Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezelitek a kritikát?

Hogyan kezelitek a kritikát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


26 éves vagyok, már nem élek Anyukámmal együtt. Egészen gyerekkorom óta csak kritizál. Nem vagyok elég jó/ nem vagyok elég rendes / nem tanulok eleget /nem vagyok elég szép/ügyes/okos/szorgalmas.


Emiatt eléggé teljesítménykényszeres lettem, most teljes állásban dolgozom, a harmadik diplomámat csinálom... Azt hiszem ez mindent elárul. Nagyon szeretnék tőle pozitív visszajelzést kapni, esetleg ha egyszer azt mondaná rám, hogy büszke. De sajnos az elmúlt 26 évben erre nem került sor. Gondolom ebben változás nem fog történni. Apai részről visszajelzést nem nagyon kaptam, hiszen elég korán elváltak, majd elég fiatalon elhunyt édesapám.


Ti hogyan kezelitek a folyamatos kritikát?


Sok embertől kapom tanacskent, hogy ne foglalkozzak vele, de basszus, az anyukam véleményét nem tudom ignoralni.


2022. febr. 9. 23:47
1 2
 11/17 Kései Sirató ***** válasza:
70%
Neki van diplomája? Ha nincs, akkor fogalma sincs arról, hogy mivel jár egy diploma megszerzése.
2022. febr. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%
Én ezt egyszerűen nem tudom megérteni a mai világban mindent olyan könnyen kidobunk ha nem tesz boldoggá mind tárgyra mind párkapcsolatra annak ellenére is hogy mondjuk a párodat te választottad akkor és utána is hosszabb rövidebb időre láttál benne valamit de ha nem működik mindenkinek könnyebb ha vége ezt szokás mondani, akkor a rokonokkal miért olyan marha nehéz ez akiket csak melléd b*szott az ég és ennyi, se beleszólásod se választásod nem volt. Egyszerűen mond meg neki, hogy ha majd tud normálisan viselkedni keressen fel és meglátod, a teljesítmény kényszerre meg szakember. Azért mert az anyád apád támaszthatsz sőt kell is ugyan olyan elvárásokat támasztani feléjük mint bárki más elé akivel szívesen töltesz időt.
2022. febr. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
83%

Magadnak tanulsz! Nem neki!

regen azt hittem,hogy a szuloknek mindig igaza van. Meg az a szentírás.

De kesobb rajottem,hogy ok is tévednek. Alakitsd ugy az eleted ahogy neked megfelel. Ne akarj mindig mindenkinek megfelelni.

2022. febr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
80%
Távoldj el tőle, és mondd is el neki miért. Ha ritkábban beszéltek, találkoztok akkor tudsz csak helyén kezelni egy ilyen személyt.
2022. febr. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőle, hogy milyennek kellene lenned, hogy büszke legyen rád. Mit kellene elérned, hol kellene tartanod? És vajon ő ezeket mind elérte? Ő szeret a tükörbe nézni?

Valószínűleg olyasmit fog mondani, amit soha nem is érhetsz el, vagy nem érdekel. Nem tudsz neki megfelelni, akármit csinálsz. Gyászold meg a gyerekkorodat, gyászold meg, hogy neked nem volt jó anyád.

Aztán korlátozd a kapcsolatot. Amikor elkezd kritizálni, köszönj el.

2022. febr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
72%

"Gondolom ebben változás nem fog történni."

Ne várj változást.

Csináld azt, ami neked jólesik, fontosnak, kellemesnek és hasznosnak tűnik.

2022. febr. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
72%

"de basszus, az anyukam véleményét nem tudom ignoralni"

Pedig kellene! Felnőni végre. Ne azért tanulj, mert anyunak tetszik. 26 évesen már nem az anyukájának kell imponálnia egy felnőtt embernek. Ha az az anyuka telhetetlen. A magyar népmesékben van egy jó kép erre, hogy "rostával hordták a bort". Szóval felesleges és értelmetlen energiapazarlás a részedről innentől kezdve bármi olyan, amivel Édesanyád nagyrabecsülését szeretnéd kivívni csak,, és nem a te céljaidat szolgálja egyben. Ő letapadt, és neki bármilyen teljesítményed kevés. Míg valaki el nem tudja magyarázni ezt neki. Ne akarj nagyra nőni az ő szemében. Inkább arra fordíts energiát, hogy a magad céljait valósítsd meg!

"Fordíts energiát azokra, akik erőssé tesznek. A gyengékre pazarolt energia a végzetedbe taszít." > Herbert Frank <


[Több hosszas beszélgetésem volt Anyósommal, míg végre le tudtam szállítani a Feleségemről. Hogy hagyja abba a kritizálást. Hogy neki semmi nem elég jó. Értse már meg, neki mások a lényeges dolgok. Nekünk nem azok a fontos dolgok, ami neki. Nagyon nehéz volt megértetni vele, hogy az az ő Édesanyjától örökölt mondás, hogy az a jó háziasszony, aki vékonyan hámozza a krumplit - az akkor volt igaz, mikor a háború volt, és krumpli hiány volt. Ma már a feleségem is kereső ember, és nem okoz gondot, hogy 5 dekával többet hámoz el a krumpliból. Megkeresi a rávalót, ne úgy kelljen már a feleségemnek a krumplit hámoznia, ahogy Anyukának az tetszik. Úgy hámozza, ahogy akarja. Szóval kemény, hónapokig tartó küzdelem árán sikerült megértenie, hogy az ő szempontjai nem a mi életvitelünkbe valóak. És nem lesz azért kevésbé értékes nő a feleségem, mert vastagon hámozza a krumplit. És leállítottam erről az állandó hibakereső, fitymáló üzemmódról.

De valakinek ki kellett állnia a feleségem mellett, mert ketten ezt ők nem tudták megoldani. Kedves kérdező, van kedvesed, aki el tudna beszélgetni Édesanyáddal a mai világról a védelmed érdekében?]

2022. febr. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!