Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiskorúként hogyan változtatha...

Kiskorúként hogyan változtathatom meg a vezetéknevemet?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak még kiskoromban (most 17 vagyok).

Elég bonyolult az apámmal való kapcsolat, mert az "új feleség" engem sosem bírt elviselni, mindent megtesz a mai napig, hogy apám ne keressen, ne tartsa velem a kapcsolatot. Erről az apám is tehet nagyban, tudom, de az sem normális, ahogy a nő hozzám áll.

Gyerektartást nem fizet utánam, mert elmondása szerint nincs pénze, abból van neki valamennyi bevétele, hogy két kamionját bérbe adta ismerősöknek. Karácsonykor sem találkoztunk, egy sms-t írtam neki a 2. nap estéjén és arra válaszolt, utoljára nyáron találkoztunk a nagyszüleim házassági évfordulóján.


Szeretném az édesanyám vezetéknevét felvenni. Sokkal szebb, és a nevem is jobban hangzik vele. Valamint én az apámhoz semennyire sem kötődöm, a nevelőapámat ezerszer inkább az apámnak tekintem.


2022. jan. 14. 10:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
97%
Várj még egy évet és akkor azt csinálsz, amit akarsz. Ha eddig kibírtad, akkor talán nem lesz olyan nehéz :-) Szerintem jelenleg szülői beleegyezés kell.
2022. jan. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Szülői beleegyezés kell, vagy vársz még egy évet és akkor szabadon nevet változtathatsz.
2022. jan. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

És ilyenkor lehetséges, hogy az anyukám vezetékneve legyen az én új vezetéknevem?

Mert most egy kérdésnél olvastam, hogy változtatni csak olyan névre lehet, ami ugyanazzal a betűvel kezdődik, mint a mostani vezetéknevem. Tehát ha pl. én Kiss Viola vagyok, nem lehetek Szabó Viola, csak Kovács (hülye példák, bocsi).

2022. jan. 14. 10:55
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs. Történelmi nevet nem vehetsz fel. Pl Hasburg Viola nem lehetsz. Anyád nevét nyugodtan felveheted. Nekem az exem nővére csinálta azt meg, hogy nem szerette az apjukat és megváltoztatta a vezetéknevét, felvette az anyja vezetéknevét.
2022. jan. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Történelmi nevet, illetve idegen hangzású nevet nem vehetsz fel, pl. Smith, kivéve, ha a felmenus között volt ilyen.


De ez a kezdőnév dolog... Ne már, ki mondott ilyen butaságot?

2022. jan. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
68%
2 kamion bérbe adásából azért nem olyan kicsi összeg folyik be havonta.
2022. jan. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

"De ez a kezdőnév dolog... Ne már, ki mondott ilyen butaságot?"

Itt olvastam, nem tudom, mekkora a valóságalapja. :)


"2 kamion bérbe adásából azért nem olyan kicsi összeg folyik be havonta."

Persze, ezt mi is tudjuk... Ahogyan azt is hallom, hogy mama panaszkodik nekem, hogy apa naponta 1-1,5 doboz cigit elszív, azt is érdemes lenne kiszámolni, hogy mennyit költhet rá egy hónapban. De azzal takarózik, hogy ott van még két másik gyerek, és hogy rájuk is kell költeni, mert a nagy most lett fogszabályzós, a kicsinek szemüveg kell és hogy annyi pénz a világon nincsen, amennyi nekem elég lenne. És hogy neki nincs pénze az én luxus igényeimre (pl. mint a fodrász, vagy kozmetikus).

Anya meg mondta, hogy ő havi 25 ezer forintért nem fog vele cirkuszolni, nem ér annyit az a pénz. Szerencsére nem is szorulunk rá, de valahol engem bosszant az a nemtörődömség, amivel az apám felém van.

2022. jan. 14. 11:15
 8/36 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Édesanyád nevét minden körülmények között felveheted, akkor is, ha történelmi, akkor is, ha idegen hangzású. Ahogy már írták, jelenleg édesapád hozzájárulása is kellene hozzá, várd meg, amígy nagykorú leszel.
2022. jan. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Napi 1,5 doboz cigi az kb 60-70.000 forint havonta.
2022. jan. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
78%
hogy jönnek ide ezek a kamionos-cigis válaszok??????
2022. jan. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!