Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha apám nem hagy...

Mit tegyek ha apám nem hagy békén a továbbtanulással?

Figyelt kérdés

18 éves végzős gimnáziumos vagyok. Folyamatosan kérdezgeti, hogy állok a továbbtanulással, hova akarok menni, de én egyszerűen nem tudom.

Teljesen más céljaim vannak az életben, de ő nem képes megérteni ezeket. Én a befektetésekben, vállalkozásban és az üzleti életben hiszek, ezekhez a munka csak egy "kiinduló pont", hogy legyen pénzem amiből építkezhetek. Ha lenne egy munkám amivel havi 800 ezret keresek, akkor sem érezném azt, hogy elértem bármit is, maximum kicsit könnyebb lenne a végcéljaimat elérni, épp ezért semmi kedvem még egyetemre menni aztán évekig tanulni, bőven elég lenne egy átlag munkahely gimnázium után, amivel pár év alatt összegyűjtök itthon pár milliót. Azt mondta, ha nem megyek tovább tanulni, akkor kidob itthonról. (hozzáteszem, miután a testvérem érettségizett, 2 évig csak itthon volt és nem csinált semmit) És olyanokat mond apám, hogy egy hülyegyerek vagyok akinek fogalma sincs az életről, mert számára csak a munka létezik egész élete alatt.


2022. jan. 23. 16:33
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
97%
A helyedben Angliába mennék, ott több neked való szakot tudok. Szerintem sokkal naprakészebb és gyakorlatban hasznosíthatóbb amit ott tanítanak. De Corvinuson is vannak jó szakok, meg fakultatív kurzusok. Fogalmad sincs milyen témába való szakmák vannak? Hát annyira nem nehéz. Mondjuk inkább közgázon nézelődj mint máshol, de erre magadtól is rájöhetnél.
2022. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
100%
Na, örülök, hogy nem vagy hajthatatlan. Pénzügy/számvitel lenne a legjobb, de gazdmen/nemzetközi gazdálkodás sem rossz. Hajrá, pár hét alatt bőven kitalálod!
2022. jan. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
94%

Összefoglalom: nem tudod, milyen egyetemi szakok vannak gazdasági téren, azt pláne nem, hogy azokon kb mit lehetne tanulni.

Szerintem akkor a portfóliód diverzifikálása helyett mocsok gyorsan nézz ennek utána, és válassz valami használhatót, ami szimpatikus, és a témába vág. Pl közgazdász, kereskedelem-marketing, pénzügy-számvitel, gazdálkodás és menedzsment.

Nem ott fogod a világmegváltó befektetési ismereteket és a nyerő vállakozási stratégiát megtanulni, de legalább lesz egy átfogó képet a gazdaság és pénzügyek működéséről, meg kapsz egy diplomát, amivel ha van mellé nyelvtudásod is, aránylag egyszerűen el tudsz helyezkedni. Gimnáziumi érettségivel és nulla tapasztalattal vagy szaktudással sajnos valóban nincsenek jobb kilátásaid, mint a gyári munka, futárkodás, pultozás vagy mcdonalds, abból meg nehéz bármiféle vállalkozás vagy befektetés anyagi hátterét megteremteni.

Egész egyszerűen ha szüleid támogatnának benne, hatalmas baromság lenne kihagyni egy lehetőséget arra, hogy szerezz valami végzettséget, hogy növeld az esélyeidet és legyen egy használható ÍB-terved, meg még hozzá összeszedj némi tudást az általad megcélzott területtel kapcsolatban.

A céljaiddal nincs semmi gond, csak a jelenlegi terved a megvalósítására nagyjából azzal ér fel, mintha egy kettes párra bemondanád az all-int.

Ezért mondja itt is szinte mindenki, hogy tanulj, meg apukád is ezért cseszeget vele, nem azért, mert ki akar szúrni veled, vagy nem ért meg.

Valószínűleg nagyon is érti, mik a terveid, és ő is látja, hogy pénzügyi kifejezéssel élve mennyire volatilisek :D

2022. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
95%
33-nak nagyon igaza van. Február 15-ig kedves kérdező megvaltod a vilagot. Bőven kitalálod a pár szóba jöhető szak közül, hogy melyik érdekel a legjobban. És igen, szép dolog a portfólió diverzifikalasa és a többi terminus technikus amelyekkel alátámasztani próbáltad az eltökéltségét/hozzáértésed, de hidd el, egy egyetemi szak sokkal tágabb tudást ad.
2022. jan. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
90%
Elmész egy gazdasági szakra. Legalább lesz fogalmad valamiről és nem fogsz pofára esni ha a nagy befeketéseid meg a vállalkozás nem jön össze.
2022. jan. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 A kérdező kommentje:
A könyvelő szakma jó lenne? Azon gondolkodtam még pár hónapja
2022. jan. 23. 18:22
 37/57 anonim ***** válasza:
77%
El vagy tévedve kiscsillag. Nulla végzettséggel ne ábrándozz semmilyen milliókról. Amúgy nulla tudással hogyan akarsz sikeres üzletember lenni? :D
2022. jan. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
93%
A könyvelő nem a legjobb ehhez, mert elég töményen kell hozzá az adójogi törvények ismerete is, azok meg ugye országfüggőek. Alkalmazott közgazdaságtannal pl többre mész, vagy gazdálkodás és menedzsmenttel.
2022. jan. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
24%
Menj ki külföldre, itt nem sokat lehet kezdeni. Alapból szeretik egymást lehúzni az emberek. Lásd kommentek. Ha valaki másban gondolkodik, akkor nem engedik. Lásd kommentelők itt. Aztán a "lusta", "tanulni nem akaró", "szülein élősködő" fiatal kimegy külföldre és hopp bejön az élet. Ezért megyünk ki tömegével és maradunk is ott. Itt az egyetlen B terv, hogy tanulsz a papírért amit a boomerek nagy nehezen elfogadnak úgy, hogy életükben nem tanultak annyit mint te.
2022. jan. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
92%
Be ne meséld már, hogy kint is diploma nélkül rád bízzák a BBC vezetését :)))) Kint sincs kolbászból a kerítés, diploma kell egy jól fizetődő melóhoz ott is. Vagy a mosogatás karrier?
2022. jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!