Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ekkora korkülönbség mellett...

Ekkora korkülönbség mellett is lehet majd jó kapcsolat köztük?

Figyelt kérdés
Augusztusban született a kislányom, ekkor a nagy már 5,5 éves volt, februárban lesz 6. Ekkora korkülönbség mellett is lehetnek majd jó kapcsolatban vagy azért más lesz a helyzet? 32/N

2018. dec. 20. 15:47
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy a nagyobb is lány.
2018. dec. 20. 15:50
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
Nyilván kissebb korkülönbséggel nagyobb rá az esélye, de semmire sincs garancia. Persze, hogy lehet, nincs rá szabály
2018. dec. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

9 év van köztem és a tesom között mindig jó kapcsolatunk volt . Mikor 19-23 éves volt akkor nem sűrűn voltunk együtt de tartottuk a kapcsolatot (elkoltozott) de azóta is a legjobb barátnőm

23N

2018. dec. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
7 év van a nővérem és köztem, jó a kapcsolatunk néha még össze kapunk de jól meg vagyunk, nem lesz semmi gond.
2018. dec. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
Neveld úgy őket, és akkor jó lesz a kapcsolatuk egy egész életre.
2018. dec. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

7 év van öcsémmel, nekünk semmi extra, 7 evesen nem tudtam mit kezdeni vele, kesobb se. Most elvagyunk neha beszelunk ennyi.

Lanyom es fiam kozott 4 ev van, mig a nagy jatszott jol elvoltak, 2 eve kb semmi.... nincs kozos tema max ha kozos olyan program van (csuzdapark, vidampark)

2018. dec. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Ne tegyél különbséget köztük,ne kivételezz az egyikkel a másik kárára,a legtöbb rossz testvéri kapcsolat háttere ugyanis ez, nem a korkülönbség.

58N

2018. dec. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

Pont ugyanennyi korkülönbség van köztem és a húgom között. Babaként nem emlékszem sokra, aztán mikor 3 éves körüli volt, elkezdett nem babás dolgokkal is játszani. Sorra jöttek olyan játékok, amikből már legalább egy éve kinőttem, de játszani kellett vele. Példa: 8-9 évesen egyáltalán nem akartam órákig barbizni vele vagy végignézni, ahogy ő játék közben levágja a régen szép és megörökölt barbik haját. Mikor én 3., 4. osztályosként leckét akartam írni, ő mesét akart nézni vagy játszott hangosan, figyelmet akart, és a közös szobában nem tudtam rendesen tanulnu. Nem akartam azokat a kislányos dolgokat csinálni már, amikbe ő fokozatosan belenőtt és ragaszkodott hozzá, mialatt nekem a kistini korszak kezdődött.

Azzal tudsz segíteni, ha nem erőlteted a nagynak, hogy olyat játszon a kicsivel, amihez nincs kedve. Foglalkozz vele sokat, amikor a különbségek kezdenek kijönni, és

ne ültesd állandóan össze őket játszani, hiába olyan édesek együtt, attól még lehet belül rossz a nagynak, mert már mást csinálna.

Nálam ilyen volt és 13-14 voltam, mire végre lehettem egyedül is.

2018. dec. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%
A kérdés láttán azt hittem, hogy féltestvérek és lehet vagy 20 év korkülönbség. 5-6 év nem sok, nem ezen múlik. A nővérem 10-zel több, mégis jól kijöttünk.
2018. dec. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%
Én azt látom családban, barátok közt, hogy sokkal jobb a kapcsolat így, mint 1-2 éves különbségnél. Kicsi kül esetén nagyon hasonló életszakaszban vannak mindig, sokkal nagyobb a rivalizálás
2018. dec. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!