Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülő halála után mikor...

Szülő halála után mikor működtetek rendesen, mint család?

Figyelt kérdés

Az első 2 napban mindegyikünk kicsit elvonult, azóta éljük az életet, mint eddig.

Sokszor eszünkbe jut, hiányoljuk, de nagyjából minden változatlan..

Máshol is így van, ugye? Sosem veszítettem el családtagot, nem tudom hogy 'kellene' viselkedni.


2022. jan. 23. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Sosem lett ugyanolyan. Mi pl. azóta nem tartjuk a karácsonyt. Édesanyám adta meg a varázsát, úgy tudott készülni, megvenni azokat az ajándékokat amire vágytunk, és boldogan nézte mikor kibontottuk őket és örültünk neki. Mézeskalács sütés, hús sütés, ilyenekre gondolok. Ez a varázs a halálával elveszett.


23 év telt el, nyilván mi is éljük az életünket, hisz az élet megy tovább. Én úgy tudnám megfogalmazni hogy érzek/érzünk, mint amikor egy riporter megkérdezte Liam Neeson színészt a felesége halálával kapcsolatban. Azt mondta: "muszáj élni".

2022. jan. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Reszvetem!


Tudom, de az elet nem all meg. A hianya mindig is bennetek lesz. De a mindennapoknak mukodie kell. Dolgozni tanulni vasarolni takaritani ....


Nezz utana a gyasz folyamatanak. Nincs altalanos viselkedesmod. Mindenki mashogy dolgozza fel egy szerette halalat. Vegig kell menni a folyamaton h visszazokkenjetek. Ha megrekedsz egy szinten az nem jo. Akkor fordulj segitsegert. Akar most is megteheted vannak segitok a gyasz feldolgozasara!

2022. jan. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Őszinte részvétem nektek! :C
2022. jan. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden család más és más, nem lehet ezt megmondani előre hogy nálatok miylen elsz.
2022. jan. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem szülő, de sosem lett ugyanolyan. Mi sem tartjuk a karácsonyt.
2022. jan. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Én arról tudok beszámolni, a szüleim hogyan élték meg, amikor ők veszítették el a szüleiket.

Alapvetően ment tovább az élet. Sokat jártak ki a temetőbe, anyukám sokat sírt édesanyja halála után. Akkor még nekik gondoskodniuk kellett egyedül maradt apjukról is, aki egy kis faluban lakott. Lassan-lassan ő is megszokta az egyedüllétet, beletanult az alapvető háztartási dolgokba 70 éves kora fölött, szóval hétfőtől péntekig már ott tudták hagyni.

Természetesen továbbra is megtartottuk a karácsonyt, nem is értem, hogyan lehetett volna nem megtartani. Igaz, évekig könnyes lett a szüleim szeme, amikor bementünk a feldíszített fához és mi gyerekek örvendezni kezdtünk. Hasonlóan akkor is, amikor pl. születésnapjukon köszöntöttük szüleimet.

2022. jan. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

Vagy fél évig tartottam apámban a lelket (13 évesen), hogy az élet megy tovább, és én itt maradtam, szóval nincs egyedül. Ketten vagyunk, és próbálja meg összekapni magát.

Ha más nem, miattam, mert nekem szükségem lenne rá.


Félév alatt csak megértette, mit kérek... Elég gyorsan felnőttem akkor kiskamaszból gondoskodó nő, mert különben apa pl alig evett volna a gyásztól, meg ilyenek. :(

2022. jan. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!