Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez nagy hazugságnak számít?

Ez nagy hazugságnak számít?

Figyelt kérdés

Szüleim nagyon szigorúak. 29 éves vagyok. Az egész történet ott indult, hogy megismertem 3 éve egy pasit. Nem nagyon tetszett apámnak ez a kapcsolat, mivel nagyon nagy volt a távolság köztünk, és nem volt ahhoz hozzászokva, hogy ennyire messze legyek tőlük. 2 hónapot tartott ki az egész kapcsolat. Szakítás után 2 héttel, ugyanabból a városból, ami tőlem 100 kilométerre van, elkezdtem ismerkedni egy másik pasival, akivel mai napig együtt vagyok.

A gond az, hogy a szüleim mai napig úgy tudják, hogy az elsővel vagyok. Igazából ők személyesen az első srácot sem ismerték...

Azért hazudtam, mert tudtam, hogy ha azt mondom nekik, hogy összejöttem egy új sráccal, és nála alszom, akkor nagyon nagy botrány lesz belőle, mert hogy nemrég szakítottam, stb..így is kiborult apám, amikor azt mondtam, hogy „újra összejöttem az első pasival„...

Csak hát ugye azért már majdnem 3 éve együtt vagyunk, és a párom is megismerné őket, és a szüleim is...

Csak ha arra gondolok, hogy el kell ezt mondanom nekik valahogy, akkor olyan görcsbe rándul a gyomrom. Tudom, én hazudtam, én voltam a hülye, csak próbáltam elkerülni a veszekedést és kiabálást amit apámtól kaptam. Egyszer túl kell lendülnöm rajta, csak nem tudom hogy.

Anya egy picit rugalmasabb. Gondoltam arra is, hogy neki elmondanám, és elhoznám őt magunkhoz, ahol a párommal lakunk, bemutatnám a családjának is, hogy bizonyosodjon meg arról, hogy nagyon jó emberek közt vagyok...

Nagyon félek..valaki tudna adni valami jó tanácsot? :( vagy bíztatást?


2022. febr. 5. 20:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
Majd harminc évesen, önálló, emberként rettegsz a szüleidtől? Igen, van itt baj, bár gondolom ennek volt egy előzménye, elég elnyomó család képében...
2022. febr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagyok a hazugságok és az elhallgatások híve, de ha: "Igazából ők személyesen az első srácot sem ismerték..." - akkor muszáj ezt utólag elmondani nekik? (Bár azt a részt nem értem, hogy édesapád szemében miért jobb újra összejönni valakivel, mint új kapcsolatot kezdeni egy rövid, két hónapos fázis után - miért lett volna ebből botrány? - de ez nem tartozik a kérdéshez.) Esetleg édesanyáddal megoszthatod, ha megbízol benne és nem adja tovább, de azt sem feltétlen szükséges.
2022. febr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%

Odáig olvastam h 29 éves....


Mar ŕeg önallóan kene elned... Még tünderi szülők eseten is.

2022. febr. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Nem szeretném a szüleimet hibáztatni, mert én hazudtam, még ha ugye nem teljesen egészséges hogy a gyerek fél a saját szüleitől, főleg ennyi évesen..ezt valahogy nekem kell helyre hoznom..nagyon sokszor erről is álmodok, hogy rájönnek, lebukok, stb..vagy sikeresen bemutatom őket egymásnak…

Itt csak annyi, hogy ugye ők az első srác nevét tudják…

És azért volt valamilyen szinten jobb ez a hazugság, hogy folytattam valakivel szakítás után, mert mindig nehezen dolgozták fel ha valaki újjal kezdtem el ismerkedni. Sokszor megjegyzést tettek erre a kapcsolatra is, hogy mikor fejezzük már ezt be és ehhez hasonlók…

2022. febr. 5. 21:17
 5/30 anonim ***** válasza:
94%

Szerinted mikor fog eljönni az az idö, hogy felnösz és nem fog számítani, hogy a szüleid mit gondolnak egy olyan dologról, amihez tulajdonképpen semmi közük? Hány éves korodig tervezed apuci kicsi lányát játszani?

Én 23 évesen kerültem ki a szülöi házból, attól kezdve úgy éltem az életemet, ahogy jónak láttam, de senki a családomból nem vette a fáradságot, hogy megmondja, szerintük mit hogyan csinálhatok és mit hogyan nem.

Azt javaslom, hogy elöször ezt gyakorold, önálló felnött életet élni, önálló döntésekkel, függetlenül attól, hogy apádnak tetszik-e vagy sem.

Gondolj bele, más a te korodban már gyerekeket nevel, saját élete, családja van, te meg ennyi idösen azon aggódsz, hogy jaj mi lesz, ha apuci megharagszik.

Elhozod bemutatni, és megmondod, hogy ö itt Béla. Ha elkezdenek cirkuszolni, hogy ezt mégis hogy, akkor megmondod az igazat:

"Azért hazudtam, mert tudtam, hogy ha azt mondom nekik, hogy összejöttem egy új sráccal, és nála alszom, akkor nagyon nagy botrány lesz belőle, mert hogy nemrég szakítottam, stb..így is kiborult apám, amikor azt mondtam, hogy „újra összejöttem az első pasival„...". Pont így. Meg akartad kímélni magad a botránytól. Nem a te sarad, hogy apáddal nem lehet normálisan beszélni, mert azt hiszi, hogy beleszólhat az életedbe 26 évesen.

2022. febr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
96%

Ez egy olyan pillanat, amikor lehetőséged van felnőtt emberként viselkedni életedben először. Eléjük állsz és közlöd, hogy mivel féltél a reakciójuktól, nem mondtad el, hogy már más a párod. De most elmondod, mert úgy döntöttél, hogy mostantól felnőttként fogsz viselkedni. És egyúttal szeretnéd nekik bemutatni. Ennyi.

Ez a rettegés olyasmi, ami miatt el kéne menned terápiába, mert elég durva.

2022. febr. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5ös, ez a fejmosás most jól esett, és teljesen igazad van…
2022. febr. 5. 21:22
 8/30 anonim ***** válasza:
89%

Csatlakozom a #6hoz!


Pszichológusert kiált!

2022. febr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Egyébként nem egyszer megfordult a fejemben felkeresni egy pszichológust, mert sajnos nagyon sokszor még mai napig ha bármit el kell nekik mondanom, félek, és van hogy apróságokban is hazudok inkább…

Próbálom valamilyen szinten azt hazudni, amit ők szívesebben hallanának :(

2022. febr. 5. 21:24
 10/30 anonim ***** válasza:
95%
A fejedben kene rendet tenni. Ez axrettegés nem normális. Erzelmileg reg le kellett volna valnod. Bevallalva akar azt is hogy durcázni fognak egy ideig...
2022. febr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!