Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha apám nem hagy...

Mit tegyek ha apám nem hagy békén a továbbtanulással?

Figyelt kérdés

18 éves végzős gimnáziumos vagyok. Folyamatosan kérdezgeti, hogy állok a továbbtanulással, hova akarok menni, de én egyszerűen nem tudom.

Teljesen más céljaim vannak az életben, de ő nem képes megérteni ezeket. Én a befektetésekben, vállalkozásban és az üzleti életben hiszek, ezekhez a munka csak egy "kiinduló pont", hogy legyen pénzem amiből építkezhetek. Ha lenne egy munkám amivel havi 800 ezret keresek, akkor sem érezném azt, hogy elértem bármit is, maximum kicsit könnyebb lenne a végcéljaimat elérni, épp ezért semmi kedvem még egyetemre menni aztán évekig tanulni, bőven elég lenne egy átlag munkahely gimnázium után, amivel pár év alatt összegyűjtök itthon pár milliót. Azt mondta, ha nem megyek tovább tanulni, akkor kidob itthonról. (hozzáteszem, miután a testvérem érettségizett, 2 évig csak itthon volt és nem csinált semmit) És olyanokat mond apám, hogy egy hülyegyerek vagyok akinek fogalma sincs az életről, mert számára csak a munka létezik egész élete alatt.


2022. jan. 23. 16:33
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
85%

" a tőzsdés terminológiával vagizol,"


Köszi, hogy ilyen frappánsan megfogalmaztad. Tegnap este nem akartam túl karcosan fogalmazni, de amikor leírta ide a portóliója diverzifikálását és egyebeket, tipikusan az volt az érzésem, mint mikor egy (kb. ált. iskolát végzett) MLM-ügynök nyomja a hangzatos bullshiteket, mantrákat olyan dolgokról, amikről amúgy lövése sincs. :-D

2022. jan. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána a Dunning-Krueger hatásnak.
2022. jan. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
100%

52: Nagyon jól ismerem! :-)))

Itt a GYK-n is gyakran szoktam idézgetni ezt a cikket:


[link]

2022. jan. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 A kérdező kommentje:
Attól, hogy nem érted amit írok, az nem azt jelenti hogy csak "hangzatos bullshiteket" írok :D
2022. jan. 24. 14:26
 55/57 anonim ***** válasza:
88%

54

Drágám, ez csak egy a sok közül. Gazdaságinformatikusként végeztem, pénzügyi területen dolgozom 6 éve, üvölt rólad, hogy nem vagy képben, csak tereled a témát. XD

2022. jan. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd meg apádnak ezt:


[link]

2022. jan. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező az előttem írókkal kell egyet érteném tényleg gőzöd sincs semmiről nem tudom elképzelni a te tőzsdézésed és befektetéseidet (kis összegben sem) aki annyira képtelen ,hogy utána keressen melyik egyetem melyik szaka számodra a megfelelő a céljaid eléréséhez. Nincs azzal baj ,hogy van célod de ha nincs meg az alap tudásod és pénzed hozzá az álmaiddal semmire se mész. Nem vagy tisztába az érettségi után lévő minimál fizetéssel mert nem álmodoznál havi 800ezer Ft fizetésről..

Inkább örülj neki és légy hálás a szüleidnek ,hogy tudják finanszírozni és van lehetőséged magasabb színvonalú tovább tanulásra.

2022. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!