Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Attól, hogy az unokád "fattyú...

Attól, hogy az unokád "fattyú gyerek", de rendesen nevelik attól még nem az unokád?

Figyelt kérdés
Ma az egyik barátnőmnél ebédeltem volna. A nagyapja enyhén részegen beállított ("enyhén") és üvöltözött a barátnőmmel, hogy miért nincs még kész az ebéd, miért nincs fenn bor, miért nincs megterítve. Aztán az unokáját (a barátnőmet) szidta, hogy milyen lusta egy fattyú r.banc, csak azért mert nem délre készült el az ebéd, csak későbbre tudott volna. Ez történ majdnem egy órája, kb. 45 perce. Aztán kijöttünk, bocsánatot kért az öregapja viselkedése miatt és megbeszéltük inkább máskor bepótoljuk, nem akarja, hogy a veszekedéseiből többet lássak-meg elég kellemetlen lenne nekem is. Annyit mesélt még korábban, hogy az anyja nem a vérszerinti apjával él együtt, hanem egy másik férfival éli az életét meg vele, míg az igazi apjával hétvégente találkozik többnyire. Úgymond ő egy nem várt "ajándék" volt és az apját nem fogadták el a nagyszülei ezért rá mindig is más szemmel néztek rá. Ezt már megszokta, meg azt is, hogy többször bántják emiatt. De csak a nagyapja. Nekem ez teljesen érthetetlen az egész és sajnálom, hogy ilyen helyzetbe született bele.
2018. márc. 25. 12:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
A részeg(es) emberek szeretnek bántani másokat. Ha nem f.attyúzná, más sértéseket találna ki. Az öreg alkoholizmusa a probléma, nem a lány származása.
2018. márc. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Valamint van neki még 2 kisebb testvére őket imádják a nagyszülők, őt meg elviselik. Igen, sajnos tapasztaltam a részeges viselkedését az embereknek, és ez is utal arra, hogy nincs jobb dolga csak az unokáját cs.Esztetni. Pedig még azt sem mondhatják, hogy azért nem bírják mert esetleg cigány vér lenne benne.
2018. márc. 25. 12:54
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerekemmel így viselkedne a nagyapja, biztos be nem tenné a lábát hozzánk.
2018. márc. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát valszeg ha a nagypapa igy viselkedne, akkor nem a saját lábán távozna a lakásból.
2018. márc. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Mindig is léteztek csotány emberek akik akasztást érdemelnek...
2018. márc. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha az unoka fattyú gyerek a nagyapja szemében, magyarázza meg nagyapjának, hogy ő viszont csak egy fattyú nagyapa, egy idegen, aki ne kiabáljon vele.

Szidja 'igazi' családtagjait.

2018. márc. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mondta neki, ha már nekiállt hőbörögni, hogy óraátállítás volt, eleve még dél sem volt a tegnapi naphoz képest.


Amúgy meg tudod, kinek dirigálna az öreg... Már rég elküldtem volna melegebb éghajlatra. Mondd meg a barátnődnek, hogy legyen vele szemben határozottabban fellépő, mert ez a helyzet, amit írsz, alapból is rossz lehet neki, ebben nőtt fel, de muszáj a talpára állni, mert végleg elnyomják, tönkre megy idegileg.

2018. márc. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Lelketlen szemét a " nagytata" , szegeny lány nehogy kárt tegyen magaban ilyen közegben, ahol gyulölik
2018. márc. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

... és a lányával nincs semmi gondja, meg a pasival, akivel összehozták a gyereket? Vagy itt tartunk, hogy a gyerek tehet róla, hogy megszületett? Nem volt beleszólása...


Én a barátnőd helyében a sarkamra állnék és kiosztanám az öreget, lehetőleg egy családi ebéden, hogy a többiek is hallják, a kedves nagymama is, akinek szintén gondja van ugye. Nem kell eltűrnie ezt a viselkedést, főleg nem egy részeges vén majomtól.

2018. márc. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős. Nálunk is ez a helyzet de azért nem ennyire durván. Apukám első házasságából van két fiú "mama" szemében ők a kiskirályok anyukám pedig a "rosszéletű céda" - mama szavaival- én meg neki a lánya így egy kalap alá vagyunk véve. Nem is tartom vele a kapcsolatot. Szóval ez nem az alkoholizmuson múlik hanem a primitívségen. A lány miért tartja vele a kapcsolatot illetve az anyja miért nem védi meg????
2018. márc. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!