Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezelitek a kritikát?

Hogyan kezelitek a kritikát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


26 éves vagyok, már nem élek Anyukámmal együtt. Egészen gyerekkorom óta csak kritizál. Nem vagyok elég jó/ nem vagyok elég rendes / nem tanulok eleget /nem vagyok elég szép/ügyes/okos/szorgalmas.


Emiatt eléggé teljesítménykényszeres lettem, most teljes állásban dolgozom, a harmadik diplomámat csinálom... Azt hiszem ez mindent elárul. Nagyon szeretnék tőle pozitív visszajelzést kapni, esetleg ha egyszer azt mondaná rám, hogy büszke. De sajnos az elmúlt 26 évben erre nem került sor. Gondolom ebben változás nem fog történni. Apai részről visszajelzést nem nagyon kaptam, hiszen elég korán elváltak, majd elég fiatalon elhunyt édesapám.


Ti hogyan kezelitek a folyamatos kritikát?


Sok embertől kapom tanacskent, hogy ne foglalkozzak vele, de basszus, az anyukam véleményét nem tudom ignoralni.


2022. febr. 9. 23:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Tudnád, csak még nem mered vagy nem akarod. Ha akarnád, tisztán látnád, hogy anyudnak ezek szerint legalább 4 diplomájának kellene lenni, jobban kellene kinéznie mint bárki a korosztályából, legalább még éjszaka is dolgoznia kellene az egész napi munka után stb., stb. Így él? Ha nem, akkor nincs kérdés. Innentől viszont kitől tűrnéd el ugyanezt?
2022. febr. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

Nyugodtan megmondhatod neki, hogy ha annak tart, az csak és kizárólag az ő „munkásságának” az eredménye; azért vagy csúnya, mert tőle rossz géneket kaptál, és azért vagy mihaszna, mert ő nevelt ilyenné.


A többit rakja össze magában.

2022. febr. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Pedig elhet azt is ignorálni, ez fejben dől el.
2022. febr. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Savlekotő ***** válasza:
100%
26 vagy 3 diploma szerinted ha még lesz 3 büszke lesz? Nem akkor se, sőt akkor se ha feltalalsz vmit vagy űr kutató leszel sose lesz büszke fogadd el de lehet ingnoralni szülőt sőt rossz szülővel kapcsolatot is meg lehet szakítani, fejben dől el minden de ha vki szereti ha alazzák, és vissza jár érte az már a saját gondja. Ne könyörög szetetert elismerésert mert magadat mergezed ezzel, és amit szeretnél nem kapod meg 50 évesen se. Lépj tovább és ignorald és akik el ismernek büszkék velük oszd meg a sikereidet banataidat mert az ilyen szülő saját tapasztalat a károdnak jobban örül mint a sikerednek
2022. febr. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Az, hogy biológiailag az anyukád nem jelenti azt, hogy annak is kell tekintened.

Nekem egy anya nem ilyen. Én tuti ott hagynám a saját gondolataival. Ha akar úgyis keres.

2022. febr. 10. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Valami baja van önmagával.

Így felnőttként az őszinte beszélgetést mennyire szeretnéd vele? ("Anya, nagyon fájt, hogy soha nem ismertél el és mindig kritizáltál", "annyira jól esett volna az elismerés, bátorítás"...

Vannak olyan "elméletek", hogy ha "a gyerek sikereit nem ismerjük el", "mindig elégedetlenkedünk vele szemben, kritizáljuk, alázzuk", akkor majd "csakazértis-dacból" meg akarja mutatni, hogy igenis meg tudja csinálni... Én számos tanárnál tapasztaltam ezt az undorító, káros jelenséget, szinte mindig élvezettel figyelték ha "nem ment valami" és azonnal jött a "nem baj, nem lesz belőled semmi az életben" szöveg, bár az ilyen mondatok elhangzásához az esetek többségében az se kellett, hogy bármi ne menjen, mindig ez lett mondva.

2022. febr. 10. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

#2:+1

Annyi kiegészítéssel, hogy az anya visszavághat azzal, hogy az apád génejei miatt vagy ilyen.

De az apát meg ő választotta.

2022. febr. 10. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nagyon szeretnék tőle pozitív visszajelzést kapni, esetleg ha egyszer azt mondaná rám, hogy büszke - engedd el. Örökre.


Én mindenkit, aki kritizált (voltak páran) kiiktattam az életemből. Nem érdekel, mit mondanak, az meg fel merül bennem hogy pl segítsek nekik, ha kérik.


Hidd, el amint ignorálod az ilyet 100%-kal jobb és boldogabb életed lesz. Nekem ehhez 3 év pszichológus kellett és majdnem 2 halál az anorexiámba, ami a családom ilyen megjegyzései miatt alakult ki.

2022. febr. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Pont a napokban írt erről Knapek Éva pszichológus: [link]

Lapozd végig ezt a posztot (több slide is van).


Én második éve járok terápiára, és az egyik dolog, amit ott megtanultam, az az, hogy a kritika, amit kapsz, az elsősorban mindig arról szól, aki adja azt. Anyád valószínűleg a saját életével elégedetlen és rajtad tölti ki. Ezért aztán csinálhatsz bármit, sosem leszel elég jó. Valójában a saját életével elégedetlen, nem veled.

Javaslom neked is a pszichoterápiát.

2022. febr. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Viszont kritikával.

Ő tökéletes?

Mondd neki, hogy ez a cipő nem megy ezzel a ruhával, ultragáz! Nem szép a hajad! Nem elég ízletes a kaja, te is tudsz neki mondani, csak épp egy kicsivel többet, mint amennyit ő mondogat.

2022. febr. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!