Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Őszintén, egy szülőnek nem...

Őszintén, egy szülőnek nem azt kellene mondani a gyereke céljára, amiért egyébként meg is dolgozik, hogy ha más meg tudta csinálni, akkor neked is menni fog?

Figyelt kérdés

Puszta félelemből engem inkább “visszahúznak”. Nem azt mondják, hogy fiatal vagyok és annyi lehetőség van még előttem, meg ügyes vagyok, hanem azt, hogy attól még, hogy X-nek sikerült, nem biztos, hogy neked is fog. Ami egyébként tök igaz, mert 50-50% az esély mindkettőre, viszont valahol rosszul esik ez a fajta hozzáállás.

Hasonló szituban én a gyerekemet bátorítanám, hogy igenis harcoljon meg az álmaiért és még ha gondolnám is, akkor se mondanék neki ilyet, mert nem akarnám visszatartani.



2022. jan. 26. 00:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%
Kérdés mondjuk hogy mi az a dolog, és hogy menynire látják reálisan a helyzetet.
2022. jan. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nyilván ez is benne van, nem akarok bele menni, annyi a lényeg, hogy olyan dologról van szó, amit ők sosem léptek meg és valószínűleg nem is fognak, mert ők inkább biztonsági játékosok. Attól viszont bánt, hogy ez a tőlük telhető, amit reagálni tudnak.
2022. jan. 26. 00:18
 3/29 anonim ***** válasza:
91%

Sok szülő mondja a gyerekének hogy nem fog neki sikerülni, mert azt gondolják hogy így bátorítják a gyerekét. Azt gondolják hogy majd a gyerek azért is megcsinálja hogy megmutassa a szüleinek hogy sikerül. De ez nagyon téves gondolkodás.

Más szülők meg egyszerűen pesszimisták és nem gondolják hogy pont a saját gyereküknek sikerülne.

2022. jan. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Itt a pesszimizmus lesz a befutó.
2022. jan. 26. 00:45
 5/29 anonim ***** válasza:
91%

Ne add fel az álmaidat. Ha azok az álmok tényleg a tieid.

Sokan magok sem hiszik hogy képesek megcsinálni az ő álmukat és közben ezt kifelé is sugározzák tudatosan vagy az alatt.

Az álmok persze idővel változhatnak vagy el is múlhatnak ahogy idősödsz.

De ha meg sem próbáltad akkor azt utána lehet hogy bánni fogod egy életre.

Mert ki tudja, lehet hogy kiábrándulsz belőle idővel vagy rájössz hogy mégsem ez az álmom. Legalábbis nekem ez volt a tapasztalatom.

2022. jan. 26. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonymousreview60 ***** válasza:
92%
Ne add fel az álmaidat, de legyél realista, kicsit optimista! Kevés szarabb dolog van, mint utólag azt látni, hogy ezt sem, azt sem tettem meg, pedig lehetett volna!
2022. jan. 26. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
98%

Nekem ezzel a hozzáállással csak azt érték el, hogy önbizalomhiányom alakult ki, és folyamatosan szorongtam az új helyzetekben, mert "úgysem tudom megcsinálni".


Plusz: ha a saját szüleid nem hisznek benned, akkor kicsoda?

2022. jan. 26. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
17%
7: Tru, tru
2022. jan. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Isti22 ***** válasza:
88%
A szülők is emberek, ezt jobb, ha tudatosítod :) Nem egy szakma, amit elsajátít mindenki és tökéletesen végzi. Ők se feltétlenül okosak, tudnak mindent, vannak gyengeségeik, hibáik, bűneik. Valószínűleg fel se fogják, hogy nem így kellene viselkedniük a témával kapcsolatban.
2022. jan. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
72%
Nem. A szülőnek azt kell mondania, amit valóban gondol. Ha Pityuka kétbalkezes és egy golyót se képes gyurmából összehozni, akkor nem kell azt sulykolni belé, hogy ő lesz az új Michelangelo
2022. jan. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!