért volt meg a 3-s mert a tanárom olyan dolgozatot iratot.

Minden évben a 2-t próbálom elérni, de nem megy mert nem értem. Ezért szerettem volna matektanárhoz járni... Hiába próbálkozok, nem sikerül, hiába próbálom összeszedni magam egyszerűen nem tudok jobbat írni, mert nem értem.

A tanár azt mondja elmagyarázta már, anyum, hogy a tanárt kérjem meg hogy magyarázza el. És ez minden napos, hiába könyörgök a tanárnak

2022. jan. 11. 08:59
 8/28 anonim ***** válasza:
95%

És szerinted hova vesznek fel dolgozni 8 általánossal? Meg hány munkahelyen nézik el, hogy iskolába jársz munka helyett, hány helyen engednek el miatta szabira pont akkor, amikor kell?


Szedd össze magad, állj neki tanulni. Mindenki össze tud hozni minimum egy kettest, aki nem, az főleg ne költozzön a pasijához, mert valami agyi problémája van, amivel úgysem fog boldogulni az életben.


Elhiszem, hogy neked nagyon tetszik most a gondolat, hogy a pasidhoz költözz, nem ez a jó út 18 évesen.

2022. jan. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
A válaszokat minden esetre köszönöm!
2022. jan. 11. 08:59
 10/28 A kérdező kommentje:

Egyátalán nem írtam, hogy tetszik a gondolat, nem értem aki ezt írta.

Az adott problémám, hogy nem értettem eddig se a matekot, most még annyira se.


Aki azt írta diák munka.. Szerettem volna, hogy ha anyukám nem fizeti, én fizethessem a matektanárt. Anyukám nem engedte, nem tudtam volna és nem tudom kivitelezni a délután 6-s "házban kell lenned" szabályához mérve.

Az osztályközösség pedig nem olyan, hogy segítenek egy másik embernek

2022. jan. 11. 09:04
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!