Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiamnak barátnője lett,...

A fiamnak barátnője lett, kell valamit csinálni?

Figyelt kérdés

Nem, nem vagyok mérges, amiatt, hogy lett. A barátnőjét már bemutatta és szimpatikusnak tűnik. Néha-néha elmegy a fiam a barátnőjéhez, én csak azt kérdezem meg, hogy 'hova mész?' azt mondja, a barátnőjéhez, én meg elengedem. Tanulmányi átlaga emiatt szerencsére nem romlott, ha azt mondja este jön, sosem jön túl későn, mindig a megbeszélt időpontra itthon van és részemről ennyi a felügyelet. Kellene több? Kevesebb nem hiszem

Kellene, már elmondani a fiamnak, hogy fontos a védekezés?


Szülők és korabeliek, hogyan vélekedtek erről?



2022. jan. 16. 21:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
A védekezésről érdemes szót ejteni, de mást nem kell tenni. Inkább örülj neki, hogy így alakult.:)
2022. jan. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Kellene beszélni erről igen. Teljesen jól csinálod szerintem és fontos a felelősség teljes hozzáállás amit tudnia kell. Emiatt beszéljetek még ha ,,ciki" is a szituáció.
2022. jan. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#1, nem mondtam, hogy nem örülök, de igazad van, jogos, nem említettem, hogy örülök, de amúgy igen, örülök
2022. jan. 16. 22:00
 4/16 anonim ***** válasza:
18%
"Tanulmányi átlaga emiatt szerencsére nem romlott..." - Szóval, ha romlott volna az átlaga, akkor nem engednéd, hogy boldog legyen?
2022. jan. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves?
2022. jan. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Lemaradt hogy hány éves a fiad, de szerintem jóval többet tud mint gondolnád. Ettől persze még érdemes felhozni, főleg a súlyosabb következményeket kicsit átbeszélve, például hogy egy nem tervezett gyerek milyen hatással van az életére.


Mivel ma már ahogy írtam ez nem akkora újdonság nekik, nem ez jelenti a fő gondokat - mivel a netnek köszönhetően sokkal több tudásuk van a témáról - ezért inkább egy-egy súlyos 21. századi problémára fókuszálnék, például:


- a pnciért feladja magát a fiú/férfi

- elveszíti a személyiségét, megalkuvó, talpnyaló lesz

- nem mer kiállni magáért fontos helyzetekben, nem meri vállalni a véleményét, félve hogy kinézik vagy kiutálják

- másik véglet a női nem lenézése, fikázása, szidása

- diszfunkcionális, mérgező kapcsolatok és elemeik

- párkapcsolati dinamikák, minták, berögződések, azok következményei

- mitől egészséges egy kapcsolat, hogy néz ki egy értelmes nő-férfi viszony, mit jelent a jó kommunikáció, miért fontos, stb.


Azért 21. századi, mert nem nagyon vannak apai minták a srácoknak, anyai minták a lányoknak. Nem azért mert szivárvány lett minden, hanem mert sokszor tesznek a gyerekre, nem foglalkoznak vele, nem adnak át tudást és tapasztalatot, nem tanítják értékekre őket, nem adnak át értéket. Szóval a netről és a tévéből kell összemorzsázniuk a világról alkotott képüket lesz ami lesz alapon, aminek mondani sem kell, hogy csúnya vége szokott lenni.


A fent említettek iránymutatóak csak, nyilván nem egyszerre kell mindenről beszélni, csak fontos lenne szóba hozni őket, kikérdezni a véleményét, tapasztalatokat átadni és segíteni. Fog hülyeségeket csinálni így is, de utólag máshogy látja, gyorsabban tanul belőle, bizonyos helyzeteket akár megelőz. Nem arról van szó hogy ne érje fájdalom, mert az elkerülhetetlen, csak tudja hogy nem lesz vége a világnak, mert Julika másik fiút szippantott le. Ne legyen erőltetett, ne legyen fojtogató - tiniként már elég nehéz ezeket átadni, mert normális hogy lázadni akar, kitörni a gyerek szerepéből és kevésbé fogad el tanácsokat.


Törekedj arra hogy nyugodt kapcsolatotok legyen, érezze hogy nem cs-sztetni akarod, nem kioktatni, csak beszélgetni. Ezért inkább kérdezz, engedd hogy kifejtse a válaszokat, már ha érdekli ez az egész. Ha nincs olyan bizalmi viszonyotok, akkor úgyse fog semmit mondani.


Ha pedig legyintünk rá, akkor megvan az esélye, hogy bohócként fogják rángatni, aztán vagy tanul belőle pár lelki sebbel karöltve, vagy megkeseredett ember lesz millió problémával.

2022. jan. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Te az anyja vagy? Ha igen, van apja a fiadnak, mármint úgy konkrétan egy háztartásban? Mert ha igen, akkor inkább a férfi beszéljen vele, azt kevésbé érezné cikinek. Ha nincs kéznél a gyerek apja, akkor értelemszerűen te beszélj vele, de mindenképp beszéljen vele valaki. De ne csak a védekezésről, az csak egy technikai dolog, akár ki is guglizhatná. Az egész szerelem-szex témakörről kell vele beszélni.
2022. jan. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
Azt mond el a fiadnak, hogy ne erőszakolja meg a bnöjét, ha nem akar szexelni még.
2022. jan. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#5-6: 16 éves a fiam.

#7: Az apja vagyok

2022. jan. 16. 22:18
 10/16 anonim válasza:
100%
Szerintem 16 évesen már van éppen elég fogalma a szexről, védekezésről. Annyit mondhatsz neki, hogy legyenek óvatosak, és ha oda kerül a sor, használjanak óvszert, de nem nagyon kell feszegetni a témát, mert valószínűleg zavarba fog jönni (bár ez attól is függ, hogy mennyire vagytok jó kapcsolatban).
2022. jan. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!