Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bántalmazó szülővel lehet...

Bántalmazó szülővel lehet felnőttként jó kapcsolat?

Figyelt kérdés

Adott felnőtt, akit gyerekkorában az egyik szülője sokat bántalmazott. Itt verésre, pofonokra, hajtépésre ilyesmikre kell gondolni (más nevelési eszköz hiányában) illetve verbális bántalmazás (hülye vagy, kövér vagy stb).

A gyerek elmenekült otthonról, amikor tehette, 18 évig vissza se nézett. Terápia, feldolgozás, megbocsájtás megtörtént. Lehet ezek után normális kapcsolat az adott szülővel, ha ő is képes felismerni a hibákat és megbánni?


2022. febr. 15. 08:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Hát én ebben nem hiszem. Idő múlásával talán meg tud bocsátani neki, de szeritem sose lesz már normális kapcsolat. Nem is erőltetném ilyen esetben a kapcsolattartás, max ünnepekkor telefonon felköszönteni, de ennyi. Vagy akár totális kapcsolatmegszakítás.
2022. febr. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Túl sok a "ha". Kizárva nincsen, de ehhez az kellene (ahogy írtad is), hogy a szülő felismerje és megbánja a hibákat. Ennek az esélye a gyakorlatban a nullához konvergál.
2022. febr. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok. Bocsánat a helyesírási hibákért, telefonról vagyok.
2022. febr. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Megbocsáthatsz de elfelejteni soha nem fogod. Szerintem kár erőltetni. Mindig ott lesz hogy mit csinált veled.
2022. febr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Az a rész nagyon nem szokott összejönni hogy a bántalmazó megbánja.
2022. febr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Én is ebben a cipőben járok. Próbálok az anyámmal valamilyen tisztességes kapcsolatot kialakítani, de nagyon bánt, hogy a beismerésnek/bűntudatnak még a szikráját se látom benne. Szerinte ő mindent jól csinált, vagy mindenre van magyarázat. Úgy általában véve reménytelen a helyzet, nem is erőltetem.
2022. febr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

leírtakon van a lényeg sajnos, ők nem bánják meg. Sőt. Aztán ezzel szembesülni nagy gyomros.

Kérdésedre válasz nem, nem erőltetném én se. Örülj annak az eredménynek amit hosszú terápiával elértél. Az idő begyógyította valamelyest a sebeket, de minek rányomni tiszta erőből, hogy Na, tényleg gyógyult? Semmi szükség rá. Az ünnepekkori telefont sem, az szükségtelen, értelmetlen. Üres szavak, de legalább benne van a lehetősége a visszaesésnek. Ne.

2022. febr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Szerimtem nem mivel ők nem tudják megérteeni mekkora fájdalmat okoztak annak idején. Idővel enyhülhetnek a múlt sebei,de újra felszakadnak majd. Az ilyen szülők mindig találnak valamit amibe bele lehet kötni. Ne erőltesd,felesleges.
2022. febr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj kérdező, de én ezt nem tudom megérteni. Mármint a mozgatórugót. Szerintem (és értem, hogy a szakemberek szerint nem így van) aki neki kiszolgáltatott élőlényt szándékkal képes bántani, azt egy életen át nagy ívben kell elkerülni. Ennél én még azt is jobban meg tudom érteni, ha valaki inkább vissza akarná adni a sok fájdalmat ami ellen akkor nem tudott védekezni. Kicsiként ugye ösztönből bízik a gyerek újra és újra. De felnőttként már miben lehet ilyen embernél? Max., hogy már nem erősebb nálam. De attól még nem érez másképp irántam. És mikor majd ő lesz gyenge, akkor én pátyolgassam, mert azt úgy kell? A környékére sem mennék soha többé.
2022. febr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Teljesen elképzelhetetlen, hogy azt mondja, hogy elcsesztem, nagyon sajnálom és ha újrakezdhetném, másképp csinálnám?

Mert sok anyától hallottam már, kisgyerekes anyáktól, hogy rácsapott a gyerek fenekére/kezére, aztán nagyon bántotta a bűntudat és tudta, hogy ezt elrontotta, nem lett volna szabad. Tehát ha valaki ezt felismeri rövid távon, akkor annyira elképzelhetetlen, hogy valaki hosszú távon is rájöjjön arra, hogy hibázott?

2022. febr. 15. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!