Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha egy szülő...

Mit lehet tenni, ha egy szülő lelkileg bántalmaz?

Figyelt kérdés

A másik szülő nem akar vele foglalkozni, pedig vele is nagyon szemét volt. Nem is igazán hisz nekem.

Az egyetlen, aki miatt még élni akarok, az a barátom.



2022. febr. 18. 17:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Költözés
2022. febr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok abban a korban.
2022. febr. 18. 17:59
 3/17 anonim ***** válasza:
16%

És mi van azokkal akiket testileg is bántalmaznak és még barátjuk sincs, he?

Beszélj vele úgy, ahogy ő veled, megalázó és lekezelő stílusban. Szúrj oda, ahol a legjobban fáj. pl. ha nincs senkije, akkor mondd neki gúnyosan hogy hát igen a b...tlanság jól látszik rajta és nem csak te veszed ezt észre, hanem mindenki.

2022. febr. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Vannak ingyened pszichológusok/pszichiáterek. Szerintem érdemes lenne felkeredned egyet. Általában ezek körzetiek szoktak lenni. Szerintem ne mondd el a szüleidnrk hogy mész, a végén még eltántorítanának. De szerintem minél előbb kezdd el, már így os nagy sebeket okozhatott. Egyébként pszichológiat tanulok, ha szeretnél levelezni, akkor írj nyugodtan, hátha tudok segíteni.
2022. febr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Iskolapszichológus. Pontosan erre van, kérdező keresd fel. Nem kell elmondanod senkinek, hogy mész, se szülőknek, se osztálytársaknak, csak a te titkod.
2022. febr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%
Miket mond neked apád?
2022. febr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonymousreview60 ***** válasza:
89%

" Nem is igazán hisz nekem."

1. Erre való a mobiltelefonos hangfelvétel.

2. De annak ezbesetben semmi értelme, mert a másik szülő beszari vagy elvan a langyos sz@rban, és kiállni melletted kényelmetlen lenne.

3. Amit tudsz, azt tegyél a zaklató szája íze szerint. A többit hazudd el (pl. mire hazaérsz, ne legyen rajtad smink)! Ezzel minimalizálod a konfliktust. Tanulj jól és diákmunkával is alapozd meg a mielőbbi különköltözést!

Ehelyett lehet még beleállni a konfliktusba, és kifárasztani az diótát, ha olyan az alkatod.

2022. febr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
Hát akkor élj a barátod miatt. Max 2 éved lehet még otthon, addig kibírod, utána elköltözöl. Ha nem mész egyetemre kollégiumba, akkor kénytelen vagy a munkabéredből szobát bérelni, de még nyomorogni is jobb, mint lelki terrorban élni. Addig meg ne törődj vele, egyik füleden be, a másikon ki, ne vedd komolyan. Ne higgyél neki.
2022. febr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
2%
Kezdjük ott, hogy mit vélsz bántalmazásnak, mert sok kamasz a semmire is azt mondja hogy bántották.
2022. febr. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Akkor vársz addig míg költözhetsz, vagy kollégium iskolaidőben.
2022. febr. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!