Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha apám nem hagy...

Mit tegyek ha apám nem hagy békén a továbbtanulással?

Figyelt kérdés

18 éves végzős gimnáziumos vagyok. Folyamatosan kérdezgeti, hogy állok a továbbtanulással, hova akarok menni, de én egyszerűen nem tudom.

Teljesen más céljaim vannak az életben, de ő nem képes megérteni ezeket. Én a befektetésekben, vállalkozásban és az üzleti életben hiszek, ezekhez a munka csak egy "kiinduló pont", hogy legyen pénzem amiből építkezhetek. Ha lenne egy munkám amivel havi 800 ezret keresek, akkor sem érezném azt, hogy elértem bármit is, maximum kicsit könnyebb lenne a végcéljaimat elérni, épp ezért semmi kedvem még egyetemre menni aztán évekig tanulni, bőven elég lenne egy átlag munkahely gimnázium után, amivel pár év alatt összegyűjtök itthon pár milliót. Azt mondta, ha nem megyek tovább tanulni, akkor kidob itthonról. (hozzáteszem, miután a testvérem érettségizett, 2 évig csak itthon volt és nem csinált semmit) És olyanokat mond apám, hogy egy hülyegyerek vagyok akinek fogalma sincs az életről, mert számára csak a munka létezik egész élete alatt.


2022. jan. 23. 16:33
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
90%

Jó, de van egy terved, hogy mit kezdesz magaddal és miből lesz pénzed - akár a saját lakhatásod biztosítására?

Megvan az üzleti terved, hogy miből lesz tőkéd?

Vagy csak annyi a terv, hogy nem tanulsz és "vállalkozol"?

Utóbbi esetben jó, hogy nem hagyja rád. 😂

2022. jan. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
89%
Oszt’ mit akarsz befektetni? 😂
2022. jan. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
88%
A kezdeti millióidat úgy tervezed összekaparni, hogy közben otthon eszel/iszol/fürdesz, ingyen, természetesen?
2022. jan. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
90%

Ha semmihez nem értesz, akkor max valami gyökér MLM fog beszippantani, ami után még neked áll majd feljebb, hogy kevesebb pénzed lett, mint volt.

A "normális" sorrend: egyetem/fősuli (hogy érts valamihez), aztán alkalmazott (hogy legyen valamennyi pénzed és tapasztalatod), aztán vállalkozás.


Szerinted hogyan lehet vállalkozást alapítani? A vállalkozás egy gazdasági szervezet, amely bizonyos termékeket/szogaltatasokat árul. Ha nem értesz semmihez, mivel szeretnél bizniszelni? Aloe Vera üdítőket rasozni az ismerőseidre? Kicsit komolyodj meg...

2022. jan. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
87%

És mit akarsz vállalkozni szakma diploma nélkül??

Nem is beszélve a gazdasági ismeretekről, ami nélkül lehetetlen egy vállalkozást iranyítani...

2022. jan. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
94%
De cuki vagy. A vállalkozók, nem kitalálják, hogy vállalkozók lesznek, hanem vagy egy ötletük amit megvalósítanak. Menjél szépen egyetemre, ha már támogatnak a szüleid, ne gondold hogy majd 150ezres fizudból néhány év alatt több milliót megspórolsz.
2022. jan. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
88%

Gimi után átlsg munkahellyel par millió??


Szakkepzettseg nelmül kb gyártósori meló vagy futarkodás...


Minimálberközeli fizetésekkel..

2022. jan. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
94%
Te a befektetésekben, vállalkozásban hiszel, akkor tanulj tovább ezen a vonalon és mellette dolgozni is lehet. Legalább lesz alapfogalmad, hogy is működnek ezek a dolgok. Ha nem akarsz 4-5 évet "elvesztegetni", akkor keress 2 éves OKJ-t.
2022. jan. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
91%
#4: 👍👍👍
2022. jan. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
86%
8-as: édes Istenem, mi az, hogy a vállalkozásban hisz? Nincs olyan, hogy valaki vállalkozónak tanul. Az lesz vállalkozó, aki ért valamihez és azt hasznosítja. Gazdmen alapszak után nem leszel milliomos vállalkozó...
2022. jan. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!