Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tévő legyek? Nagyon adok a...

Mi tévő legyek? Nagyon adok a szüleim véleményére, pedig már fiatal felnőtt vagyok (egyetemista)?

Figyelt kérdés

Nem akarok nekik csalódást okozni, de anyámasszony katonája sem szeretnék lenni.

Mondok egy fiktív példát. Mondjuk akarnék egy tetkót a karomra, akkor 1000%, hogy beleszólnának, hogy ne csináljam, meg fogom bánni, mi lesz ha olyan helyen fogok dolgozni, ahol hátrány lesz.. stb. és emiatt valószínűleg nem is csináltatnék tetkót. Tehát nem azt mondanám, hogy az én testem, azt csinálok vele amit akarok, hanem úgymond hagynám magam befolyásolni.

Egyébként mostanában elkezdték mondani, hogy ők abban támogatnak, ami nekem jó, meg döntsek én bizonyos dolgokban, de ismerem őket annyira, hogy ha nem is mondják, akkor is tudom mit gondolnak, mi a valódi véleményük.

Nálatok hogy ment a leválási folyamat?



2022. jan. 21. 00:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%
Sehogy. Nem tudtam leválni és nem is akarok már. Anyámnál lakok, nincs nőm, de van mama hotelem. Ezeket mérlegeltem és hát nekem jó így.
2022. jan. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Kulon elunk es mar gyerekeink is vannak, de anyamek ugyanugy bele akarnak szolni mindenbe is. Szoval van akik egyszeruen nem engednek ebbol. Orokre osszeveszni meg ndm akarok veluk most csak emiatt, de neha botrany amit csinalnak.
2022. jan. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Te döntésed hogy miként szeretnél élni, ha akarsz változtatni változtass.
2022. jan. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Én már eléggé fiatal korom óta nem hagyom, hogy beleszóljanak a dolgaimba. Egyszerűen idegesítő, az én életem, én döntök. Ezt tudják is és nem szólnak bele de ha folyton a nyakamba lihegnének, hogy azt csináljam amit mondanak akkor kérdés nélkül megszakítanám velük a kapcsolatot. Nem tudom mikor alakult ki ez vagy miért, nem utálom őket, de senki ne akarjon befolyásolni.
2022. jan. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Maradjunk a tetkós példánál:

A szüleiddel élsz és ők fizetik az étekezésed, tanulmányod, vagy ha nem is velük, akkor a kollégiumi lakhatásod. Tehát függsz tőlük.

Ugyanakkor beismered, hogy egy különálló ember vagy, saját élettel, saját véleménnyel.

A szüleid, akiktől függsz nem támogatják a tetoválást, mert megvan róla a véleményük.

Mit csinálsz, hogy megmaradjon a saját életed, de megmaradjon a pénzforrás?


Elmész diákmunkázni és összeszeded a tetkóra a pénzt. Így nem ők kell támogassák azt, amit nem támogatnának. Ugyanakkor normális szülő nem fog kitenni az utcára egy tetoválás miatt.


Köztes megoldásokat kell keresni, és nem behódolni, de nem is lázongani.

2022. jan. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az váltotta ki az úgynevezett "leválást", mikor tudatosítottam magamban, hogy a szüleim nem mindentudó szuperhősök, hanem egyszerű emberek. Sok dolog van amiben kikérem a tanácsukat, de nem megyek utánuk vakon, ha nem értek egyet a véleményükkel, mert ők sem tudnak mindent jobban. Plusz szerintem ilyenkor az is szerepet játszik, hogy az ember merjen felelősséget vállalni a döntéseiért (elvégre ha a szüleinkre hallgatunk, és rosszul sül el, könnyű őket hibáztatni, ellenkező esetben meg csak magunkat okolhatjuk).
2022. jan. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Nincs abban semmi rossz, hogy hallgatsz nálad sokkal több élettapasztalattal bíró emberek véleményére. Olyan döntésekben kell saját utadat járni, amit tényleg szíved ményéről kívánsz.
2022. jan. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Maradjunk annyiban, hogy a mai egyetemisták fejben még középiskolások. Nem sértés mert én is ilyen voltam és egyeteme után tudtam csak leválni a szüleimről.


Ha ezt meg akarod gyorsítani, mert végső soron magadnak teszel vele jót, vállalj felnőtt felelősségeket.


Nem feltetlen az elköltözés opció csak, de mondjuk az a leggyorsabb hatású mert annyira radikális. De anyagiak miatt én se tudtam megtenni. Vállalj suli mellett munkát, részidős megteszi a lényeg, legyen felelősséged.

Beszéld meg otthon hogy bár ott laksz, már felnőtt vagy így kiveszek a részed a háztartásból (nem tudom most hogy megy), főzöl, mosol, takarítasz magad után és a költségekbe is beleadsz. De a lényeg, hogy bár ott laksz, kezdj el felnőttként viselkedni. Szüleid hozzáállása is alakulni fog így.

2022. jan. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is az egyetem után váltam igazán felnőtté. Amúgy a tetkós példánál maradva én ezt úgy oldottam meg, hogy nem vitattam meg velük. Elhatároztam mit és hova szeretnék, megcsináltattam a saját pénzemből és ők már csak akkor látták, hogy van tetkóm, amikor elmentünk közösen strandolni. Akkor volt egy kis hápogás, de már rajtam volt, beletörődtek, elfogadták.
2022. jan. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt a racionális gondolkodás megtanulása, hogy az ember ne hagyja magát befolyásolni a divat által ill. legyen helyes értékelési képessége saját egészségét illetően. Amikor 10 év körüli voltam, az én szüleim mindketten dohányoztak, később apám abbahagyta, de anyám még 80 év felett is elszívott naponta pár cigarettát. Engem ez nem vonzott, nem is értettem azokat, akik dohányoztak. Amikor megismertem a későbbi feleségemet, ő is cigarettázott, sőt megpróbált rávenni, hogy próbáljam ki. Csak pár szippantásra próbáltam ki, nem ízlett, le sem szívtam a füstöt, a mai napig nem értem, mi benne a jó, a szociális igazodás kényszerét sem éreztem soha. Engem ilyen értelemben a környezet nem befolyásolt. Érdekes módon, az öcsém viszont rászokott a dohányzásra. Késő kamaszkoromtól jártam Operába, családomból egyedüliként és a komolyzene mindig élvezetet nyújtott (családomból egyedüliként). Később az Operába is egyedül mentem, feleségemet riasztotta.
2022. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!