Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyobbik fiam (25 éves)...

A nagyobbik fiam (25 éves) egyetemista, de nem tanul: minden idejét a számitógép-masina előtt tölti. Azt biztosan tudom, hogy sokat játszik, de félek, erkölcstelen felnőtt oldalakat is látogat. Dolgozni nem akar. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Világ életében huncut kisgyerek volt, de sajnos egyre kevesebbet jár haza. Még talán annyit érdemes tudni, hogy korábban focizott, de elküldték egy nagynevű budapesti csapattól miután a szögletzászlóval megütötte a szertárost, és a játszótéren is "Hentes"-nek becézték.
2009. máj. 3. 00:31
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Kamukérdés. :D
2009. máj. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
23%
XD
2009. máj. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ebből a felnőtt oldalak jelentik a legkisebb problémát. Az teljesen természetes, főleg ha a fiúnak nincs barátnője. (Úgy vettem le, hogy nincs.) Hogy nem tanul, az se baj: az egyetemisták jó része nem tanul évközben, csak vizsgaidőszakban.


A nagy baj az, ha tényleg kifolyik a kezéből az idő. Ha nem csinál semmi értelmeset, nem érdeklődik semmi iránt, nincs ambíciója, nem jár társaságba, zenélni, sportolni, politizálni, civil szervezetbe, klubba, vagy bármi. Persze a gépnél is lehet értelmesen tölteni az időt, de sajnos a gép- és a netfüggés korunk tünete.


Ha a pénzt otthonról kapja, akkor azzal lehet ösztönözni. Pl. anyuka kicsit lecsökkenti, hogy menjen el dolgozni, vagy kezdjen magával valamit. Meg láthatóan nagy indulatok munkálkodnak benne, amiben nem tudom, mekkora szerepe van a családnak. De ezzel a hozzáállással, hogy a központi problémát az "erkölcstelen oldalak" jelentik az anyukának, úgy nem csoda.

2009. máj. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Ne haragudj, de az "erkölcstelen felnőtt oldalak" részen hangosan felnevettem. Inkább munkára fognád, minthogy ilyennel foglalkozol. 25 éves férfi, persze, hogy nézegeti az "erkölcstelen" oldalakat. Adj neki ultimátumot, hogy megvonsz tőle ezt-azt, amíg nem ő keresi meg.
2009. máj. 3. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon remélem, hogy kamukérdés... "Erkölcstelen felnőtt oldalak" - hehehe...

Egyébként egy 25 éves ember azt csinál az életével, amit csak akar. Ha számítógépen akar játszani, "erkölcstelen felnőtt oldalakat" nézegetni, és egész nap lógatni a lábát, akkor az az ő dolga. Amit a szülő tehet, hogy szépen kidobja otthonról, aztán csináljon, amit csak akar. Ha nem tartanak el, akkor nem tudsz így lazulni.

2009. máj. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%

jót röhögtem rajtad:D

a fiad már nem kisgyerek, a maga ura, azt csinál, amit csak akar.

viszont ezt ne a te pénzeteken tegye az ő korában, költözzön el, keressen munkát, és boldoguljon egyedül!

2009. máj. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Dobd ki otthonról, keressen magának állást. Ennyi. 25 évesen anyuci pénzén élni? Szánalmas!!!!!
2009. máj. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!